Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2006, 16:01   #21
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Kolejnośc : , blos, ruuura, przepustnica jest raczej nie do przejscia. Poniewaz zaraz za filtrem jest przepływomierz a bez niego auto nie działa. Nie wiem jak by było gdybym wrzucił blosa za stożkiem a przed przepływomierzem. Ale czy wtedy blos bedzie się otwierał jak należy? Od przepustnicy pierwszy opór będzie w przepływomierzu więć na blosie nie bedzie juz takiego ssania jak przed. Chyba zostanie rozmątowanie blosa, sprzedanie go i przejście spowrotem na mixer. Moj mixer miał srednice 35 mm. Jak jest ostateczna średnica przy której nie będzie strzałów i będzie podciśnienie dore do zasysania gazu? Z blosem jest o tyle lepiej że aby mieć pełną moc wystarczy odkręcić 2 sróbki i odłożyć go na bok ( przy mixerze trochę więcej ). Myslałem że po prostu na blosie będzie lepiej chodził na PB niż na mixerze. Jednak kupa! Blos nie otwira się do końca i nie mam pomysłu na to jak to rozgryść. Przecież po otwarciu całkowitym blosa otwór jest większy niż w mixerze i powinno więcej powietrza autko dostawac. Dlatego pewne jest że nie otwiera sie do konca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Miałem ostatnio 2 strzały na blosie.

__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 09:36   #22
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

,Pakulek, skąd jesteś? jak gdzieś blisko kraka to może się zgadamy i obejrzę co tam masz porobione - bo coś to dziwne że się nie otwiera - spotkałem się z tym kiedyś ale ewidentnie winą był nieszczelny dolot.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 09:54   #23
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Dobra, czyli dolot sprawdzić na szczelnosc. Cały musi być nieskazitelnie szczelny? za blosem także? Bo jak dla mnie za blosem nie musi być bo to nic nie da. Przeciez jak na koncu jest stożek i tam ssie dość mocno a opory też ma małe. Czy wielkosc stożka nic do tego nie ma? A sama długośc dolotu ma znaczenie? Bo tak jak na fotach widać stożek jest b.blisko blosa a w niedługim czasie poprowadze power rure na spód auta. Ale z kąd te strzały? Czy to może być faktycznie nieszczelny dolot miedzy przepływka, blosem i przepustnica? Podobno blos mial nie strzelac.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 10:56   #24
gondoljerzy
ford::average
 
Zarejestrowany: 13-08-2005
Postów: 161
Domyślnie

Cytat:
Napisał Pakulek
Kolejnośc : , blos, ruuura, przepustnica jest raczej nie do przejscia. Poniewaz zaraz za filtrem jest przepływomierz a bez niego auto nie działa. Nie wiem jak by było gdybym wrzucił blosa za stożkiem a przed przepływomierzem. Ale czy wtedy blos bedzie się otwierał jak należy? Od przepustnicy pierwszy opór będzie w przepływomierzu więć na blosie nie bedzie juz takiego ssania jak przed. Chyba zostanie rozmątowanie blosa, sprzedanie go i przejście spowrotem na mixer. Moj mixer miał srednice 35 mm. Jak jest ostateczna średnica przy której nie będzie strzałów i będzie podciśnienie dore do zasysania gazu? Z blosem jest o tyle lepiej że aby mieć pełną moc wystarczy odkręcić 2 sróbki i odłożyć go na bok ( przy mixerze trochę więcej ). Myslałem że po prostu na blosie będzie lepiej chodził na PB niż na mixerze. Jednak kupa! Blos nie otwira się do końca i nie mam pomysłu na to jak to rozgryść. Przecież po otwarciu całkowitym blosa otwór jest większy niż w mixerze i powinno więcej powietrza autko dostawac. Dlatego pewne jest że nie otwiera sie do konca. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PS. Miałem ostatnio 2 strzały na blosie.
Ja miałem tez strzały na Blosie, ale to było na samym początku, gdy był żle zamontowany i przed rozpiłowaniem szczeliny. Po zmianach strzelił tylko jeden raz - gdy kończył się gaz. Do rymu wyszło. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
Jesli strzela, to albo zapłon coś nie teges - słaba iskra, albo jest uboga mieszanka.
Pokombinuj jeszcze z umiejscowieniem blosa, bliżej i dalej od przepustnicy. Chociaż przed przepływomierz to może go nie przenoś. Postaraj się postawić go osią rurki wewnętrznej w pionie.
gondoljerzy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 16:59   #25
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Nie przenoś przed przepływomierz, bo BLOS może nie ale przepływomierz może zgłupieć.
Nie wiem co jest, że się nie otwiera do końca - spróbuj ściągnąć rurę ze stożkiem i zajrzeć ciekawie do środka BLOSa w trakcie jego pracy. Dolot między blosem a resztą silnika MUSI być BEZWZGLĘDNIE szczelny - inaczej nie ma siły, żeby działało.
Jak nic nie wymyślisz, ściągaj, pakuj i mi przyślij to go dam do sprawdzenia (może a nuż jego coś boli). Ze strzałami - jak jesteś 100% pewien, że instalacje WN masz ok, to za uboga mieszanka.
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 17:18   #26
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

