Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-01-2022, 14:52   #941
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Convers+

Cytat:
Napisał Deimien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mondeo mk4 2010 Ecoboost 2.0 203
do takiego mondeo pasuje tylko międzyliftowy albo poliftowy Convers (dla 200% pewności potrzebny jest numer VIN)

__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 15:30   #942
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Convers+

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bez tego nie ma co podchodzić do tematu
wystarczy VIN Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla 200%
raczej 100%
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 15:40   #943
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

100 % to już mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Antejowi chodziło o p/n zegarów które zostały teraz założone, bo prawdopodobnie są przedlift dlatego są problemy
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 16:00   #944
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,481
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Dokladnie to napisalem.
Jeden czyta i zrozumie,drugi kolejny raz poczytuje.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2022, 16:23   #945
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,164
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

generalnie i do takiego licznika da się odpowiedni soft przygotować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 07:35   #946
Deimien
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 SCTI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Witam, numer VIN Auta: WF0EXXGBBEAS66056
Podczas zamawiania licznika na Allegro Tuner wziął ode mnie numer VIN i mówił, że przedliftowy działać nie będzie. Tu mam zamontowany poliftowy.

Błędy, które się w urządzeniu diagnostycznym pojawiają to między innymi komunikacja ze skrzynią biegów, za małe napięcie, błąd w Tempomacie, błąd w przełącznikach. Generalnie jak mówiłem, to wszystko działa, ale kierunkowskaz jest opóźniony. I teraz moje spostrzeżenie: Jeżeli włączam kierunkowskaz i mam włączony ogranicznik prędkości, jest super zsynchronizowany i nie przeciąga. Ale jeżeli mam widok na Auto na wyświetlaczu, to już ten kierunkowskaz przeciąga, raz dłużej, raz krócej i nie współgra z tym, to co małe Autko na wyświetlaczu pokazuje.

Poza tym Tempomat działa, ogranicznik działa, Czujniki parkowania pokazuje poprawnie, pokazuje biegi itp.
To czego nie wykrywa, to hamulec ręczny. Nie wiem, czy to zbieg okoliczności, czy faktycznie jakaś wtyczka jest zepsuta, ale na starym liczniku wykrywało... Chciałem Przyuczyć sprzęgło w serwisie Forda po regeneracji skrzyni i wymianie sterownika, ale Ford sobie nie poradził, bo ich urządzenie też nie wykrywa zaciągniętego hamulca ręcznego.

Inna sprawa: Mam nieorygnalne Radio Pumpkin, które teoretycznie komunikuje się z tym Conversem. Pokazuje Radio i stację która gra. Sterowanie kierownicy też poprawie w radiu działa. W urządzeniu diagnostycznym jest błąd brak komunikacji z radiem.

Poniżej link Youtube z działania licznika:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Dziękuję za pomoc. Niestety mieszkam w niemczech i nie mogę na szybko gdzieś podjechać. Ale w przyszłości za pomoc oferowałbym ojro!

Chciałbym też zmienić soft z 203 konie na 240 koni, także jakby ktoś się tym zajmował to proszę o cynk.
Deimien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 09:01   #947
mrk26
ford::professional
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: UK
Model: Mondeo MK5 Titanium X Sport
Silnik: 2.0 TDCi 210 Bhp BiTurbo
Rocznik: 2015
Postów: 1,151
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Zapewne masz przejściowy model auta, do tego poliftowy convers z custom fw i zastanawiasz się czemu sypie błędami?
Kierunkowskaz na małym samochodziku na wyświetlaczu to akurat twój najmniejszy problem. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mrk26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 09:34   #948
Deimien
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 SCTI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

No i właśnie stąd moje pytanie, czy można coś z tym zrobić?
Wg. Komputera konfiguracja Auta nie została zakończona.
Po odpaleniu Auta pokazuje mi grzanie... Jest to dogrzewanie oleju czy webasto? Webasto w tym Aucie nie jest zamontowane..
Deimien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 17:55   #949
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,985
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Cytat:
Napisał Deimien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No i właśnie stąd moje pytanie, czy można coś z tym zrobić?
na początek to po sprzątać ten bałagan , błędnie została wgrana konfiguracja auta do IPC a że miałeś licznik fabrycznie między liftowy będzie trochę z tym zabawy.

Cytat:
Napisał Deimien Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po odpaleniu Auta pokazuje mi grzanie...
pokazuje grzanie PTC
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2022, 18:59   #950
Deimien
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-11-2020
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 SCTI
Rocznik: 2009
Postów: 8
Domyślnie Odp: Zamiana fabrycznego licznika (zegarów) na Convers +

Witam,

Zrobiłem zdjęcie numerów Convers. Z tego co wywnioskowałem, model jest poprawny.

Czy jest możliwe posprzątanie tego bałaganu przy pomocy Forscan na złączu ELM327? Jeżeli tak, to za instrukcję oferowałbym zapłatę. Ewentualnie jeżeli ktoś się tym zajmuje zawodowo, to czy byłaby opcja wysyłki do programowania?
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Numery Convers1.jpg (82.0 KB, 46 wyświetleń)
Deimien jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
converse+ , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.