Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-12-2020, 15:01   #2341
patrykSidoruk
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Może bezpośrednio przy kluczyku miałeś telefon albo np pęk innych kluczy? A może miałeś go po prostu daleko od klamki?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-12-2020, 18:49   #2342
marcin'ek
ford::advanced
 
Avatar marcin'ek
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2012
Skąd: SR
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 295
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał bidżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ręczny ... powoduje hamowanie hamulcem roboczym...
Jesli chodzi Ci o to ze uzywa hydrauliki to chyba nie. W kazdym aucie z elektrycznym recznym, w momencie wlaczania/wylaczania slychac silniczki poruszajace zaciskami tylnej osi. A z definicji hamulcem roboczym (w osobowce), jest obecnie hamulec nozny pneumatyczno-hydrauliczny. Chyba ze w Fordzie jest inaczej.
A swoja droga to tez czekam na wiekszy snieg, zeby sprawdzic jak dziala elektryczny reczny w czasie jazdy ktos sprawdzal na asfalcie jak hamuje reczny w czasie jazdy?


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było: Focus mk1 1.8 TDDI HB, mk2 FL 1.8 TDCI kombi, Fiesta VI 1.25 HB
Jest: KIA cee'd 1,4 T-GDI kombi, Fiesta VII/mk8 1.0 EB HB
marcin'ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 08:14   #2343
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W większości aut , elektryczny ręczny nie działa w trakcie jazdy.
Jedziesz autostradą150km/h a dziecko obok/z tyłu na fotelu " tato co to za przycisk?" i cyk włącza ... byłoby to lekko niebezpieczne.
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 10:44   #2344
blablawla
ford::advanced
 
Imię: Maciek
Zarejestrowany: 22-02-2019
Skąd: Żory
Model: Focus MK4 HB
Silnik: 1.5 Ecoboost A8
Rocznik: 2019
Postów: 243
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

W fordzie działa tak, że podczas jazdy trzeba pociągnąć i trzymać dźwignię aby zaczął hamować. Samo pociągnięcie nic nie da.
Też czkam na śnieg i wolny parking. Jakoś nie miałem odwagi podczas normalnej jazdy z powodu braku wiedzy o jego mocy.
blablawla jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 10:49   #2345
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

No właśnie nie słychać charakterystycznego dźwięku silniczków z tyłu, tylko pracę pompy hydraulicznej, tak samo jak w przypadku zadziałania ABS.

A co do siły - no raczej taka sobie, nic specjalnego. W ruchu miejskim nieraz mocniej się hamuje w czasie normalnej jazdy.
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 13:46   #2346
Moskito83
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 23-04-2020
Skąd: Gdynia
Model: Focus MK4
Silnik: 1.0 125KM
Rocznik: 2019
Postów: 12
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Po przejechaniu 15 tysiecy km moim zdaniem auto jest zwyczajnie niedopracowane. Tu cos stuka tam cos trzeszczy. Ostatnio nawet dopatrzylem sie, ze klapa bagaznika jest zle spasowana. Wyglada to slabo zwlaszcza gdy swieca sie ledy z tylu. Linie swiatla na siebie nie nachodza. Do stukow w skrzyni doszly stuki przy zatrzymaniu na wstecznym. Zawsze cos. Pewnie w kazdym egzemplarzu jest cos nie tak. A intensywnosc wystepowania usterek zalezy od szczescia/pecha.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moskito83 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-12-2020, 21:42   #2347
kfascik
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5 Ecoblue
Rocznik: 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Witam,
Przeczytałem ostatnie 30 stron tego wątku (oraz kilka pierwszych ��) i niestety nie spotkałem się z czymś czego doświadczyłem. Mianowicie ostatnio podczas odpalania na lekkim mrozie wyskoczył Check Engine, który po następnym 'cieplym' odpaleniu zniknął. Powtórzyło się to 2 razy, przy czym po drugim razie pojeździłem troszkę z wyższymi obrotami (Check Engine w książce serwisowej w dużej mierze odnosi się do dpfa). Problem na razie nie występuje, auto jeździ w porządku, tylko dosyć długo się nagrzewa (ok 18km do 90 st.). W przyszłym tygodniu jestem umówiony w serwisie, natomiast dziś udało mi się podpiąć focusa pod leciwego ELMa, który wykazał dtc P139D. Czy ktoś z Was spotkał się z taką przypadłością?
Focus to 1.5 Ecoblue 120km. Codziennie jeżdżę ok 2x 50km trasy.

Pozdrawiam,
Mateusz
kfascik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 13:33   #2348
maxpawkas
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 21-06-2020
Model: Focus
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 52
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał pawk Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może akumulator niedoładowany? Skoro zamykanie działa, to by wskazywało że podładowany po jeździe załącza system ponownie.
Niemożliwe. W połowie wspomnianej trasy było to samo kiedy zatrzymałem sie na CPNie. 300km za mną, to alternator na pewno wyrównał, a przez 20 minut chyba sie nie rozładował...

O wersji z kluczami albo za jakąś "barierą" też myślałem, ale jak przyłożyłem kluczyk do kieszeni spodni było to samo. Więc wątpię...

Na pocieszenie pojechałem na myjnię i odkąd go umyłem problem nie wystąpił. Ale nie było też mrozu, więc poczekam aż zrobi się minus dwa i zobaczę...
maxpawkas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 13:43   #2349
bidżej
ford::professional
 
Avatar bidżej
 
Zarejestrowany: 01-08-2006
Skąd: Stuttgart
Model: Focus MK4
Silnik: 2.0 EcoBlue + A8
Rocznik: 2018
Postów: 1,416
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Cytat:
Napisał maxpawkas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemożliwe. W połowie wspomnianej trasy było to samo kiedy zatrzymałem sie na CPNie. 300km za mną, to alternator na pewno wyrównał, a przez 20 minut chyba sie nie rozładował...
Możliwe. Soft zarządzający energią w Focusie to jest jakiś żart. Nieraz mi się zdarzało, że po 1000km trasy pełną bombą po autostradzie samochód stwierdzał, że mi wyłączy Keyless albo przełączy dźwięk czujników parkowania na piszczyk w zegarach. Koniec końców jakieś 3 tygodnie temu całkiem zdechł akumulator i tyle XD
bidżej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2020, 14:02   #2350
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Wady i usterki wieku dziecięcego.

Ładowanie w czasie długiej trasy niekoniecznie działa tak, jak myślimy albo chcemy, żeby działało. Rok temu mondek mnie ostrzegał przez kilka tygodni wyłączaniem radia na postoju i komunikatem, że oszczędza baterię, po czym zdechł i trasa Hel-Kraków wcale go nie naładowała. Skończyło się miesiąc później wymianą aku.

Ostatnio edytowane przez cattani75 ; 14-12-2020 o 17:08
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.