właśnie u kumpla jak miał w dolocie nieszczelność to mu strzelało i wogóle nie otwierała się przepustnica - oczywiście chodzi o dolot już za blos-em - to co przed nim jakby nie ma już znaczenia dla otwierania się przegrody.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 17:42   #27
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Na razie muszę poczekać troche. Mysle ze jak u was sie sprawuje to i u mnie tez sie sprawdzi. Mam robiony pełen remont silnika, może to też przez słabe zasysanie z silnika ( 160PSI na 200 serii), kompresja się poprawi to moze i lepiej bedzie chodził. Jeszcze tydzień temu autko brało 1 litr oleju na 150 km. Wymieniam wszystko co jest potrzebne ( pierscienie, panewki, rozrzad, uszczelniacze zaworów). Jak dotre silnik to wróce do kombinowania ze szczelnoscia dolotu. Juz mam patent na sprawdzenie szczelnosci czy nie lapie lewego powietrza ( koles przygazuje do 3000-4000tys obr a ja w okolicy dolotu dmuchnę z fajki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i zobacze czy są zawirowania i zasysania). A jak nic sie nie da zrobić to przesle do maup'a i on sprawdzi.
Priorytet to aby na PB z blosem jezdził lepiej niz na mixerze lub choc tak samo! Bo wydaje mi się że po otwarciu przepustnicy w blosie powierzchnia przelotu jest większa niż w mixerze o sr. 35 mm? Jak myslicie? Wiec teoretycznie po otwarciu pełnym blosa musi jechać lepiej niż z mixerem. Dlatego uważam ze sie całkiem nie otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2006, 22:22   #28
maup
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-09-2005
Skąd: Tarnów
Postów: 152
Domyślnie

Zebym porzadnie sprawdzil to bys mi musial razem z proboszcem przyslac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Na powaznie - wydaje mi sie przeciez mozesz zdjac rure i zajrzec ciekawie do srodka czy sie przegroda podnosi czy nie ? Struna popraw mnie jak bredze....
__________________
== ramy dadę ! ============================ maup ==
= http://forum.ford-scorpio.pl ======== http://www.blos.prv.pl ===
maup jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2006, 11:16   #29
Pakulek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-12-2005
Skąd: Stargard
Postów: 31
Domyślnie

Ale wtedy musze odłaczyć przepływke a po jej odłaczeniu auto gasnie.
__________________
Nie ważne czym się jezdzi, ważne jak się jezdzi
Pakulek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2006, 16:25   #30
Struna
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar Struna
 
Zarejestrowany: 03-10-2004
Skąd: Kraków/Skawina
Model: Volvo XC90
Silnik: 2.9 biTutbo
Rocznik: 2004
Postów: 6,092
Domyślnie

to nie odłączaj przepławki od wtyczki tylko uchyl ( jeśli klapkowa ) na jakieś tam rozwarcie i nie zgaśnie - a co do sposobu to na wolnych obrotach bierzesz pędzelek nasączony w benzynie i smarujesz ewentualne podejrzane miejsca - jak podskoczą obroty - to masz miejsce nieszczelności.
Struna jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.