Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-03-2024, 00:32   #701
vogel
ford::amateur
 
Imię: kamil
Zarejestrowany: 04-03-2024
Model: Ford Custom
Silnik: 2.2tdci
Rocznik: 2014
Postów: 3
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

witajcie
U mnie dpf wypalać się chce co 20km
Temperatura EGT11 podczas wypalania jest 350-400 st - może wiecie czy to tak ma być?
Jest to temperatura z przodu dpf czyli przy katalizatorze. Mi się Wydaje że powinna być większa.
Dalej na dpf'ie i za nim jest ponad 600st.
czy warto w takiej sytuacji czepiać się dopalacza?

vogel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 08:37   #702
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: FOCUS MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

Cytat:
Napisał dulu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ciekawostka
Przeczytałem 70 stron tego tematu i zaskoczyło mnie trochę że tylko jedna osoba o tym wspomniała. Chodzi o rozpoczęcie wypalania w konkretnym miejscu.
Jeżdżę głównie krótkie dystanse po Krakowie i średnio raz w tygodniu jadę w pewną trasę.
Na tej trasie wypalanie załącza się za każdym razem w tym samym miejscu, po pokonaniu dokładnie 4,9km, z czego ostatnie 3 km pokonuje nieprzerwanie z prędkością 80-90 na godzinę. W tym miejscu i przy tej prędkości wjeżdżam na estakadę na której trzeba mocniej dodać gazu żeby utrzymać prędkość. Poznaje to po tym że w lusterku widzę przez kilka sekund po rozpoczęciu procesu biały dym z rury wydechowej.
to jest właśnie najlepszy sposób żeby wymusić rozpoczęcie wypalania, ale jak ktoś używa czasem całego obrotomierza nie tylko do 2tys rpm to w sumie nie musi o tym pisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał vogel Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witajcie
U mnie dpf wypalać się chce co 20km
Temperatura EGT11 podczas wypalania jest 350-400 st - może wiecie czy to tak ma być?
Jest to temperatura z przodu dpf czyli przy katalizatorze. Mi się Wydaje że powinna być większa.
Dalej na dpf'ie i za nim jest ponad 600st.
czy warto w takiej sytuacji czepiać się dopalacza?
powyżej 600 na drugiej sondzie a 400 na pierwszej jest ok, nie jest ok natomiast fakt że wypala się ten dpf co 20 km, zwłaszcza w zimie kiedy interwały u większości użytkowników są dłuższe bo egr jest częściej zamknięty na zimnym silniku...

Ostatnio edytowane przez rajman ; 06-03-2024 o 08:39
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2024, 08:52   #703
przemo__7
ford::amateur
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-01-2017
Skąd: Legnica
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 4
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

U mnie też wypalał się co około 100-150km, myślę, że to kwestia jazdy bardziej miejskiej i DPF zapycha się bardziej. Na próbę dolałem raz preparat do DPF Liqui Moly i SOOT oraz LOAD wypalił się do zera, żadnych zmian w EGR nie robiłem. Działa to na około 2000km.
przemo__7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2024, 09:57   #704
Mundek5k
ford::amateur
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 30-01-2024
Skąd: Płock
Model: mk5
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2018
Postów: 8
Domyślnie Odp: Bardzo częste wypalanie filtra DPF

U mnie DPF load zapchany na 100% po 30-40 km od wypalenia. Brak błędów. Czujniki też wydają się być ok. Będę go regenerował zobaczymy czy pomoże
Mundek5k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dpf , dymi , egr


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.