Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2017, 13:51   #801
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Forscan jest po naszemu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dodajesz moduł i wybierasz pid'y.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 08:03   #802
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Maro83mw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Trochę zgłębiłem tajemnicę wentylatora w mondeo i silnik ma tylko dwa kabelki więc obroty sterowane są poprzez zwiększenie zmniejszenie napięcia.
Pełne obroty dostaje przy 12V, pierwszy bieg jest mniej trzeba by sprawdzić miernikiem ile dokładnie jest na kostce do silnika zaraz po włączeniu klimy.

Według mnie można by wpiąć się kabelki co idą do tego silnika, a następnie poprzez przekaźnik 12V skierować napięcie na diodę w samochodzie, wtedy gdy na silnik podawane byłoby 12V (załączał się drugi bieg jak domniemam) to świeciłaby dioda.
Coś działałeś dalej w tym kierunku ? Bo też nasunął mi się taki pomysł że jak podczas wypalania włącza się drugi bieg to można by się tam wpiąć.
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 08:43   #803
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Po co kombinowac z wentylatorem jak ludzir pisza ze wlaczaja sie tylna szyba i lusterka, moze lepiej wpiac sie w to lusterko a diode wyprowadzic w okolicy "wysokiego"

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 08:44   #804
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Raschey Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Coś działałeś dalej w tym kierunku ? Bo też nasunął mi się taki pomysł że jak podczas wypalania włącza się drugi bieg to można by się tam wpiąć.
Na razie przetestowałem diody wpięte pod grzanie lusterka i tylnej szyby i jak pisałem wyżej to nie działa.
Chciałem się tez podpiąć pod wentylator tak jak pisałem ale nie zdążyłem wtedy przed wyjazdem tego zrobić, bo okazało się że ciężko przedostać się z komory silnika do kabiny z kabelkiem a było już późno a rano wyjeżdżałem.
Jak przetestuję ten pomysł to napiszę ale to dopiero za jakieś 300km znów nastąpi a teraz kręcę się na miejscu to pewnie dopiero po weekendzie będę miał cos do powiedzenia w tej kwestii.

Bump:
Cytat:
Napisał rumunn95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Po co kombinowac z wentylatorem jak ludzir pisza ze wlaczaja sie tylna szyba i lusterka, moze lepiej wpiac sie w to lusterko a diode wyprowadzic w okolicy "wysokiego"

Przetestowane nie włącza się grzanie lusterek i szyby tylnej.
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 08:47   #805
rumunn95
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Yhy dobrze wiedziec , bo mialem sie za to zabrac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja myslalem nad termopara i arduino , termopara wpieta w rurke chlodniczki egr tylko nie wiem jak tam z temperatura bo mam egr zaslepiony i gazy nie wedrujaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. do tego maly wyswietlacz oled gdzies wkomponowanu i mamy temp egt ktora rosnie podczas wypalania do okolo 600°CGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez rumunn95 ; 08-03-2017 o 08:50
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2017, 10:11   #806
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Ciekawe czy da się na Converse wrzucić temperaturę EGT. Trzeba by Oriona zapytać. Też byłoby to sensowne rozwiązanie tylko na pewno droższe niż wykombinować je diody z drugiego biegu wentylatora.
Można też jeździć z podpiętym przez bluetooth elm327 do telefonu ale to raczej mało wygodne jest. Wczoraj tak po mieście jeździłem to temperatura EGT była ok. 300 stopni.
Apropo termopary:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-03-2017, 09:58   #807
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Maro83mw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chciałem się tez podpiąć pod wentylator tak jak pisałem ale nie zdążyłem wtedy przed wyjazdem tego zrobić, bo okazało się że ciężko przedostać się z komory silnika do kabiny z kabelkiem a było już późno a rano wyjeżdżałem.
Jak przetestuję ten pomysł to napiszę ale to dopiero za jakieś 300km znów nastąpi a teraz kręcę się na miejscu to pewnie dopiero po weekendzie będę miał cos do powiedzenia w tej kwesti.
No to czekamy na jakies info w kwestii biegu wentylatora Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 15:53   #808
Maro83mw
ford::average
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Podkarpacie
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 91
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Tak jak mówiłem przetestowałem sposób z diodą podpiętą pod wentylator
według zamieszczonego schematu i okazuje się że sposób DZIAŁA.
Podczas wypalania filtra na wentylator idzie napięcie 12V niezależnie czy klimatyzacja działa czy jest wyłączona i dioda świeci.

Przy okazji zauważyłem że wentylator nie ma biegów a jest sterowany płynnie poprzez zmianę napięcia w zakresie od 4V do 12V zależnie od potrzeb.

Nie wiem jak to będzie działać w upalne dni gdy będziemy jeździć w korkach bo zauważyłem że przy 10 stopniach na zewnątrz zgasiłem rozgrzany samochód i jak znów odpaliłem po 10 minutach z włączoną klima to jakieś 30s świeciła dioda więc wentylator chwile chodził na maksa żeby schłodzić płyn, podobnie możne być jak staniemy w korku ale to już każdy możne się zorientować jak się zaświeci czy to z powodu dpf czy temperatury obserwując inne objawy.

Podsumowując sposób działa:
jak jechałem autostradą zaświeciła się dioda i świeciła przez 10km po odczytaniu z forscana wszystko się zgadzało wypalał się wtedy dpf. Przetestowałem dwa razy.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg schemat_DPF.jpg (12.6 KB, 143 wyświetleń)
Maro83mw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 16:04   #809
Raschey
ford::average
 
Avatar Raschey
 
Imię: Cezary
Zarejestrowany: 31-01-2010
Skąd: Łódź
Model: Mondeo MKIV Titanium X Durashift/Mondeo MKIII Ghia
Silnik: 2.0 ON 130KM/2.0 LPG 146KM
Rocznik: 2007/2002
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Brawo Ty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Raschey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2017, 16:20   #810
siara1983
ford::average
 
Avatar siara1983
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 09-11-2014
Skąd: Myszków
Model: Mondeo MK4 Titek S
Silnik: 2.0 tdci 177/403
Rocznik: 2008
Postów: 182
Domyślnie Odp: Jak jeździć z DPF? Kontrolka wypalania?

Cytat:
Napisał Maro83mw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jak mówiłem przetestowałem sposób z diodą podpiętą pod wentylator
według zamieszczonego schematu i okazuje się że sposób DZIAŁA.
Podczas wypalania filtra na wentylator idzie napięcie 12V niezależnie czy klimatyzacja działa czy jest wyłączona i dioda świeci.

Przy okazji zauważyłem że wentylator nie ma biegów a jest sterowany płynnie poprzez zmianę napięcia w zakresie od 4V do 12V zależnie od potrzeb.

Nie wiem jak to będzie działać w upalne dni gdy będziemy jeździć w korkach bo zauważyłem że przy 10 stopniach na zewnątrz zgasiłem rozgrzany samochód i jak znów odpaliłem po 10 minutach z włączoną klima to jakieś 30s świeciła dioda więc wentylator chwile chodził na maksa żeby schłodzić płyn, podobnie możne być jak staniemy w korku ale to już każdy możne się zorientować jak się zaświeci czy to z powodu dpf czy temperatury obserwując inne objawy.

Podsumowując sposób działa:
jak jechałem autostradą zaświeciła się dioda i świeciła przez 10km po odczytaniu z forscana wszystko się zgadzało wypalał się wtedy dpf. Przetestowałem dwa razy.
Brawo! Ktoredy poprowadziles przedowy od diody do kabiny..??
siara1983 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.