Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-08-2016, 05:30   #21
Tarmas
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 01-05-2015
Skąd: Białystok
Model: Kuga MK2 FL / Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCi 180 KM / 1.25 Pb 82 KM
Rocznik: 2017 / 2011
Postów: 466
Domyślnie Odp: Dziwne wskazania komputera spalania.

Jak ciągle resetujesz średnie spalanie, to jak chcesz mieć wyświetlane wskazanie chociażby zbliżone do realnego? Po resecie wskakuje jakaś tam wartość ustalona fabrycznie w oprogramowaniu i dopiero po ładnych kilkuset kilometrach się normuje.

U mnie chyba wskakuje na początek 6 litrów z dużym hakiem i dopiero po kilku solidnych trasach spada do mniej więcej realnych 5,3-5,5 litra.

Inna kwestia, to możliwe, że masz jakąś starszą wersję oprogramowania. Dopóki nie wgrałem u siebie najnowszej dostępnej, to wskazania były wzięte dosyć z czapy.

__________________
Ford Kuga 2.0 TDCi 180 KM manual MK2 FL ST-Line [Mica Shadow Black]
Ford Fiesta 1.25 Pb 82 KM manual MK7 pre-FL 4-d [Panther Black]
był Ford Focus 1.8 TDCi 115 KM manual MK2 FL Hatchback [Panther Black]
Tarmas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-09-2019, 20:42   #22
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Post Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Witajcie, jestem nowym posiadaczem FF2 FL z 2011r, silniczek 1.6 HDI 90KM po chipie na 135KM u heko. Jest jedna rzecz na którą nie mam pomysłu a w przypadku VAG-ów było to proste. Wskazania komputera pokładowego mocno odstają od tego wyliczonego tankując do pełna.

Przykład: Po kupnie zbiornik zalany do pełna, reset całego komputera. Wszystko liczy się od zera. Zaświeciła się rezerwa i tankuję znowu do pełna. Spalanie średnie na komputerze to 5,3l, na 45litrach paliwa przejechałem ok 685km więc średnie to prawie 6,6l / 100km. Nie oceniam czy dużo czy mało jak na silnik bo noga była czasem ciężka czasem nie. Chodzi mi o wskazania, które odbiegają o ponad litr.

Czytałem na forum tutaj, że muszę wykonać kalibrację wskazań komputera - linki odsyłały mnie do kilku tematów dalej, jednak nikt nie napisał w jaki sposób to wykonać. Ma ktoś wiedzę na ten temat lub link do czegoś gdzie to znajdę?

Zaznaczę, że mam elma327 hs/ms i forscana rozszerzonego jednak to nie jest program tak prosty i jednocześnie rozwinięty jak VCDS by to zrobić adaptacjami czy kodowaniami.

Pomocy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 08:27   #23
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

a nie prościej olać komputer i co tankowanie podzielić jedną liczbę przez drugą ? robie tak od 20 lat i nawet na komputer nie zaglądam
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 10:51   #24
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Ponad litr różnicy to spory błąd, może chip w tym miesza? Zapytaj heko czy się spotkał z czymś takim
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 12:55   #25
Lukasz2525
ford::expert
 
Zarejestrowany: 29-12-2011
Model: Focus mk2 fl
Silnik: 2.0 Tdci 136 km
Rocznik: 2008
Postów: 2,611
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

U mnie jest różnica o ponad 2 litry w górę według kompa, w ogóle nie ma się co tym sugerować.
Lukasz2525 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 13:02   #26
Rafal_94
ford::beginner
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 16-08-2019
Skąd: Woźniki
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 14
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Właśnie się rozjezdża i dlatego chcę to skalibrowac ��
Po to mamy komputery by mówiły prawdę.
Rafal_94 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 14:23   #27
cesiek
ford::average
 
Imię: cesiek
Zarejestrowany: 28-06-2019
Model: Fiesta
Silnik: 1.6TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 67
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Komputer będzie dokładnie wyliczał zużycie paliwa pod warunkiem że będzie miał dokładne dane często zmieniamy koła i zapominamy zapodać dane do komputera
Obwód koła można łatwo obliczyć.
Wystarczy znać średnicę danej opony.
Wchodzimy na stronę
Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl
i wybieramy rozmiar opony.
np.205/55/16
Wyskoczy nam jego średnica czyli 631.9 mm
Połowa średnicy to promień r i wynosi 315,95 mm
Stosując wzór [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
otrzymamy obwód koła czyli
6,28x315,95 mm =1984,16 mm
cesiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 19:39   #28
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Re: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

nie prościej policzyć litry / km ?
jak ludzie sobie potrafią uprzykrzyć życie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

algorytm do czujników ciśnienia w kołach też znacie ? ja znam. biorę kompresor, podłączam i poprostu pompuje
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 20:29   #29
konieczko5
ford::expert
 
Zarejestrowany: 23-01-2019
Skąd: B-stok
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 Ti-VCT
Rocznik: 12.2007 (modelowy 2008)
Postów: 2,586
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

U mnie różnica to jakieś 0,2l /100 km
konieczko5 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2019, 21:26   #30
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: Spalanie chwilowe i średnie mocno się różni od liczonego pod dystrybutorem

Cytat:
Napisał cesiek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Komputer będzie dokładnie wyliczał zużycie paliwa pod warunkiem że będzie miał dokładne dane często zmieniamy koła i zapominamy zapodać dane do komputera
To nie wpływa na różnice w spalaniu bo przebieg który bierzemy do ręcznej kalkulacji z dystrybutora jest obarczony identycznym błędem. Odczyt spalania zależy od dawki paliwa (dane z pcm), na myśl przychodzi mi jeszcze lejacy wtryskiwacz
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
focus mk2 , komputer , paliwo , tdci , wskaźnik paliwa


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.