Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2020, 20:28   #131
Tymalik
ford::amateur
 
Imię: Michal
Zarejestrowany: 28-05-2017
Skąd: Zukowo
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 5
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

u mnie uszkodzona wiązka która idzie do klapy naprawa 210 zł

Tymalik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 17:25   #132
Pino1982
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 29-05-2019
Skąd: Kalisz
Model: S-MAX
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

W moim przypadku pomogla rada kolegi ktroy wspominal o tylniej wycieraczce.
Faktycznie wycieraczka sie zawiesila ale klapa nadal nic. Powtorzylem kilka razy czynnosc z otworzeniem i zamknieciem auta oraz przekręceniu kluczyka.
Po kazdym razie spr czy bagaznik sie otwiera. Chyba za 4 razem sie otworzyl i wycieraczka tez wrocila po załączeniu do pozycji ZERO.
W zamek poszla dawka W40. Minął tydzień i narazie śmiga.
Pozdr
Pino1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2020, 11:31   #133
harrys
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2007
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 13
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Mam prośbę w temacie. Czy u Was zamek reaguje na przycisk lub plota w każdej pozycji klapy? U mnie po podniesieniu klapy o ok 10 cm lub wyżej tylko kierunki mrugają i słychać stycznik. Nie wiem czy TTTM czy jednak coś mi się przegina po podniesieniu klapy. Instalacja wygląda ok.
harrys jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-08-2020, 10:33   #134
jurgen8888
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 02-02-2017
Skąd: Zachodniopomorski
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 33
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam
Przeczytałem cały temat ale u mnie sytuacja inna. Zacząłem otwierać mechanicznie poprzez mala dziurke nawet szybko poszlo ale... hak bagaznika ktory trzyma ucho w dalszym ciagu pozostal na swoim miejscu i trzyma go... z tego powodu nie mogę otworzyć bagażnika i co dalej...
jurgen8888 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 01:59   #135
marbaro
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 18-11-2007
Skąd: Szczecin
Model: Ford S-Max
Silnik: 2.0 TDCi 163 KM
Rocznik: 2011
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Mam ten sam problem, klapa zamknięta na amen i w przyszłym tygodniu naprawa u elektryka. Kiedy wymieniłem bezpiecznik w samochodzie w miejscu pod nogami pasażera, naciskając na pilocie otwarcie bagażnika, właśnie przepalał się bezpiecznik. Żadnej reakcji, żadnego dźwięku ze strony mechanizmu otwierania. Cisza.
Zablokowanie klapy tylnej bagażnika, często było poprzedzane komunikatem o usterce hamulca tylnego, który raz się pojawiał i potem znikał.

Czy mogło to mieć wpływ na rozładowanie się akumulatora (s-max diesel), ponieważ już dwukrotnie musiałem mieć rozruch przy pomocy kabli? (akumulator ma też ok. 5 lat, ale nie robił problemów)?

(Dodam, że po wgraniu nowego softu widzę na wyświetlaczu poziom napięcia na akumulatorze: ok. 12 V na postoju, a w czasie jazdy napięcie wędruje sobie od 13,3 do 14,8 V.)
marbaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2020, 11:38   #136
lsz11
ford::average
 
Imię: Leszek
Zarejestrowany: 25-12-2012
Skąd: Olecko
Model: S-Max PowerShift
Silnik: 2.0 TDCI, 163 km
Rocznik: 2011
Postów: 171
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Zmuś się do przeczytania postu nr 128, wiem, że to nie takie proste ale spróbuj. Sam rozwiążesz swój problem.
lsz11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 06:42   #137
jarek0912
ford::amateur
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 24-10-2020
Skąd: szczecinek
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam.Mam s-maxa 2009 r,Ja także miałem problem z zamkiem klapy oraz mikrowlacznikiem, do tego doszło brak prawego światła cofania.Wymątowałem zamek oraz mikrowyłacznik.Sprawdziłem czy dochodzi prad do zamka i do lampy(światło cofania).Brak pradu, bezpieczniki sprawdzone.Wymieniłem mikro wyłacznik ,rozebralem wiazke elektryczna (wychodzaca z slupka do klapy) .przewody czarne ciekie doprowadzajace prad urwane(na zamek i swiatło cofania) jeszcze trzy przewody byly uszkodzone jakby ktos naciol izolacje.Naprawilem instalacje i wszystko działa
jarek0912 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2020, 16:55   #138
Flimek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Pruszcz Gdanski
Model: Ford s-max
Silnik: Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 9
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam. mam te same przypadłości w smaxie co Pafnucy. czy udało się rozwiązać problem ? co było przyczyną?
Flimek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-12-2020, 22:20   #139
Arczi115
ford::amateur
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 15-12-2020
Skąd: Złotniki
Model: S-Max
Silnik: 2.0 diesel
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Załączam fotki do poniższego. Właśnie wykonałem operację otwarcia tylnej klapy, niestety przed przeczytaniem tego, czyli rozebrałem od środka całą klapę, wykręciłem rygiel i zamek, dramat. Żeby nie zrobić żadnego awaryjnego otwierania... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Plik_000 (1).jpg

