Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-09-2010, 19:25   #11
ub11
ford::average
 
Avatar ub11
 
Zarejestrowany: 07-04-2010
Skąd: Podlaskie
Model: Fiesta Ghia
Silnik: 1.4 16V benz.
Rocznik: 2002
Postów: 89
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

a te zawory? gdzieś u mechanika czy czy u gazownika? a jakieś korygowanie dawki gazu czy powietrza?

__________________
Największą przyjemność sprawia mi poznawanie prawdy
ub11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 19:33   #12
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co do cudownego płynu i którym piszesz ... zapewne chodzi o lubryfikację a wiesz czemu montują to do forda ? zapytaj jakiegoś gazownika czemu zakłada i jak to działa ...
ja pytałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
odpowiedź brzmiała: jak klient chce to zakładamy, Pytam ale co to daje? Jak to co? więcej kasy mamy za robotę i lubryfikator z marża sprzedamy, no dobra ale co daje to silnikowi? Nic nie daje, pic na wodę i wyciąganie kasy.

Cytat:
Napisał ub11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Potwierdzacie to czy to mity i legendy
mity i legendy.


jak juz niektórzy wcześniej napisali. Dobra instalacja i porządna regulacja i nie ma prawa nic się stać.

Zasada jest taka: najpierw doprowadzic silnik do porzadku i kultury na benzynie, a później zakładać LPG.

Ostatnio edytowane przez Slawko ; 30-09-2010 o 06:05
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2010, 22:20   #13
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat: Napisał kosteg Zobacz post co do cudownego płynu i którym piszesz ... zapewne chodzi o lubryfikację a wiesz czemu montują to do forda ? zapytaj jakiegoś gazownika czemu zakłada i jak to działa ... ja pytałem odpowiedź brzmiała: jak klient chce to zakładamy, Pytam ale co to daje? Jak to co? więcej kasy mamy za robotę i lubryfikator z marża sprzedamy, no dobra ale co daje to silnikowi? Nic nie daje, pic na wodę i wyciąganie kasy.
Slawko - to nie sa moje slowa...
Cytat:
Napisał ub11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a te zawory? gdzieś u mechanika czy czy u gazownika? a jakieś korygowanie dawki gazu czy powietrza?
mechanika i to raczej dobrego - aby zrobil to a ni etylko pieniadze zabral
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 06:06   #14
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Slawko - to nie sa moje slowa...
fakt, wkradł sie jakis błąd podczas cytowania selektywnego. Przepraszam i juz poprawiłem
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 07:18   #15
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał murlander Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Moja foczka śmiga już 50k km na gazie (zetec 1.8 black top - instalacja BRC seqent) i większych problemów nie ma. Co do regulacji zaworów to trzeba na to uważać. U mnie po 30k km na gazie dwa zawory były delikatnie podparte. Nie wiem skąd te kosmiczne ceny za tą usługę, ja zapłaciłem 190 zł za wszystko. Koleś zdjął głowicę pomierzył luzy zamienił płytki, przyciął na magnesówce wg. potrzeby i zmierzył na koniec kompresję.
ile masz w sumie km zrobione ?
30kkm to mało w sumie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

co do kosztów regulacji, w duratecu nie masz płytek, wymienia się szklanki
pisałeś o dwóch zaworach, szklanka 60zł*, to już masz 120zł, a gdzie robota ?
* podobno szklanki są już w cenie 20 paru zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 07:56   #16
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał ub11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jakie zalecacie interwały wymian oleju i tych filtrów poszczególnych?
Ja u siebie filtry gazu wymieniałem dopiero raz (po ok 6tyś km), i były strasznie, ale to strasznie zasyfione (to nie gaz jest brudny tylko dystrybutory gazu smarowane smarem grafitowym). Za tę usługę (wymiana + filtry) zapłaciłem 140zł. Teraz już wiem jak się to robi i jakich filtrów potrzebuję więc na dniach sam zrobię kolejną zmianę (koszt samych filtrów to 17,5zł).
Olej zmieniam co roku lub co 12kkm (też pełen syntetyk).

Cytat:
Napisał ub11 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba wezmę te Valteci, mój ojciec kiedyś u tego kolesia gazował i mam do niego zaufanie.
Tak jak mówiłem - dobry gazownik to klucz do całej tej układanki. A Valteki chce Ci wstawić, bo są tanie lub kupuje ze zniżką w komplecie ze Stagiem.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 08:29   #17
kosteg
ford::professional
 
Avatar kosteg
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-03-2008
Skąd: Wrocław -> blachy LB ;)
Model: BMW 3 touring
Silnik: 2.0 D
Rocznik: 05'
Postów: 1,726
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pisałeś o dwóch zaworach, szklanka 60zł*, to już masz 120zł, a gdzie robota ? * podobno szklanki są już w cenie 20 paru zł
zaryzykujesz takie do siebie? ja chyba wole te za 60pln i spokojny sen
__________________
Ford Mondeo Kombi 93' 1.8b+LPG -> oddał za mnie życie
Saab 9-5 SportKombi Vector v6 3.0 TiD 02' -> trudna miłość ...
Ford Mondeo Kombi 05'/06' 2.0 TDCi -> weryfikator cierpliwości
kosteg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 08:42   #18
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

mnie Valteci padły, załozyłem magicJety i jest o niebo lepiej.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 09:29   #19
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

Cytat:
Napisał kosteg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaryzykujesz takie do siebie? ja chyba wole te za 60pln i spokojny sen
ale czym mam ryzykować, to nowa cena z ASO
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2010, 09:42   #20
RG1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-06-2009
Skąd: Lublin
Model: Fiesta MK4
Silnik: 1,25 zetec
Rocznik: 1999
Postów: 48
Domyślnie Odp: silniki ZETEC i DURATEC a LPG

moja fiesta ma 11lat i przebieg (wg.licznika 150tys) , na gazie jeździ od 10lat przy czym półtora roku temu zmieniłem zwykły jakiś szajs z którym ją kupiłem na STAG-4 i jest OK - zrobiłem ok. 15tys. Przed wymianą owszem wymieniane były zawory wydechowe bo były straszne dziury (były już wypalone) - szczerze mówiąc nie widzę różnicy w mocy ani tez zużyciu LPG w porównaniu z PB95.
RG1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.