Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2018, 10:09   #21
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Szymon80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję za wyczerpującą opinie na temat auta z tym silnikiem, dużo mi pomogłeś tym. Jeszcze pytanie z innej beczki: nie masz problemu z parkowaniem tym kolosem w mieście?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump:
Chodzi o te czarne klamki czy coś jeszcze?
Czarne plastikowe klamki (przynajmniej u mnie) są zbawienne - niestety, żyjemy w takim kraju, gdzie coraz częściej za kółkiem siedzą osoby bez żadnego szacunku do cudzej własności... najczęściej jest to widoczne na parkingach sklepowych. A że Mondeo jest sporym autem to często nawet spore miejsce parkingowe wydaje się dosyć "wąskie". Nieraz byłem naocznym światkiem jak osobniki obu płci otwierają swoje drzwi waląc z pełnym impetem w moje auto... ale trafiając cały czas w te klamki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. które dzięki temu, że są plastikowe, praktycznie nie ma na nich widocznych śladów uszkodzeń. A co do drzwi sprawcy... jego problem z obdartym lakierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do parkowania - wcześniej jeździłem kombiakiem o parę centymetrów krótszym i węższym, ale jakoś problemów nie miałem. Teraz to była jedynie kwestia przyzwyczajenia do wymiarów, na pewno pomocne są czujniki parkowania tył - w hatchbacku mylące jest to, że za szybą tylną jednak jest kawałek "tyłka", który jeszcze wystaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A sedanami do tej pory nie jeździłem, a tym bardziej za nimi nie przepadam. Co prawda teraz bardziej zwracam uwagę na miejsce, gdzie chcę zaparkować. Muszę jeszcze dodać, że pracowałem również jako kurier, gdzie czasem busem do 3,5 t trzeba było się zmieścić w takie miejsca, gdzie nie jeden miałby problem ze zmieszczeniem się osobówką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego jazda tym autem nie jest mi straszna. Na plus jest to, że Mondeo jest dosyć "zwrotnym" autem, promień skrętu ma dla mnie wyjątkowo na plus. W Lancerze szybko kończył mi się zakres do manewru kierownicą, a tutaj spokojnie jeszcze jeden obrót można zrobić.

Z tego co widzę, to akurat zalinkowany egzemplarz nie ma czujników parkowania (jedynie takie atrapy pastylek na dolnej części zderzaka). Polecam zamontować nawet zestaw za 150 zł zallegro (taki mam, zdaje egzamin w zupełności), ewentualnie jak będzie potrzeba to i do przodu jakiś jeszcze jeden zestaw.


Ostatnio edytowane przez mariotd ; 23-10-2018 o 10:11
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 14:01   #22
Usefull
FCP member
 
Avatar Usefull
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 07-04-2013
Skąd: K-G , ZKL
Model: Mondeo mk5 , Fiesta mk6 - do spółki z córką, Focus mk2
Silnik: 2,0 EcoBlue 150 KM , 1,25 75 KM FX Gold, 1,6 100 KM Gold X
Rocznik: 2020, 2004, 2010
Postów: 526
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
klima - po odpaleniu na maxa po prostu auto jest jakby "wykastrowane"
ale jak o tym wiesz to wtedy na moment wyłączasz klimę , redukcja , wyprzedzasz i potem włączasz ją znowu i jest ok , tak samo robię w swoim focusie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford Mondeo Mk5 2,0 EcoBlue 150 KM 2020 w kombi

