Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-08-2019, 18:24   #41
mniedziel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Witam, podepnę się pod temat oczywiście rocznik 2011 błąd U3000:49-48 -Moduł sterujący- Wewnętrzna usterka elektroniczna
Rzeczywiście błąd pojawił się po szybkim skręcie kierownicą, wcześniej od kilku tygodni brak wspomagania po odpaleniu auta pojawiało się po krótkiej chwili
Fachowiec twierdzi ze następny jest błąd U5000, który będzie oznaczał całkowity brak komunikacji.
Teraz pytanie kod maglownicy do auta bez czujników parkowania i bez opcji parkowania automatycznego to wg mojego VIN HV6C-3D070-CE wiem ze ta wersja ma w zestawie drążek i wszystkie osłony, na allegro jest kilka sztuk z przed lifta jak i po lifta o róznych oznaczeniach np. HV6C-3D070-LC; HV6C3D070NB; HV6C3D070CB czy dowiedział się co oznaczają dwie ostatnie litery?
Koszt bagatela ponad 4500zł po zniżce 3800zł dziwie się że Bemo Motors wyceniał to na 2300zł bo tyle krzyczę za regenerację jedynie podejmuje się wymiany sterownika Turbo-Tec z Jaworzna.

mniedziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2019, 21:05   #42
pablitos
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 26-07-2019
Skąd: Ligota
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spróbuj skasować dane w sterowniku i wprowadzić nowe , miałem to samo dobry elektronik załatwi sprawę.Mój koszt naprawy to 350zł
Gdzie udało Ci się zresetować dane sterownika? Może na mój problem by to pomogło?
W moim fokusie 1,6 TDCI rok. 2011 kilka razy padło wspomaganie. Każde skasowanie błędu powodowało przywrócenie wspomagania do pełnej sprawności. Po ostatnim wykasowaniu błędu auto przejechało ponad 3 tys. kilometrów i myślałem, że się już nie powtórzy. Niestety problem nawraca. Kod błędu C102D z komentarzem DUŻE TARCIE WEWNĄTRZ WSPOMAGANIA UKŁADU KIEROWNICZEGO. Najpierw wymieniłem akumulator, potem regulator napięcia ale nie udało się wyeliminować awarii. Myślą teraz o skasowaniu danych sterownika, ale nie mam namiaru gdzie to można byłoby zrobić. Najlepiej byłoby gdzieś w Wielkopolsce. Czy ktoś ma namiar na elektronika albo pomysł jak sobie z tym błędem poradzić?

Ostatnio edytowane przez pablitos ; 29-09-2019 o 09:14
pablitos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2019, 19:57   #43
macioo85
ford::beginner
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 01-03-2017
Skąd: Ząbki
Model: Focus MK3
Silnik: 1.6 ti-vct 125km
Rocznik: 2011
Postów: 10
Domyślnie Re: Usterka układu wspomagania kierownicy

Czy udało Ci się skasować ten sterownik?

Bump:
Cytat:
Napisał mniedziel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam, podepnę się pod temat oczywiście rocznik 2011 błąd U3000:49-48 -Moduł sterujący- Wewnętrzna usterka elektroniczna
Rzeczywiście błąd pojawił się po szybkim skręcie kierownicą, wcześniej od kilku tygodni brak wspomagania po odpaleniu auta pojawiało się po krótkiej chwili
Fachowiec twierdzi ze następny jest błąd U5000, który będzie oznaczał całkowity brak komunikacji.
Teraz pytanie kod maglownicy do auta bez czujników parkowania i bez opcji parkowania automatycznego to wg mojego VIN HV6C-3D070-CE wiem ze ta wersja ma w zestawie drążek i wszystkie osłony, na allegro jest kilka sztuk z przed lifta jak i po lifta o róznych oznaczeniach np. HV6C-3D070-LC; HV6C3D070NB; HV6C3D070CB czy dowiedział się co oznaczają dwie ostatnie litery?
Koszt bagatela ponad 4500zł po zniżce 3800zł dziwie się że Bemo Motors wyceniał to na 2300zł bo tyle krzyczę za regenerację jedynie podejmuje się wymiany sterownika Turbo-Tec z Jaworzna.
Czy udało Ci się dowiedzieć czy ważne są te dwie ostatnie litery?
macioo85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 10:58   #44
Piaskun20
ford::amateur
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 19-05-2018
Model: Focus
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

