Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-05-2020, 21:20   #111
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... nie odpowiada...
Jak jeździ na rowerze (zawsze wieczorem...) to nie odpowiada.
Potem już raczej odpowiada...
Natomiast trzeba jasno i wyraźnie napisać, iż jeśli ktokolwiek (w tym Marcin @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) podejmie się tego flashowania - to tylko "na koszt i odpowiedzialność zlecającego". Wyraźnie n-razy było napisane, iż uzyskanie w wyniku procesu "cegły" jest silnie niezerowo prawdopodobne.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 21:48   #112
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak jeździ na rowerze (zawsze wieczorem...) to nie odpowiada.
Potem już raczej odpowiada...
Natomiast trzeba jasno i wyraźnie napisać, iż jeśli ktokolwiek (w tym Marcin @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ) podejmie się tego flashowania - to tylko "na koszt i odpowiedzialność zlecającego". Wyraźnie n-razy było napisane, iż uzyskanie w wyniku procesu "cegły" jest silnie niezerowo prawdopodobne.
jest zabawa, jest ryzyko...
mozna oszacować na bazie waszych doświadczeń jaki procent aktualizacji firmwaru zabija APIMA?

z tym wyswietlaniem manewrów to trochę dziwna sprawa, jezdzę tez cmax'em z sync 2 z navi, i tam manwry na konsoli za kierownicą są, a w sync3 trzeba firmware aktualizować... dziwne trochę..

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 29-05-2020 o 21:55
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 22:06   #113
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... jezdzę tez cmax'em z sync 2 z navi, i tam manwry na konsoli za kierownicą są, a w sync3 trzeba firmware aktualizować... ...
Ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Kolega przed napisaniem czegokolwiek nie mógł by chwilę poświęcić na refleksję???

Już raz w tym wątku napisałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - "piernik i wiatrak funkcjonują w odrębnych czasoprzestrzeniach"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ma wyświetlanie na liczniku manewrów navi przez KAŻDE URZĄDZENIE SYNC2 i SYNC3 Z NAVI (to powszechna właściwość) do wyświetlania manewrów przez Google maps w Android Auto i Apple CarPlay - wprowadzone jako "zupełna nowowość" w wersji 3.4 oprogramowania Sync3??? WSZYSTKIE "specjalne funkcje" softu 3.3/3.4 dedykowane są dla "nowego H/W". To, że "nowy H/W" udaje się w pewnych warunkach uzyskać poprzez przeflashowanie "starego H/W" to jedynie niedopatrzenie konstruktorów FoMoCo... Nie należy tego traktować jako "psa miskę należną i już"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 22:25   #114
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręce opadają...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy Kolega przed napisaniem czegokolwiek nie mógł by chwilę poświęcić na refleksję???

Już raz w tym wątku napisałem [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - "piernik i wiatrak funkcjonują w odrębnych czasoprzestrzeniach"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co ma wyświetlanie na liczniku manewrów navi przez KAŻDE URZĄDZENIE SYNC2 i SYNC3 Z NAVI (to powszechna właściwość) do wyświetlania manewrów przez Google maps w Android Auto i Apple CarPlay - wprowadzone jako "zupełna nowowość" w wersji 3.4 oprogramowania Sync3??? WSZYSTKIE "specjalne funkcje" softu 3.3/3.4 dedykowane są dla "nowego H/W". To, że "nowy H/W" udaje się w pewnych warunkach uzyskać poprzez przeflashowanie "starego H/W" to jedynie niedopatrzenie konstruktorów FoMoCo... Nie należy tego traktować jako "psa miskę należną i już"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z szacunkiem dla starego wyjadacza, ale zamiast konkretnie odnieść się do mojego pytania o odsetek uwalonych modułów przy aktualizacji szanowny Pan że tak powiem "chrzani mi tu dyrdymałami" i chyba nie rozumie tego co czyta!
napisałem przecież, że jest to dziwne iż urządzenie z fabrycznym Sync 3 nie ma możliwości które daje starszy Sync 2, ale rozumiem, w nowszym module producent montuje podzespoły starszej generacji niż we wcześniejszych modułach?? bo tak wynika z tego co stary wyjadacz napisał...
aby ubiec kolejny bezsensowny wpis, wiem, wiem, że różne komponenty nie są ze sobą kompatybilne i dlatego jest jak jest. Dodam tylko od siebie, że jest to po prostu dziwne...

