Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2019, 22:35   #1
olajsonmi
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 24-10-2019
Model: Focus mk2
Silnik: 1,6 cTDi
Rocznik: 2005
Postów: 0
Domyślnie Opony - sprostowanie

Witam. Jak to jest prawidłowo z tymi oponami? Mam kilka pytań, na które odpowiedzi słyszałem różne i chce się dowiedzieć jak to jest naprawdę, wiec:

1. Czy producent opony musi być na przedniej osi taki sam jak na tylnej oraz czy na tej samej osi musi być ten sam producent?
2. Czy można mieć z przodu np. 195/65/15 a z kolei z tyłu 185/65/15? To samo się tyczy rozmiaru, czy można jeździć z przodu na 15' a z tyłu na np. 14'?

Głównie chodzi mi o to czy jak założę na przedniej osi takie same opony, a na tylnej również rozmiarowo te same z tym że różnić się będą tylko producenci opon? Np. przednia oś 'pirelli 195/65/15 obydwie' z kolei tylna oś jedna opona 'dunlop' a druga 'hankook' obydwie 195/65/15 ? Jak to wygląda ze strony prawnej oraz praktycznej? To samo pytanie się tyczy rozmiaru, jak na przodzie miałbym 195/65/15 a tył np. 185/65/15, jak to się ma z prawem oraz podczas jazdy, czy takie coś jest dozwolone?

To nie to, że nie mam zielonego pojęcia na ten temat, ale wolę zapytać osób które w tym temacie są bardzo obeznani, pomoże to na pewno nie tylko mnie ale również innym osobom. Próbowałem znaleźć tematy na forum które były by odpowiedzią na moje pytania ale niestety nie udalo mi się. Czekam na odpowiedzi i pozdrawiam!

olajsonmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 23:36   #2
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Opony - sprostowanie

Opony na jednej osi muszą być takie same,resztę można według prawa sobie zakładać dowolnie.Szersze z tyłu lub z przodu(Porsche np tak ma montowane opony) na jednej zimowe na drugiej letnie.Przepisy mówią tylko o jednakowości na osi.Jednak jest to najlepsza droga żeby zrobić sobie krzywdy,ponieważ możemy doprowadzić do nieprzewidywalnej sytuacji w której samochód będzie nie do opanowania.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.