No i mnie to w końcu dopadło...
Jeden z "magików", który zapierał się, że już to robił poległ, więc szukam innego z Torunia, Olsztyna lub Grudziądza i okolic. Jeśli zna ktoś jakiś serwis specjalizujący się w fordzie byłbym bardzo wdzięczny. W ASO Olsztyn zaśpiewano mi ponad 5k :/
Piaskun20 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 16:53   #45
jozef481
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2007
Skąd: Mazury
Model: Focus MkII FL
Silnik: 1,6 Benzyna 100KM
Rocznik: 2009
Postów: 24
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Spróbuj tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Robili mi w roku ubiegłym wymianę rozrządu w Mk 2 FL 1,6 74 Kw - szybko i bez problemów.
jozef481 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2019, 21:49   #46
mniedziel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-06-2009
Skąd: Kraków
Model: Ford focus MK3
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 7
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Wgrałem nowszy soft sterownika + wyzerowałem kat skrętu. Nie zapeszam... od sierpnia jest ok. Jakby co mam namiar na speca w Warszawie.


Wysłane z mojego moto x4 przy użyciu Tapatalka
mniedziel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 18:09   #47
virusjm
ford::amateur
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 25-01-2019
Skąd: Warszawa
Model: Focus Kombi MK3
Silnik: 1.6 Duratec 125KM
Rocznik: 2011
Postów: 1
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Ciekaw jestem czy po wgraniu nowego sterownika w dalszym ciągu jest ok?
Jeśli tak to podałbyś mi namiar na tego speca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
virusjm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 16:22   #48
Wyder
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: Radom
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Problem dopadł i mojego Focusa. Typowa usterka dla tego modelu. Brak komunikacji modułu z komputerem skutkujący całkowitym brakiem wspomagania. Nowy magiel to cena ok. 5k. Używki nie brałem nawet pod uwagę. Na szczęście da się maglownicę zregenerować. Ja robiłem to w Łodzi w jednym z serwisów specjalizujących się w regeneracji elektrycznych układów wspomagania. Cena z wyjazdem do Łodzi z samą częścią i robocizną w serwisie w moim mieście zamknęła się w ok 2k pln.
Wyder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 17:30   #49
Fulara
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar Fulara
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 22-10-2013
Skąd: Katowice
Model: Focus Kombi MK1
Silnik: 1.6 ZEtec SE
Rocznik: 2004
Postów: 8,558
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał Wyder Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Problem dopadł i mojego Focusa. Typowa usterka dla tego modelu. Brak komunikacji modułu z komputerem skutkujący całkowitym brakiem wspomagania. Nowy magiel to cena ok. 5k. Używki nie brałem nawet pod uwagę. Na szczęście da się maglownicę zregenerować. Ja robiłem to w Łodzi w jednym z serwisów specjalizujących się w regeneracji elektrycznych układów wspomagania. Cena z wyjazdem do Łodzi z samą częścią i robocizną w serwisie w moim mieście zamknęła się w ok 2k pln.

mam nadzieje, że masz ze 600 000 nalotu
Fulara jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 18:09   #50
Wyder
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 02-06-2013
Skąd: Radom
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 ecoboost 150KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Usterka układu wspomagania kierownicy

Cytat:
Napisał Fulara Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mam nadzieje, że masz ze 600 000 nalotu
Muszę Cię niestety zasmucić - 190500km. Auto z pełną i pewną historią serwisową.
Wyder jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.