Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-05-2006, 08:44   #1
mao
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 9
Domyślnie (MKIII) falujące obroty po raz kolejny

cześć
mam Mondeo MKIII z rocznika 2002 z silnikiem 2.0 Duratec HE, z przebiegiem 20 000 km - kupiłem je 2 miesiące temu z zamiarem zainstalowania gazu :fcp1 , jak postanowiłem tak zrobiłem i tu zaczeły się schody :fcp5 .
1. Po instalacji (SEQUENT 24 FIRMY BRC + lubryfikator) zauważyłem, że po odpaleniu na bęzynie silnik faluje na wolnych obrotach (+/- 200 obr./min) - na gazie spokuj, po jakimś czasie zapaliła się kontrolka silnika - więc jeszcze raz do gazowników.
2. Po regulacji wszystko cacy, do dłuższego postoju i znów falujące obroty (+/- 300 obr./min) tym razem na bęzynie i na gazie, i znów kontrolka silnika - no to ja mu reset kompa, nowe świece, nowe kable, nowy filtr powietrza i nie pomogło - obroty pływają, kontrolka świeci no to do forda na komputer: odczyt błędów (zbyt uboga mieszanka na pierwszym cylindrze) i nowy soft silnika, i do gazowników.
3. trzecia wizyta - centralka gazowa przy programowaniu się zbuntowała - dostałem nową - generalnie problemy z ustawieniem wolnych obrotów ale udało się. wracałem do domu cały szczęśliwy a tu znów kontrolka silnika :fcp16
4. w domku reset kompa - odpalam na bęzynie co by kompa zaprogramować - niby cacy, gasze znów odpalam na bęzynce: równo równo i fale dunaju no szlak mnie trafił, a na gazie szkoda gadać: sztorm na obrotomierzu (+/- 500 obr./min ze wzrostem amplitudy) zakończony każdorazowo zdechnięciem silnika.

co mam zrobić, gdzie szukać przyczyny, dużo czytałem na forum o przepływomierzu powietrza i silniku krokowym, ale gdzie to coś jest w MKIII i jak sprawdzić co się sypie??

prosze o pomoc bo nie wiem co ma robić!!

mao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 12:53   #2
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

nie miała chłop kłopotu załozył sobie LPG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To tak OT.


Gazownicy cos spieprzyli.

Wcześniej było OK Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 13:02   #3
mao
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 9
Domyślnie

długo na bęzynce nie jeździłem, ale nie zauważyłem niczego niepokojącego
mao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 13:58   #4
llechu
ford::expert
 
Avatar llechu
 
Zarejestrowany: 08-10-2004
Skąd: Wawa i okolice
Model: Mondeo MKIII i Focus MK I
Silnik: TDCI 2.0 115KM i 1.6 16V
Rocznik: 2003 i 2004
Postów: 4,590
Domyślnie

Może tak być, że ta instalka po prostu nie pasuje do mondeo. Zapytaj ich czy już komuś w mondku zakładali taką i czy nie było problemów.
llechu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2006, 14:20   #5
skuter-77
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-04-2006
Skąd: Bielawa
Postów: 40
Domyślnie

Ja na twoim miejscu jak gazierze nie pomoga to każ im to demontować i niech oddaja kase i znajdz sobie jakis lepszy warsztat.
skuter-77 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2006, 22:19   #6
alchemik
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2004
Skąd: Świdnik
Model: FOCUS C-MAX
Silnik: 2.0tdci
Rocznik: 2004
Postów: 84
Domyślnie

w mojej 14 letniej karierze kierowcy jeżdże drugim fordem i wczoraj założyłem instalację LPG. ani wcześniej w fusionie ani jak na razie po 250km w mondeo nic się złego nie dzieje i silniki pracują tak jak trzeba. prawdopodobnie fachowcy u których byłeś zrobili coś nie tak, źle regulują i nie bardzo wiedzą jak to zrobić w twoim aucie, próbują robic cokolwiek licząc że się uda. mój znajomy wstawiał niedawno instalację do passata V6 i w jednej firmie po wielu próbach wyrególowania poddali sie, a może raczej on się poddał i instalację im oddał, nie zdążył jej nawet wbić do dowodu. pojechał do konkurencji i założyli mu inną, zrobili to poprawnie, wiedzieli jak to zrobić i autko śmiga jak trzeba.
pogoń swoich fachowców a jak nie to zmień firmę.
pozdrawiam.
__________________
C-MAX
alchemik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-05-2006, 16:43   #7
Pinki
ford::expert
 
Avatar Pinki
 
Zarejestrowany: 10-01-2006
Skąd: Kraków
Model: Fusion
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2015
Postów: 2,815
Domyślnie

U mnie w MKII od wczoraj z LPG po przejściu na wolne obroty ( po przełączeniu na gaz zPB i z rzadka przy spadku obrotów) faluje 2 do 3 razy o jakieś 200rpm a potem spokuj staje na 950rpm
__________________
Jeden Procent dla "Małego Komika"
Jest:
BMW E61 LCI 520D
Ford Fiesta MKVII 1.25 82 PH GOLD
były
Ford Mondeo MKIII 2.5 V6 GHIA SPRZEDAM http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/56936
Ford Mondeo MKII 1.8 16V LPG , CB on-board http://polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/2216
Pinki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2006, 06:59   #8
mao
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 9
Domyślnie

byłem u gazowników jakiś czas temu, nie chciałem pisać wcześniej póki nie sprawdzę jak maszyna działa, ale od początku:
gazownicy pogrzebali, posprawdzali - stwierdzili że niby wszystko dobrze działa gdy nagle silnik zafalował i zaczeli szukać,
doszli do tego, że porcja podawanego paliwa zanika chwilowo i to powoduje falowanie obrotów - złapali za telefon podzwonili i ustalili że trza przepustnicę powietrza i silnik krokowy wyczyścić - dodam że silnik ma przejechane 20 000 km.
po tym zabiegu problem prawie zanikł, powtórzyłem czyszczenie w domku dokładnie i powoli, nasmarowałem silnik krokowy i jest dobrze, może nie idealnie - silnik bujnie czasami obrotami ale sam je stabilizuje.
drugi problem czyli kontrolka silnika też się już nie zapala - podwyższyli ilość podawanej mieszanki +/- 5%

mam jeszcze jeden problem: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
mao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2006, 07:58   #9
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mao
czy masz właczaną automatyke pogłasniania w zaleznosci od predkosci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jesli tak, to czy nie masz w tym czasie skoków wskazówki predkosciomierza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. minimalne, ale jednak.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2006, 09:43   #10
mao
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2006
Postów: 9
Domyślnie

co do automatyki to sprawdzę wieczorem, ale skok głośności jest duży: 2-3 krotny
mao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.