Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-08-2014, 08:33   #21
Cossi86
ford::beginner
 
Avatar Cossi86
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 22-12-2011
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Model: Ford Transit / Ford Galaxy
Silnik: 2.2 TdCi / 1.9 TDI
Rocznik: 2006 / 1996
Postów: 39
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Spróbuję zanabyć taki BCM od wersji C. Zibaczymy czy będzie to hulało z moim transitkiem.

Tymczasem Marcinie jak być mógł podesłać mi kody błędów będę niezmiwrnie wdzieczny.

P.S Dzięki za pomoc.

Cossi86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-08-2014, 08:48   #22
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

wysłałem maila z odczytanymi błedami

a ja znalazłem pasującego BCMa ozn. 6C1T-14A073-CJ:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ale cena ciągle nie fajna

Jak ganiacie po Polsce, to najlepiej osobiście podjechać do kilku szrotów i potargować się - myślę, że mało kto wymienia w Polsce BCMy w Transitach, więc szrociarze mają mały zbyt i powinni chętnie obniżyć cenę

ps.
miej świadomość, że wymiana BCMa w transicie to nie jest banalna rzecz: oprócz wgrania konfiguracji z Twojego auta, to przede wszystkim trzeba zaprogramować immobilizer!
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2014, 22:28   #23
mazzy137
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2007
Skąd: VWlkp
Model: Transit 85 T240
Silnik: taki duży blaszany i hałaśliwy...
Rocznik: 200...
Postów: 25
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Gdzie umiejscowiony jest ten komputer? (domniemam, że pod deską, ale gdzie dokładnie..?)
Ile kosztuje kierownica w ASO nowa? (nie musi byś obszywana).
__________________
Transit 2,2 DI 2008 (firmowy)
Mercedes C 220 CDI T Kombi 2006 (firmowy)
Gama VW.

Ostatnio edytowane przez mazzy137 ; 11-11-2014 o 22:32
mazzy137 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2021, 00:50   #24
maciek8792
ford::beginner
 
Imię: MACIEJ
Zarejestrowany: 19-10-2021
Skąd: Biała
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Dołożenie tempomatu

Witam czy ktoś orientuje się może, gdzie w Łodzi lub w Warszawie można by dołożyć tempomat do transita 2009 r?

Auto nie ma klimy ani el. lusterek, ale ma elektryczne szyby. Jest teraz u blacharza i nie wiem jaki ma moduł BSI. Sprawdziłem na internetach schematy mojego auta po VIn niestety jest ogólny nr FINIS fordowski bez specyfikacji jaki jest u mnie kod modułu. Zakładam, że nie jest to moduł "bogaty" i będzie trzeba podmienić moduł.

Mam pytanie : czy ktoś kto ma transita tylko z el. szybą (bez podgrzewanej szyby przód, klimy czy el lusterek) może się wypowiedzieć, jakie tam są wtedy moduły? Czy dobrze kombinuje, że do tempomatu muszę mieć moduł z oznaczeniem C (pierwsza litera ma być C - np. 6C1T-14A073-CJ) ?
W przypadku biednego modułu domyślam się, że wiązki do kierownicy nie będzie i będę musiał przeciągnąc dwa kable, może ktoś to robił i wie gdzie się trzeba wtedy podpiąć?
pozdrawiam Maciek
maciek8792 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 08:54   #25
pucharek1988
ford::amateur
 
Imię: lukasz
Zarejestrowany: 15-06-2020
Skąd: warszawa
Model: ft260 tdci
Silnik: 2.2
Rocznik: 2012
Postów: 4
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?
pucharek1988 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 22:37   #26
maciek8792
ford::beginner
 
Imię: MACIEJ
Zarejestrowany: 19-10-2021
Skąd: Biała
Model: Ford Transit
Silnik: 2.4 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Cytat:
Napisał pucharek1988 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam czy komuś udało się dołożyć tempomat? i powiedzcie skąd mam wiedzieć jaki mam moduł B,C,A ?? jakie ma to być oznaczenie ?
Cześć ja będę dokładał w przyszlym tygodniu.
Masz już kierownicę?
Uważaj, bo są sprzedawcy na allegro, którzy sprzedają kierownice od focus jako rzekomo "również mogącą pasować do transita.
Co do montażu to aby sprawdzić jaki masz moduł - otwórz schowek i rozepnij tą czarna skrzynkę z biezpiecznikami (otwiera się jak książka). Tam zobaczysz oznaczenie modułu powinno być z C
Reszte powiem jak dołoże u siebie.
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu? Może ktoś kodował to forscanem?
pozdrawiam Maciek
maciek8792 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2022, 14:07   #27
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Cytat:
Napisał maciek8792 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ktoś wie, czy po podłączeniu ale bez kodowania powinny świecić klawisze od tempo, czy zapalają się dopiero po zakodowaniu?
jeśli w transit 2009 fabrycznie jest podświetlenie, to będą świecić się - kodowanie nie ma nic wspólnego z podświetleniem klawiszy tempomatu
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 23:47   #28
mst78
ford::amateur
 
Imię: Pan_Misio
Zarejestrowany: 08-03-2024
Model: Honda
Silnik: 750
Rocznik: 2019
Postów: 1
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

Witam,

Udało mi się to dzisiaj domontować. Kierownica z tempomatem kupiona na allegro, moduł był oryginalnie z literą C jak to było opisywane wcześniej, ilość przewodów we wiązce do kierownicy - 6 sztuk (2 puste dziury). Apka forcan pobrana i aktywowana gratisowo na 2 miesiące.
Najtrudniejsze w procedurze było chyba zdemontowanie samego klaksonu, ale i to się udało.
Apka forscan marudziła o braku możliwości automatycznego pobrania pliku konfiguracyjnego, ale udało się go pobrać stąd:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Po włączeniu opcji wyposażenia i wgraniu jej do BCM'a działa ok.
Klawisze na kierownicy nie są podświetlane.. nie wiem czy to kwestia wady zakupionego "2nd-hand" elementu, czy to tak po prostu jest.

życzę innym powodzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mst78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 19:42   #29
marek230482
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 27-01-2020
Skąd: Strzelin
Model: Transit VII
Silnik: 2,4 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 64
Domyślnie Odp: instalacja tempomatu

U mnie też się nie podświetlają przyciski w kierownicy. Tak jest chyba fabrycznie.
marek230482 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.