Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-02-2020, 10:52   #51
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do przełącznika to na drugim forum znalazłem, z RSa, ale jednak jest to focus.

http://i23.photobucket.com/albums/b3...psgktxptba.jpg
Aaaa... To tego ja z kolei jeszcze nie widziałem...
Panel w S-Maxie ze składaniem ma taki malutki przycisk nad joystick'iem regulacji lusterek
Pamiętaj tylko że instalacja w RSsie sporo się różni bo tam nie ma tylnych dzwi a co za tym idzie również el. szyb i modułów. Podejrzewam że moduły drzwi przednich również są inne.

Kostka lusterka w polifcie zawsze jest 8 pin, ale może mieć 6, 7 lub 8 przewodów
Kostka w przedlifcie może być 6 lub 10 pin i 5, 6, 8 lub 9 przewodów obsadzonych

roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 13:34   #52
pablo090
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Płock
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 86
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czyli stanęło na tym że albo mam 8 pin kostke i będę miał wszystko praktycznie p&p albo 7 i trochę dorobić. Kumam.
Moja wersja to PlatiniumX i od strony kierowcy jest tylko 7 pinów zapełnionych, więc raczej będziesz musiał dorabiać instalację. Ja np. skorzystałem z instalacji do Kugi MK1. Również od Kugi możesz szukać przełącznika w klamce, będzie pasował. Jeśli chodzi o przycisk do składania lusterek w panelu podnoszenia szyb to takie też widziałem w Kudze, tylko nie wiem czy gabarytowo będzie pasował?
pablo090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 14:12   #53
blaugrana_
ford::average
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Skąd: SBE
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 61
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Dzisiaj już miałem inną robotę na podwórku także jutro siądę do tego jak będę odkurzał.

Znalazłem taki przycisk, który powinien pasować.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja mam niby wersje Trend ale porównując do aut oglądanych przed kupnem to to jest 'full opcja' 3/4 to były golasy a tu mam, pomimo trenda, soczewki skrętne, tempomat, 2strefowa klime, 4xel szyby, navi i pelny licznik, radio z BT i oryginalnym USB w podłokietniku, klimatyzowane schowki, ESP + w kartce z salonu pisze z TCS i EBA, ogrzewany przod z czujnikami zmierzchu i deszczu, fotochrom lusterko, półskóry, czujniki z tyłu, 6 jaśków, lampy led z tyłu.

Żyje nadzieją że może będzie, bo do tej pory jak coś dokładałem to nigdy mnie ford nie zawiódł. To byłaby 1 rzecz którą dokładam do tego, do tej pory dokładałem do MK1 i praktycznie zawsze ta wiązka była. Może się uda.
blaugrana_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-02-2020, 16:34   #54
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem taki przycisk, który powinien pasować.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Na 100% będzie pasował. Jeżeli nie masz do niego wtyczki, to ta od przycisków składania szyb w drzwiach pasażerów, po przycięciu jednego z "ząbków", pasuje idealnie.

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja mam niby wersje Trend ale porównując do aut oglądanych przed kupnem to to jest 'full opcja' 3/4 to były golasy a tu mam, pomimo trenda, soczewki skrętne, tempomat, 2strefowa klime, 4xel szyby, navi i pelny licznik, radio z BT i oryginalnym USB w podłokietniku, klimatyzowane schowki, ESP + w kartce z salonu pisze z TCS i EBA, ogrzewany przod z czujnikami zmierzchu i deszczu, fotochrom lusterko, półskóry, czujniki z tyłu, 6 jaśków, lampy led z tyłu.
To faktycznie b. bogata wersja...

