Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-05-2019, 16:50   #201
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał kls86 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam
W Focusie Mk3 hatchback po ulewnych deszczach mam pełno wody pod nogami kierowcy i pod nogami pasażera za kierowcom. Ogolnie lewa strona. Gdy nacisnie sie ta wykladzine pod gumowym dywanikiem to wychodzi woda i to w duzej ilosci. Dodam ze auto stalo nie jezdzone. Ktoredy moze dostawac sie ta woda ? Co proponujecie sprawdzic ?
Przelała się z bagażnika z wnęki koła które się wypełniło, miałem to samo, podnieś siedzenia z tyłu i zobacz czy jest mokro, zapewne tak więc z bagażnika, wyciągnij styropiany, ściągnij boczną okładzinę i zobacz skąd leci, kilka postów wyżej dodałem fotki skąd leciała może masz tak samo, powodzenia

krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 11:44   #202
PitersonR
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Mały update ode mnie - korzystając z ładnej pogody w sobote zacząłem szukać i znalazłem miejsce, gdzie woda się wlewała. Mianowicie - od samej góry zlatywała po ścianie po prawej i zaraz nad zderzakiem, pod tylną częścią nadkola dostawała się do środka. Powodem była naklejka/papier(!), która miała to miejsce uszczelniać, ale najprawdopodobniej z powodu dużej ilości brudu, który się przy niej zebrał zaczęła się powoli odklejać. Miejsce jest tak niefortunne, że żeby zrobić to porządnie trzeba ściągnąc całe nadkole i pewnie zderzak. Wiec trochę rzeźby, ale ostatecznie udalo mi się to miejsce uszczelnić kawałkiem plastiku i silikonu. Zdjęc niestety nie zrobiłem, ale służę pomocą w razie w. Oby to już był koniec mojej walki z wodą w samochodzie.
PitersonR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 12:07   #203
Pitterek
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-01-2013
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: '14
Postów: 223
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał PitersonR Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... Wiec trochę rzeźby, ale ostatecznie udalo mi się to miejsce uszczelnić kawałkiem plastiku i silikonu. Zdjęc niestety nie zrobiłem, ale służę pomocą w razie w. Oby to już był koniec mojej walki z wodą w samochodzie.
W tym wątku masz kilka poradników gdzie znajdziesz przeciek i co trzeba zdemontować (ja również umieszczałem opis).
Jeśli masz nadwozie typu hatchback (nie wiem jak w kombi) samo uszczelnienie od wewnątrz jest błędem (woda nadal będzie się gromadzić w samochodzie).
Muszisz zdjąć tylny zderzak i uszczelnić od zewnątrz.
Pitterek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 13:10   #204
PitersonR
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 08-04-2019
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 6
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał Pitterek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W tym wątku masz kilka poradników gdzie znajdziesz przeciek i co trzeba zdemontować (ja również umieszczałem opis).
Jeśli masz nadwozie typu hatchback (nie wiem jak w kombi) samo uszczelnienie od wewnątrz jest błędem (woda nadal będzie się gromadzić w samochodzie).
Muszisz zdjąć tylny zderzak i uszczelnić od zewnątrz.
Mam kombi. Udało mi się uszczelnić od zewnątrz, ale trochę rzeźby z tym było. Jak woda dalej będzie się dostawać to będę szukał dalej. Póki co, po dwóch burzach, jest sucho Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PitersonR jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 13:25   #205
daaro
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 19-05-2017
Skąd: Italy -Jasło
Model: Focus sw mk3
Silnik: 1,6 tdci 115
Rocznik: 2011
Postów: 405
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Najlepiej za jednym zamachem wszystko zrobić.
W tym wątku pisze w którym miejscu woda się dostaje do środka.
A jest ich kilka.
Ja potrzebowałem kilka godzin na załatanie
wszystkiego.
Prawie 2lata spokój.
Robiąc pojedynczo za jakiś czas powtórka z rozrywki.
daaro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2019, 18:52   #206
kls86
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-05-2013
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130 KM
Rocznik: 2004
Postów: 12
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Cytat:
Napisał krakersik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przelała się z bagażnika z wnęki koła które się wypełniło, miałem to samo, podnieś siedzenia z tyłu i zobacz czy jest mokro, zapewne tak więc z bagażnika, wyciągnij styropiany, ściągnij boczną okładzinę i zobacz skąd leci, kilka postów wyżej dodałem fotki skąd leciała może masz tak samo, powodzenia
Popatrzylem na Twoja zdjecia, sprawdzilem u siebie i przecieka Mi dokladnie w tym samym miejscu. Pytanie jak to załatales ? Jakiś uszczelnicz ? Tylko od wewnatrz czy szukales z jak to sie tam dostaje od zewnatrz ?
kls86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 16:37   #207
krakersik
ford::advanced
 
Imię: TOMASZ
Zarejestrowany: 02-09-2014
Skąd: MALBORK GMB
Model: FF3 FL
Silnik: 1.5
Rocznik: 2017
Postów: 261
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Wody pozbyłem się wyciągając zaślepkę od dołu, ale nie ściągałem zderzaka ani nic. Osuszyłem i do dziś wody nie ma. Podejrzewam że gdzieś pod zderzakiem się dostawała.
krakersik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2019, 04:13   #208
Slk88
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-11-2018
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Witam,

Również dopadł mnie ten sam problem. cieknie z prawej strony.
Narazie jest 2 podejrzanych mocowania siłowników spod których strzepi się pseudo uszczelka oraz łączenie dochodzące od relingow gdzie widać dziurki. Będę to robił w weekend to pstrykne kilka fotek.
Slk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 08:57   #209
yogmen
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 08-11-2012
Skąd: Kraków
Model: Ford Focu MKIII
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2012
Postów: 8
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

Czołem wszystkim,

okazuje się że mam ten sam zacny problem. Wczoraj spędziłem trochę czasu w garażu i oto do czego doszedłem.

Nie są to relingi, mocowania siłowników miały luzy (trochę dociągnąłem) ale nie lało się po słupku.

U mnie woda zbiera się po lewej stronie we wnęce i wczoraj zlokalizowałem otwór o ten zaznaczony
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

I teraz pytanie czy ktoś już to uszczelniał jeżeli tak to czym i co polecacie od wewnątrz czy zewnątrz


Co prawda zderzaka jeszcze całego nie rozebrałem ale bazując na [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] obstawiam że to właśnie ta "dziura"

Focus MK3 2012 Kombi.
yogmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-07-2019, 12:44   #210
Slk88
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 11-11-2018
Model: Focus mk 3
Silnik: 1.6 Tdci
Rocznik: 2012
Postów: 27
Domyślnie Odp: Woda we wnęce na koło zapasowe

No tak tylko woda się dostaje. Więc to co zrobisz to nie rozwiąże problemu do końca.

U mnie było to łączenie blach od relingow.

Możliwe że woda dostaje się za lampą u Ciebie lub faktycznie pod mocowaniem siłowników nie masz uszczelek "papierowych" i tam jest problem.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
Slk88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.