Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2020, 23:34   #11
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

akurat duratec w fordzie to taka złośliwa konstrukcja, ze przy złej regulacji gazu potrafi rzucić palenie na benzynie (odpalanie) albo bardzo mocno je mieć utrudnione (odpalanie z gazem w podłodze)

__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 06:55   #12
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Cześć mam pytanie. Od jakiegoś czasu zdarza się że mam problem z odpalaniem auta na niedogrzanym silniku. Ostatnio zdarza się to jak zawioze dzieciaki do szkoły ok 2km. Silnik za pierwszym razem nie chce odpalić tylko za drugim i jak odpali to często obroty faluja dopiero po przygazowaniu jest wszystko ok. Na zimnym odrazu odpala i to samo gdy silnik jest rozgrzany np jak przyjadę do pracy 8-10km.
Silnik 2.0 flex-fuel
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 09:34   #13
Rafał A.(antek)
FORD|AUTHORIZED
 
Zarejestrowany: 07-10-2004
Skąd: ŁÓDŹ
Model: Mondeo 4_Focus_Focus 2_Galaxy 3
Silnik: 2.5 T_2.0 16V_1.8 16V_2.0 TDCI
Rocznik: '07_'99_'06_'07
Postów: 9,185
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

gaz ma?
__________________
Mechanika - Elektryka! Klimatyzacja-Opony! Montaż LPG!! - Warsztat, Ul. św. Teresy 56/58 bud C
Mail: rafantek@ford-service.eu tel: 791 054 854 www.ford-service.eu
Rafał A.(antek) jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 09:38   #14
jussi
ford::advanced
 
Avatar jussi
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 21-11-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: Ford S-max / Ford Fiesta mk7
Silnik: 2.0 Pb Flex Fuel / 1.25 Pb
Rocznik: 2008 / 2017
Postów: 269
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Cytat:
Napisał Rafał A.(antek) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gaz ma?
Nie mam LPG
jussi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2020, 11:14   #15
marjo
ford::average
 
Avatar marjo
 
Zarejestrowany: 18-12-2004
Skąd: Kielce
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2007
Postów: 98
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Mam tak samo. Zawsze jak jest nie do końca rozgrzany nie odpala za pierwszym razem.
Jak silnik jest całkowicie zimny lub rozgrzany jest ok.
Nie przejmuję się, ponieważ w poprzednich samochodach benzynowych (omega, fusion, vectra) miałem tak samo.
marjo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2021, 15:01   #16
CichyG60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie 2.0 benzyna Duratec problem z odpalaniem

Witam,

Od pewnego czasu borykam się z utrudnionym odpalaniem mojego s-maxa po dłuższym postoju. Auto odpala, po czym gasnie, nie ma reakcji na gaz, natomiast przy drugim odpaleniu jest wszystko ok.
Błędów brak. Czytałem podobne tematy na forum i z tego co udało mi się ustalić może to być problem z kostką pompki paliwa. Chciałbym się dowiedzieć jak należy to właściwie polutować. Po prostu uciąć kostkę i przylutowac do pinów? Może ma ktoś jakieś zdjęcia lub inne pomysły co to może być?
CichyG60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2021, 16:23   #17
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 131
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Podobne objawy są w mondeo mk3 2.0 duratec. Tam za to odpowiadał zawór EGR, również nie było błędów. Jedynie po zgaszeniu silnika należało dodać gazu aby przewietrzyć kolektor ssący i wówczas zawsze odpalał za pierwszym razem. Wymiana egr powinna pomóc. Sam to przerabiałem. Wymiana sond lambda, silnika krokowego(zawór bocznikowy), czujnik położenia wałka rozrządu, cewka, świece, przewody, map sensor, przepustnica, wąż odmy(separatora oleju), zawór separatora oleju, klapki w kolektorze nic nie pomogło. Ostatecznie zawór egr.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 13:11   #18
CichyG60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Chyba jednak w pierwszej kolejności spróbuje z kostką. Orientuje się ktoś może, czy te piny w kostce są wymienne? Bo nie widzi mi się znowu zrzucać baku, a tak to po odkręceniu jednej obejmy byłbym w stanie wypiąć tę kostkę.
CichyG60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-11-2021, 14:15   #19
Parch
ford::expert
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-01-2006
Skąd: Wrocław
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2010
Postów: 3,014
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Piny w złączu wiązki są wymienne. Trzeba je tylko zdobyć. Jeśli są upalone, to często razem z plastikiem złącza. Nawet jak się ma piny, to często nie ma ich w czym osadzić.
Piny w złączu pompy nie są wymienne, a ulegają uszkodzeniu w pierwszej kolejności. Budżetowa (Januszowa) naprawa polega najczęściej na zlutowaniu ze sobą kabli wiązki ze złączem pompy na stałe. Poprawna naprawa polegać powinna na wymianie pompy i wiązki.

Tyle o naprawie usterki, która najprawdopodobniej nie jest powodem opisywanych przez Ciebie problemów. IMHO gdyby to był problem z upalonymi stykami na pompie, to samochód losowo nie odpalałby wcale. Niezależnie ile razy byś nie próbował.

Niedziałającą pompę możesz wykluczyć bez ściągania zbiornika paliwa. Po przekręceniu kluczyka w pozycję "standby" pompa przez krotką chwilę pracuje, Tą pracę słychać, (jak ktoś wie co ma usłyszeć). Jeśli ją słyszysz, to znaczy że działa. A jak działa i masz problem z odpaleniem auta za pierwszym razem, to znaczy, że problem tkwi gdzie indziej.
Parch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2021, 08:02   #20
CichyG60
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-01-2014
Model: Focus Mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 3
Domyślnie Odp: Duratec czasem nie odpala

Pompa już została zmieniona wcześniej i w starej pompie faktycznie były trochę nadpalone piny. Spróbuje dziś wyjąć wiązkę i zobaczymy co to da. Pompę słychać, ale nie oznacza to, że daje odpowiednie ciśnienie, przynajmniej tak myśle.
CichyG60 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.