Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-09-2021, 13:53   #91
polrus
ford::amateur
 
Imię: Seba
Zarejestrowany: 08-12-2018
Skąd: Zabrze
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

ok - czyli obstawiacie wnetrze - moze faktycznie - sprobuje wylaczyc w ogole ogrzewanie/ac i zobaczymy.

Pozniej przetestuje wlaczenie chwile przed odjazdem, tu pytanie ile trzeba czasu?
I czy ta opcja programowanioa godzin odjazdu ktora jest w apce tez to zalatwia - bo z tego co pisalo w opisie to chodzilo o balansowanie pelnego naladowania na konkretna godzine z godzinami taryfy nocną prądu. Ale moze byli na tyle sprytni ze przewidzieli tez dogrzanie/schłodzenie?

polrus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 12:31   #92
Tomek_1980
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Phev
Rocznik: 2021
Postów: 9
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cześć, od tygodnia użytkuje Kugę PHEV, przejechałem nią ponad 1000 km, spora część na autostradzie i...
- przy naładowanej baterii rewelacyjne wszystko
- przy rozładowanej baterii słabsze osiągi, irytujący hałas silnika.

I detale, które irytują:
- kamera bez spryskiwacza zimą jest praktycznie bezużyteczna, bo ciągle zachlapana.
- bateria przy mrozie wystarcza na mniej niż 40 km
- siedziska foteli mogłyby być dłuższe chociaż nie dramatyzowałbym jak testerzy w internecie. Jest przyzwoicie wygodnie.
- niestety mały bak paliwa wymusza częste tankowanie

Ale generalnie: bardzo BARDZO fajne auto jeśli nie jeździ się po 100 km dziennie i ma się możliwość ładowania każdego dnia.

ps. miałem zamówionego Tiguana eHybrid, wziąłem dostępną Kugę STlineX po tym jak kazali mi czekać kolejne pół roku. Nie żałuję.

pozdrowienia!
Tomek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 13:41   #93
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Tomek_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- bateria przy mrozie wystarcza na mniej niż 40 km
Myśle że kolega zapomniał napisać że przy małym mrozieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy używasz rano grzania foteli, kierownicy czy też szyby p ?
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-12-2021, 15:49   #94
Tomek_1980
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Phev
Rocznik: 2021
Postów: 9
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Myśle że kolega zapomniał napisać że przy małym mrozieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A czy używasz rano grzania foteli, kierownicy czy też szyby p ?
Grzania foteli nie, Grzania szyby tak. Ale fakt. Odkąd mam nie było więcej niż-4. Rozumiem że będzie gorzejGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-12-2021, 12:25   #95
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Tomek_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, od tygodnia użytkuje Kugę PHEV, przejechałem nią ponad 1000 km, spora część na autostradzie i...

- przy naładowanej baterii rewelacyjne wszystko

- przy rozładowanej baterii słabsze osiągi, irytujący hałas silnika.



I detale, które irytują:

- kamera bez spryskiwacza zimą jest praktycznie bezużyteczna, bo ciągle zachlapana.

- bateria przy mrozie wystarcza na mniej niż 40 km

- siedziska foteli mogłyby być dłuższe chociaż nie dramatyzowałbym jak testerzy w internecie. Jest przyzwoicie wygodnie.

- niestety mały bak paliwa wymusza częste tankowanie



Ale generalnie: bardzo BARDZO fajne auto jeśli nie jeździ się po 100 km dziennie i ma się możliwość ładowania każdego dnia.



ps. miałem zamówionego Tiguana eHybrid, wziąłem dostępną Kugę STlineX po tym jak kazali mi czekać kolejne pół roku. Nie żałuję.



pozdrowienia!
Kamera przednia? Moi rodzice mają Kugę FHEV i tylnia kamerka ma spryskiwacz.

Ogólnie spalania <6L przy już > 5 000 km.

Spala dość dużo na krótkich odcinkach w chłodne dni 0-5 stopni. Przy włączonym grzaniu foteli+kierownica wychodzi im ok 10-14L przy trasach do 2-4km. To trochę słabe bo niby Hybryda idealna do jazdy na krótkie odcinki np w mieście a tu zonk. Moja Puma 1.0 w takich warunkach 8-10L to max.

Ale jak się już rozgrzeje i nawet przy jeździe po górach to okolice 5-5.5L. Także ogólnie rewelacja jak na spore autko ważące >1 700 kg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 15:06   #96
Tomek_1980
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Phev
Rocznik: 2021
Postów: 9
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Marek191 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamera przednia? Moi rodzice mają Kugę FHEV i tylnia kamerka ma spryskiwacz.

Ogólnie spalania <6L przy już > 5 000 km.

Spala dość dużo na krótkich odcinkach w chłodne dni 0-5 stopni. Przy włączonym grzaniu foteli+kierownica wychodzi im ok 10-14L przy trasach do 2-4km. To trochę słabe bo niby Hybryda idealna do jazdy na krótkie odcinki np w mieście a tu zonk. Moja Puma 1.0 w takich warunkach 8-10L to max.

Ale jak się już rozgrzeje i nawet przy jeździe po górach to okolice 5-5.5L. Także ogólnie rewelacja jak na spore autko ważące >1 700 kg

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Kamera tylna. Niestety od jakiegoś czasu Ford przestał montować te ze spryskiwaczem.
Tomek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 11:24   #97
Tomek_1980
ford::amateur
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Łódź
Model: Ford Kuga
Silnik: Phev
Rocznik: 2021
Postów: 9
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cześć, ile w sezonie zimowym - tak jak aktualnie - przyjeżdżacie w trybie elektrycznym? U mnie maksymalny zasięg po pełnym ładowaniu to 42 km ale częściej poniżej 40 km.
Tomek_1980 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 17:19   #98
Marek191
ford::beginner
 
Avatar Marek191
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 14-10-2008
Skąd: Kraków
Model: Focus Kombi Mk2
Silnik: 1.8 TDCi 115 KM
Rocznik: 2007
Postów: 48
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Tomek_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kamera tylna. Niestety od jakiegoś czasu Ford przestał montować te ze spryskiwaczem.
A z kiedy wyprodukowany ten egz? Rodziców z 01.2021

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
Marek191 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2022, 18:29   #99
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,381
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Stare dzieje, już wiele z wyposażenia standardowego po pierwszym kwartale wypadło, ba nawet za dopłatą nie ma w opcji
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2022, 08:14   #100
Sebol_pl
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: UĆ
Model: Focus > Kuga
Silnik: 1.5 EB > 2,5PHEV
Rocznik: 2015 > 2020
Postów: 9
Domyślnie Odp: PHEV - subiektywny test na dystansie 1.000km

Cytat:
Napisał Tomek_1980 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć, ile w sezonie zimowym - tak jak aktualnie - przyjeżdżacie w trybie elektrycznym? U mnie maksymalny zasięg po pełnym ładowaniu to 42 km ale częściej poniżej 40 km.
Ten przebieg na samym silniku elektrycznym w okresie zimowym to raczej norma. Moja kuga przejeżdża podobnie (latem udało mi się na samej elektrowni przejechać 78km). Dużo prądu idzie na ogrzewanie. Zwróć uwagę że przy wymuszonym trybie elektrycznym, po naciśnięciu rozmrażania (MAX ciepło) samochód wyświetla że potrzebuje uruchomić silnik spalinowy. Woła tak przy skrajnych temperaturach (również latem kiedy potrzebujesz szybko schłodzić bardzo rozgrzane wnętrze samochodu)
Sebol_pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.