ps. pewnie będę zlinczowany, ale dodam tylko, że gdyby wcześniejsze porady @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] były zasadne to łatwiej by się dyskutowało. Sugerowane np. wcześniej zmiany w konfiguracji centralnej są awykonalne bo tam tye opcje które były przywołane nie występują - odnalazłem je są w innych modułach. No cóż nie każdemu psu na imię burek i widocznie w różnych autach występują w innych miejscach.
Warto sprawdzić zanim uzyska się tytuł mistrza uszczypliwości.
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-05-2020, 23:49   #115
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....jest to dziwne iż urządzenie z fabrycznym Sync 3 nie ma możliwości które daje starszy Sync 2....
To tak a propos "czytania ze zrozumieniem"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Napisane powyżej wyraźnie, że KAŻDY Sync2 i SYnc3 Z NAVI wyświetlają manewry na liczniku.
Dodam jeszcze, że ŻADEN Sync2 i Sync3 BEZ NAVI z oczywistych względów owych manewrów na liczniku NIE WYŚWIETLAJĄ.

Cytat:
Napisał lordwader Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...Sugerowane np. wcześniej zmiany w konfiguracji centralnej są awykonalne bo tam tye opcje które były przywołane nie występują - odnalazłem je są w innych modułach. ...
To, że Kolega czegoś nie umie znaleźć - z braku wiedzy i doświadczenia - nie znaczy, że tego tam nie ma,
Nie należy się zabierać za rzeczy, których się "nie czuje", nie rozumie i o których nie ma się wiedzy.

W Kudze MK2 - podobnie jak we wszystkich pojazdach z rodziny FF3 - nadrzędną rolę pełni "centralna konfiguracja (CCC)". Jedynie część funkcji sterowana jest parametrami "direct config/As Build "(jaką kto woli nomenklaturę).
Wyświetlanie manewrów navi na liczniku sterowane jest dokładnie tymi 2 wskazanymi przeze mnie parametrami - jednym w CCC (widocznym na załączonym screenshocie) i drugim w As Build licznika - też jasno wskazanym.

Więc - co do "dyrdymałów" to już uzgodniliśmy parę razy KTO... Wątek jest bezsensowny, bo "ambitny Kolega" postanowił zrobić doktorat nie przykładając się w żaden sposób do zapoznania z tym, co na forum było już kilkakrotnie opisywane oraz co można znaleźć w Internecie.
Jak się wpisze w "szukajce" 'manewry Android Auto' to wyskakuje całkiem spora lista postów. Wiele wyjaśniających.
Wątków o dokładaniu navi do FF3 i pochodnych (to to samo co Kuga MK2 pod tym względem) jest też w Internecie bez liku.
Wystarczy chcieć i się znajdzie bez "generowania szumu informacyjnego".

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 29-05-2020 o 23:55
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 20:45   #116
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Czy jest ktoś w stanie stwierdzić czy APIM z datą produkcji 04/18/18 oraz o symbolach; NX4J0043 GJCMA JK2T-14G371-ACC posiada ten nowy firmware i pozwala na wyświetlanie manewrów?