Plik_001.jpg

Plik_002.jpg

Plik_003.jpg



Cytat:
Napisał _sobol_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozwiązanie dla potomnych: przy zamkniętej klapie i niedziałającym, martwym zamku (nie cykają przekaźniki), po sprawdzeniu bezpieczników, nieudanej próbie otwarcia zamka z pilota itp; gdy dojdziemy do wniosku, że wszystko inne zawiodło i decydujemy się na inwazyjne otwarcie klapy:
0. Pracujemy od strony bagażnika (do którego dostajemy się oczywiście tylnymi drzwiami)
1. Zdejmujemy dwie zaślepki i luzujemy śruby (gwiazdkowy torx) trzymające "ucho", o które blokuje się (zaczepia) zamek.
2. Odpychamy klepę maksymalnie (jest ok. 1cm luźniej, niż pierwotnie, widzimy dzięki temu 1cm więcej dolnej krawędzi obudowy zamka).
3. Odginamy plastikową osłonę zamka - jej prawą stronę, podejście śrubokrętem od strony "ucha", jak najniżej (praktycznie lewy dolny róg prawej części zamka).
4. Naszym oczom ukaże się wcięcie w metalowej obudowie zamka (metalowa obudowa jest bezpośrednio pod plastikową osłoną)
5. We wcięcie wciskamy cienki, długi, płaski śrubokręt i "gmeramy" nim próbując trafić na biały (w każdym razie jasny) trzpień, po czym pchamy/wciskamy go w górę - w tym momencie zamek się odryglowuje

Podsumowując mój przypadek: nie wiedząc dokładnie, gdzie znajdę wcięcie w obudowie do awaryjnego otwierania, zdewastowałem trochę część plastikowej osłony zamka.
Sam zamek automagicznie się naprawił... Po otwarciu klapy "manualnie", wcisnąłem zamek, odryglowuję pilotem (byłem pewien, że ani drgnie) i... zadziałał bez zarzutu. Zamknąłem więc klapę, otworzyłem "klamką" i również zadziałał...
Pomyślałem, że przewody elektryczne inaczej się ułożyły w przelotce przy odchylaniu klapy, raz styka, raz nie... Jako, że byłem przygotowany na łatanie elektryki na przelotce między klapą a karoserią, zdjąłem gumową uszczelkę przy przelotce, obejrzałem wiązkę i na moje oko laika wygląda jak nowa... Próbowałem ją uginać na wszelkie możliwe sposoby i za każdym razem zamek klapy działa ok... Poskładałem więc wszystko (przy okazji przesmarowałem "od zewnątrz", tzn. bez rozbierania, zamek teflonem) i czekam aż znów się odezwie (lub raczej przestanie się odzywać). Teraz, bogatszy już o doświadczenie z awaryjnym otwieraniem klapy.

Edit:
Post smaruję z tabletu, jak będę przy kompie, zaznaczę gdzie dokładnie znajduje się awaryjne wcięcie w obudowie.
Arczi115 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2021, 19:57   #140
JedRRas
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-03-2021
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Zablokowany zamek tylnej klapy, jak ją otworzyć?

Witam wszystkich forumowiczów. Niedawno stałem się posiadaczem zgrabnego s-maxa z 2011 r. I od razu przyszło mi do głowy wymienić oświetlenie tablicy rejestracyjnej na led żeby wszystkie światełka miały ta sama barwę. Zestaw plug and play zamówiony na allegro, wymiana bajecznie prosta, lampki świeca super. Efekt? Zablokowana Klapa bagażnika, zamek nie reaguje na naciskanie, z pilota też nie działa. Dodatkowo padło sterowanie szyb z panela kierowcy. Przekopałem więc forum i zaczynając od rzeczy najprostszych szukałem przepalonego bezpiecznika. Sprawdziłem bezpieczniki odpowiedzialne za zamek i szyby w tylnej i przedniej skrzynce - całe. No ale jak już sprawdzam to sprawdzę wszystkie. No i znalazłem. Bezpiecznik w przedniej skrzynce odpowiedzialny na oświetlenie wnętrza. Wymieniłem i nagle wszystko znów zaczęło działać. Czemu? Pojęcia nie mam ale ważne że działa. Może komuś przyda się opis mojego przypadku. Pozdrowionka.
JedRRas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.