Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2024, 15:01   #31
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Wyczyszczone. Dzięki za pomoc w znalezieniu, na ciepłym silniku rzeczywiście lekko schodzi. Zapomniałem zrobić zdjęcia po...

Zobaczymy czy to mu pomoże. Na sprawdzanie szklanki i pompy to już raczej do warsztatu (znalazłem polski nie tak daleko ode mnie)
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg sitko.jpg (79.7 KB, 27 wyświetleń)

chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 15:30   #32
Sztoki
ford::beginner
 
Imię: Sztoki
Zarejestrowany: 13-12-2023
Skąd: Sztoklandia
Model: Mondeo MK5 / Pug E-208
Silnik: 1.5 EB / Electric
Rocznik: 2016 / 2023
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Cytat:
Napisał chief_rains Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zobaczymy czy to mu pomoże. Na sprawdzanie szklanki i pompy to już raczej do warsztatu (znalazłem polski nie tak daleko ode mnie)
Cytuję swój post z innego tematu :
Wyciągnąłem najpierw przekaźnik pompy paliwa, następnie delikatnie odkręciłem przewód (trochę paliwa może wylecieć) , następnie drugi przewód i odkrecasz cztery śrubki. Jak ściągniesz pompę to w środku będzie sobie leżeć owa szklanka . Luzów nie ma , ale wchodzi gładko . Na YT są filmiki jak to zrobić i jak to wygląda.

Koniec cytatu.
Robota na 15 minut z browarem w ręku
Sztoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 16:48   #33
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Kolego wyciągałeś ten zawór nuner 7 tak?
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 17:00   #34
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

No dobra, brzmi kusząco, ale chyba nie umiem w YT bo jakoś nie mogę nic znaleźć na temat tej pompy, chociaż w którym miejscu jej szukać i jak wygląda... I jak już będę miał tą szklankę, to skąd będę wiedział, czy jest ok, czy do wymiany? Jak macie jakiś kontkretny link, to chętnie przygarne

Bump:
Cytat:
Napisał HUGOBERG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego wyciągałeś ten zawór nuner 7 tak?
Tak! Dzięki za wskazówki!

Ostatnio edytowane przez chief_rains ; 07-03-2024 o 17:06
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 17:24   #35
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 149
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poradzisz sobie. Tam zamieściłem zdjęcia i instrukcje. Poradzisz sobie.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20240307_182756.jpg (96.9 KB, 26 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez HUGOBERG ; 07-03-2024 o 17:28
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 18:57   #36
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Cytat:
Napisał HUGOBERG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Poradzisz sobie. Tam zamieściłem zdjęcia i instrukcje. Poradzisz sobie.
No rzeczywiście, zrobię to sobie w weekend i dam znać. Dzięki!

Bump: Dobra, poczytałem, obejrzałem te filmiki z przytoczonego wątku, znalazłem już odpowiednią część zamienną.

Z tego drugiego wątku ktoś miał identyczne problemy jak ja, brak mocy itp. i po obejrzeniu filmiku z YT zaczynam się zastanawiać, czy tam będzie jeszcze co zbierać, jeśli to jest w takim stanie....
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 20:41   #37
Sztoki
ford::beginner
 
Imię: Sztoki
Zarejestrowany: 13-12-2023
Skąd: Sztoklandia
Model: Mondeo MK5 / Pug E-208
Silnik: 1.5 EB / Electric
Rocznik: 2016 / 2023
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Jak mechanik wymienił pompę to raczej powinien zauważyć czy jest jakiś problem ze szklanką,czy nie jest za mocno wytarta. Poza tym jak nic nie stuka z okolic pompy to raczej nie powinno być źle.
Sztoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 20:46   #38
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Cytat:
Napisał Sztoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak mechanik wymienił pompę to raczej powinien zauważyć czy jest jakiś problem ze szklanką,czy nie jest za mocno wytarta. Poza tym jak nic nie stuka z okolic pompy to raczej nie powinno być źle.
Już nie wiem co gorsze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak to bym chociaż wiedział co mu jest nie tak
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 21:08   #39
Sztoki
ford::beginner
 
Imię: Sztoki
Zarejestrowany: 13-12-2023
Skąd: Sztoklandia
Model: Mondeo MK5 / Pug E-208
Silnik: 1.5 EB / Electric
Rocznik: 2016 / 2023
Postów: 32
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Tak czy siak warto sprawdzić , łatwa i szybka robota .
Btw. Ile żabojady zawołały za wymianę pompy jeśli można wiedzieć ? (Robocizna )
Sztoki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2024, 21:16   #40
chief_rains
ford::beginner
 
Imię: Emil
Zarejestrowany: 07-12-2023
Skąd: Francja
Model: Mondeo MK5
Silnik: Ecoboost 1.5
Rocznik: 2016
Postów: 20
Domyślnie Odp: Brak mocy na wyższych obrotach, długie odpalanie na zimnym silniku 1.5EB

Cytat:
Napisał Sztoki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy siak warto sprawdzić , łatwa i szybka robota .
Btw. Ile żabojady zawołały za wymianę pompy jeśli można wiedzieć ? (Robocizna )
Na początku zawołali 1100 euro, bo chcieli wcisnąć też świece (które były wymienione miesiąc wcześniej) i stwierdzili, że problem z rozruchem wynika z uszkodzonej jakieś automatycznej kraty chłodnicy i to też chcieli wymieniać. Powiedziałem, że mają zrobić najpierw pompę, a potem się zobaczy. Za pompę, wymianę + jeszcze wymianę czujnika ciśnienia w oponie, wyszło równe 500 euro.

I na początku było ok, puszczał gęsty biały dymek po odpaleniu na zimnym silniku, ale poza tym było dobrze. Dopiero na trasie znowu się coś porobiło.
chief_rains jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , check engine , dławienie , mondeo mk5



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.