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 31-05-2020 o 20:47
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 10:10   #117
poshel
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 100
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Moim zdaniem, jeżeli zrobiłeś upgrade Sync do wersji 3.4, to wystarczy ustawić tak jak Ci wcześniej koledzy radzili:
1. BCM (ASBuild)
#172 Touchscreen - 09 With display DM8 with NAVI
2. IPC (Direct Config) u mnie jest to linia
#129 Feature ECU configuration - Navigation Repeater - Enabled
3. APIM (Direct Config ) - ustawić w bloku DE00:
Nav Repeater Format - Motorola Format

U mnie z tymi ustawieniami działają podpowiedzi nawigacji z AA.
poshel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 07:15   #118
KoWaLWWL
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 11-01-2020
Skąd: Tłuszcz
Model: Ford Fusion Energi Se 2017 /Expedition MAX Limited 3.5 V6 2018
Silnik: 2.0 PHEV / 3.5 V6
Rocznik: 2017 / 2018
Postów: 126
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Więc tak : w dniu wczorajszym zrobiłem update systemu Sync 3 / 3.0 kompilacja 19205 na system 3.4 kompilacja 19101 i :

Mój plik reformat wygląda tak :

APPS=5U5T-14G381-AP_1555085337000.TAR.GZ
VOICE=5U5T-14G391-AK_1571068712000.TAR.GZ
VOICE_NAV=4U5T-14G422-BAE_1580861780000.TAR.GZ
GRACENOTES=4U5T-14G423-AA_123694.tar.gz
MAP=1U5T-14G421-BAF_1580858019000.TAR.GZ
MAP=1U5T-14G421-BBF_1580858113000.TAR.GZ
MAP=1U5T-14G421-BEF_1580858316000.TAR.GZ
MAP=1U5T-14G421-BFF_1580858475000.TAR.GZ
MAP=1U5T-14G421-BGF_1580858524000.TAR.GZ
MAP_LICENSE=1U5T-14G424-BH_1582138650000.TAR.GZ
ENH_DAB=1U5T-14G658-AD_1544799507000.TAR.GZ

po wgraniu całości trzeba zrobić reset systemu i wszystko śmiga, mapy Polski wraz z językiem PL i Lektorem PL.
KoWaLWWL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2020, 21:11   #119
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no dokładnie . Uda się albo nie uda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
Napisał poshel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moim zdaniem, jeżeli zrobiłeś upgrade Sync do wersji 3.4, to wystarczy ustawić tak jak Ci wcześniej koledzy radzili:
1. BCM (ASBuild)
#172 Touchscreen - 09 With display DM8 with NAVI
2. IPC (Direct Config) u mnie jest to linia
#129 Feature ECU configuration - Navigation Repeater - Enabled
3. APIM (Direct Config ) - ustawić w bloku DE00:
Nav Repeater Format - Motorola Format

U mnie z tymi ustawieniami działają podpowiedzi nawigacji z AA.
Poustawiałem jak na załączonych zdjęciach.
Problemem jest pkt 1 BCM (ASBuild), jedyny zblizony zapis w forscanie to:Nawigacja z polem wyboru: EU/USA/Russia..... (domyślnie mam ustawiony jako nieskonfigurowano)
Możliwe jest, że Forscan nie sczytuje mi tego parametru #172?
Jak on wygląda w forscanie?

oryginalnie przed zmianami miałem następujące ustawienia (względem tego co na zdjęciach):
Apim
1. navigation repetitor confirmance - disabled
2. navigation repetitor format - intel
3. nie zmianiałem
IPC
1. Menu navigation info - disabled
2. navigation repetitor - disabled

blok as built dla IPC zmieniło się samo po zmianie navigation repeater na enabled z: 720-04-01 00A0 21E5 D2 na: 720-04-01 00A0 31E5 E2,
więc jest chyba OK.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 1.jpg (32.0 KB, 76 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 2.jpg (31.1 KB, 63 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez lordwader ; 04-06-2020 o 21:36
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 19:50   #120
lordwader
ford::advanced
 
Avatar lordwader
 
Imię: wader
Zarejestrowany: 13-03-2013
Skąd: mazowieckie
Model: Kuga mk2 lift; Focus mk3 lift
Silnik: 1,5 150KM; 1.5tdci 95KM
Rocznik: 2018, 2016
Postów: 305
Domyślnie Odp: Update Sync3 bez navi -> Sync3 z navi EU

Problem rozwiązany dzieki wszystkim za pomoc i zaangażowanie,
opis jest w poście #39 pod linkiem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
lordwader jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.