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Żyje nadzieją że może będzie, bo do tej pory jak coś dokładałem to nigdy mnie ford nie zawiódł. To byłaby 1 rzecz którą dokładam do tego, do tej pory dokładałem do MK1 i praktycznie zawsze ta wiązka była. Może się uda.
To jest tylko 3 przewody między przyciskiem a modułem i jeden przewód między modułem a lusterkiem

kostka przycisku / czarna kostka modułu
pin 1 -> żółto fioletowy -> pin 5
pin 2 -> czarno czerwony -> pin 17
pin 3 -> czarno żółty -> pin 7

kostka lusterka / niebieska kostka modułu
pin 4 -> chyba niebiesko biały -> pin 14
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2020, 17:27   #55
pablo090
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 19-07-2011
Skąd: Płock
Model: Focus Mk2 FL
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 86
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał blaugrana_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Znalazłem taki przycisk, który powinien pasować.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Cena atrakcyjna jeśli za całość (przełącznik + panel). Ja za sam przełącznik płaciłem ok.80 PLN.
Widać w ogłoszeniu, że jest z polifta to będzie pasował, bo - niech mnie Koledzy poprawią - od przedlifta byłby podświetlany na zielono.
Ten z ogłoszenia powinien być na czerwono podświetlany.
pablo090 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 17:51   #56
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał pablo090 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cena atrakcyjna jeśli za całość (przełącznik + panel). Ja za sam przełącznik płaciłem ok.80 PLN.
Widać w ogłoszeniu, że jest z polifta to będzie pasował, bo - niech mnie Koledzy poprawią - od przedlifta byłby podświetlany na zielono.
Ten z ogłoszenia powinien być na czerwono podświetlany.
To jest cena za sam przycisk z ramką klamki, której nawiasem mówiąc nie trzeba wymieniać bo w we wszystkich miejsce przycisku jest zaślepione wyjmowaną zaślepką. Cena normalna. Ja też kupiłem za 30 zł. Panel przycisków oczywiście kosztuje koło 100 ale w aukcji nie ma mowy o panelu przycisków.
Przyciski przedlift - polift chyba niczym się nie różnią. To jest przycisk do polifta. Ja mam od przedlifta i ma podświetlenie zielone tak jak cała reszta przycisków w aucie.
Nawiasem mówiąc... Czy ktoś gdzieś kiedyś widział żeby przyciski od tempomatu w kierownicy były podświetlane? Może da się zadaptować od czegoś?
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2020, 22:51   #57
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,544
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Nie da rady podświetlenia kierownicy zrobić, ewentualnie można przeszczepic kierownicę z Mondeo tak jak bracia Rosjanie zadrutowali, ale wtedy airbag nie ma gwarancji że poprawnie wystrzeli. Myślę że nie warto tym bardziej że łatwo się nauczyć układu, ja w tej chwili na czuja wszystko aktywuje i dziala tak jak chcę.
hindus jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 05:58   #58
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał hindus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie da rady podświetlenia kierownicy zrobić, ... Myślę że nie warto tym bardziej że łatwo się nauczyć układu, ja w tej chwili na czuja wszystko aktywuje i dziala tak jak chcę.
W Mondeo, przynajmniej MK3 nie ma podświetlenia. Jest dokładnie tan sam panel przycisków co w foce. ja od 7 lat jeżdżę Mondeo i radzę sobie ale upierdliwe jest wymacywanie odpowiednich przycisków w nocy...

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 25-02-2020 o 06:01
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 08:28   #59
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał roadrunnner Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przyciski przedlift - polift chyba niczym się nie różnią
w ff2 różnią się bardzo w wersjach z 4x el. szybami
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2020, 15:31   #60
roadrunnner
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-11-2013
Skąd: Wa-wa
Model: Mondeo MK3 Ghia + Focus MK2 + Mondeo MK5 Hybrid
Silnik: 2,5 upgrade 3,0 200Km i 2.0 145Km
Rocznik: 2004+2007+2020
Postów: 73
Domyślnie Odp: montaż lusterek z podświetleniem i el.składaniem czy ktoś zrobił?

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w ff2 różnią się bardzo w wersjach z 4x el. szybami
Ale mówimy o przycisku składania lusterek a nie otwierania szyb
Przyciski otwierania szyb między 2x a 4x el. szyby oczywiście że się różnią. Mają inne złącze i inną ilość pinów...
Poza tym z tego co wiem focus 2x el szyby nie miał składanych lusterek chyba że był to RS lub kabrio

Ostatnio edytowane przez roadrunnner ; 25-02-2020 o 15:36
roadrunnner jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.