Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2021, 15:57   #1
tlen2000
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-11-2019
Model: Grand C Max
Silnik: 2.0 HDI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Witam wszystkich forumowiczów. Piszę tego posta, bo być może pomogę komuś kto szuka profesjonalnego warsztatu naprawiającego skrzynie Powershift. Jestem posiadaczem od nowości Forda C-MAX z 2015 roku z takową skrzynią. Dwa miesiące temu przy przebiegu 90 tyś po wrzuceniu –„D” wyskoczył komunikat – „Ograniczona funkcjonalność skrzyni”. Tak jak w większości przypadków opisanych przez forumowiczów , wyłączenie silnika i ponowne zapalenie, powodowało zniknięcie komunikatu. Samochód jeździł normalnie bez szarpań podczas zmiany biegów. Z biegiem czasu im bardziej zimno robiło się na zewnątrz, problem zaczął się nasilać. W końcu podpiąłem Forscana w momencie wyskoczenia komunikatu i okazało się że to błąd P0766. Nie będę opisywał co to oznacza bo na tym forum było to wałkowane. Ponieważ samochód serwisuję w autoryzowanej stacji, pierwsze co zrobiłem pojechałem na diagnostykę. Odpowiedź serwisu: Nie znaleziono błędów, nie wiedzą co jest przyczyną. Zacząłem szukać serwisu który byłby w stanie ogarnąć problem. Na tym forum polecane są dwie firmy, jedna z Warszawy druga ze Śląska. Oczywiście zadzwoniłem tam . Jakież było moje zdziwienie, gdy po podaniu kod błędu, w obydwu przypadkach dostałem telefoniczną diagnozę – regeneracja skrzyni!!!! I to za ładnych parę tysięcy. Wykonałem takich telefonów kilkanaście – do wszystkich firm które według teorii podobno naprawiają tego typu skrzynie. Wszędzie ta sama odpowiedź –regeneracja.! W końcu po paru dniach poszukiwań znalazłem firmę na Lubelszczyźnie która na swojej stronie informuje że specjalizuje się w naprawie tylko skrzyń Powershift. Zadzwoniłem. Byłem bardzo mile zdziwiony, gdy po wyłuszczenie mojego problemu, usłyszałem: „Proszę przyjechać jutro, otworzę przy Panu skrzynię i zobaczymy co się tam dzieje. Jeżeli to nic poważnego, naprawię to Panu na miejscu, a jeżeli będzie to coś bardziej poważnego to podejmie Pan decyzję na miejscu czy zostawia Pan samochód czy nie.
Tak też zrobiłem. Pojechałem. Nie chcę was zanudzać. Napiszę tylko że po zdjęciu pokrywy i wyjęciu mechatroniki właściciel serwisu stwierdził że w układzie nie ma śladu po kawałkach plastiku i nie widać opiłkowania. Został wymieniony zawór ciśnienia, i oczywiście zalany świeży olej. Wszystko to oczywiście za ułamek ceny regeneracji.!! Jestem pełen podziwu dla profesjonalizmu i wiedzy właściciela, który w żadnym momencie nie próbował naciągać mnie na regenerację całej skrzyni. Owszem uprzedził mnie przed otworzeniem skrzyni że jeżeli znajdzie kawałki plastiku lub stwierdzi opiłkowanie to regeneracja będzie niezbędna. Ten warsztat może powiedzieć że naprawia skrzynie biegów bo cała reszta do której dzwoniłem to sami wymieniacze…….


Ostatnio edytowane przez tlen2000 ; 22-12-2021 o 19:47
tlen2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2021, 16:57   #2
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Nic nie stoi na przeszkodzie abyś dał namiary warsztatu. Skoro jesteś zadowolony, zadowolony może być też ktoś inny.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-12-2021, 13:23   #3
tlen2000
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-11-2019
Model: Grand C Max
Silnik: 2.0 HDI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Jeżeli ktoś będzie zainteresowany, proszę pisać na private to podam namiary.
tlen2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 22:41   #4
boruch13
ford::average
 
Avatar boruch13
 
Imię: boruch
Zarejestrowany: 14-12-2014
Model: Mondeo
Silnik: EB 2.0 203KM
Rocznik: 2011
Postów: 81
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Wiem, ale nie powiem... wiesz kto tak mówi?
boruch13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 15:51   #5
tlen2000
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 16-11-2019
Model: Grand C Max
Silnik: 2.0 HDI
Rocznik: 2015
Postów: 3
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Daruj sobie przyjacielu takie komentarze, bo są kompletnie zbędne.! Takich polecających pseudo serwisy na tym forum jest dużo.
tlen2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-01-2022, 15:57   #6
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

ale chwalisz sie czy zaliż? znalazles serwis fajnie, napisz nazwe i tyle.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-01-2022, 13:39   #7
Zaj
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-02-2018
Model: S-max
Silnik: 180
Rocznik: 2016
Postów: 15
Domyślnie Odp: Ograniczona funkcjonalność skrzyni biegów - P0766

Cytat:
Napisał tlen2000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam wszystkich forumowiczów. Piszę tego posta, bo być może pomogę komuś kto szuka profesjonalnego warsztatu naprawiającego skrzynie Powershift. Jestem posiadaczem od nowości Forda C-MAX z 2015 roku z takową skrzynią. Dwa miesiące temu przy przebiegu 90 tyś po wrzuceniu –„D” wyskoczył komunikat – „Ograniczona funkcjonalność skrzyni”. Tak jak w większości przypadków opisanych przez forumowiczów , wyłączenie silnika i ponowne zapalenie, powodowało zniknięcie komunikatu. Samochód jeździł normalnie bez szarpań podczas zmiany biegów. Z biegiem czasu im bardziej zimno robiło się na zewnątrz, problem zaczął się nasilać. W końcu podpiąłem Forscana w momencie wyskoczenia komunikatu i okazało się że to błąd P0766. .
Mam podobny problem ze skrzynią w swoim s-maxie, dodatkowo czasem lub ni stąd ni zowąd wejść na wyższe obroty. Bardzo mnie stresuje ta sytuacja więc chętnie się dowiem co to za warsztat
Zaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.