Ford Fiesta mk6 1,25 benzyna 75 KM 2004 FX Gold

Ford Focus Mk2 1,6 benzyna 100 KM 2010 Gold X
Usefull jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-10-2018, 22:42   #23
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czarne plastikowe klamki (przynajmniej u mnie) są zbawienne - niestety, żyjemy w takim kraju, gdzie coraz częściej za kółkiem siedzą osoby bez żadnego szacunku do cudzej własności... najczęściej jest to widoczne na parkingach sklepowych. A że Mondeo jest sporym autem to często nawet spore miejsce parkingowe wydaje się dosyć "wąskie". Nieraz byłem naocznym światkiem jak osobniki obu płci otwierają swoje drzwi waląc z pełnym impetem w moje auto... ale trafiając cały czas w te klamki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. które dzięki temu, że są plastikowe, praktycznie nie ma na nich widocznych śladów uszkodzeń. A co do drzwi sprawcy... jego problem z obdartym lakierem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wracając do parkowania - wcześniej jeździłem kombiakiem o parę centymetrów krótszym i węższym, ale jakoś problemów nie miałem. Teraz to była jedynie kwestia przyzwyczajenia do wymiarów, na pewno pomocne są czujniki parkowania tył - w hatchbacku mylące jest to, że za szybą tylną jednak jest kawałek "tyłka", który jeszcze wystaje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. A sedanami do tej pory nie jeździłem, a tym bardziej za nimi nie przepadam. Co prawda teraz bardziej zwracam uwagę na miejsce, gdzie chcę zaparkować. Muszę jeszcze dodać, że pracowałem również jako kurier, gdzie czasem busem do 3,5 t trzeba było się zmieścić w takie miejsca, gdzie nie jeden miałby problem ze zmieszczeniem się osobówką Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. dlatego jazda tym autem nie jest mi straszna. Na plus jest to, że Mondeo jest dosyć "zwrotnym" autem, promień skrętu ma dla mnie wyjątkowo na plus. W Lancerze szybko kończył mi się zakres do manewru kierownicą, a tutaj spokojnie jeszcze jeden obrót można zrobić.

Z tego co widzę, to akurat zalinkowany egzemplarz nie ma czujników parkowania (jedynie takie atrapy pastylek na dolnej części zderzaka). Polecam zamontować nawet zestaw za 150 zł zallegro (taki mam, zdaje egzamin w zupełności), ewentualnie jak będzie potrzeba to i do przodu jakiś jeszcze jeden zestaw.
Dotychczas moim największym autem był focus mk2 kombi, dlatego mam pewne obawy co do gabarytów mondeo, manewrując na ciasnym moim parkingu w pracy...
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 05:05   #24
wit1956
ford::beginner
 
Imię: witold
Zarejestrowany: 07-05-2016
Skąd: gdańsk
Model: mondeo mk III ,VW golf 6
Silnik: 1,8 .1,2 tsi
Rocznik: 2005 ,2012
Postów: 47
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Kupuj,ma wszystko co jest potrzebne,do tematu podchodzisz rozsądnie,gadżety nie jadą.
wit1956 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 07:24   #25
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał wit1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuj,ma wszystko co jest potrzebne,do tematu podchodzisz rozsądnie,gadżety nie jadą.
Oczywiście się zgadzam, jak nie jesteś rajdowcem to samym faktem, że jest to 1.6 to się nie przejmuj, cenę sprawdź czy jest ok, stan i wypadkowosc i można brać.

Bump:
Cytat:
Napisał wit1956 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kupuj,ma wszystko co jest potrzebne,do tematu podchodzisz rozsądnie,gadżety nie jadą.
Oczywiście się zgadzam, jak nie jesteś rajdowcem to samym faktem, że jest to 1.6 to się nie przejmuj, cenę sprawdź czy jest ok, stan i wypadkowosc i można brać.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 07:48   #26
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Szymon80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dotychczas moim największym autem był focus mk2 kombi, dlatego mam pewne obawy co do gabarytów mondeo, manewrując na ciasnym moim parkingu w pracy...
Przesiadłem się z Lancera Kombi, zatem dosłownie 1 cm dłuższe auto i 1 cm węższe od Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie czuję dyskomfortu, dasz radę. Zaopatrz się w czujniki, bo nie ma sensu obcierać auta.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 16:50   #27
Szymon80
ford::amateur
 
Imię: Szymon
Zarejestrowany: 10-01-2015
Skąd: Wielkopolska
Model: C max II
Silnik: 1,6 125.
Rocznik: 2012
Postów: 0
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał mariotd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przesiadłem się z Lancera Kombi, zatem dosłownie 1 cm dłuższe auto i 1 cm węższe od Focusa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie czuję dyskomfortu, dasz radę. Zaopatrz się w czujniki, bo nie ma sensu obcierać auta.
Jeśli kupie mondeo to napewno założe czujniki cofania. Tylko nie wiem czy ta cena z mojego ogłoszenia nie jest wygórowana...
Szymon80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2018, 17:09   #28
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,158
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Mnie w MK4 zawsze wkurzał " długi ryj " co przy krawężnikach ustawianych " na oko " powodowało że można było otrzeć to i owo. Jak już się udało kołami oprzeć o krawężnik to ryjek pół chodnika zastawiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2018, 06:37   #29
mariotd
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 29-06-2015
Model: Mondeo Mk4 Liftback
Silnik: 1.6 Ti-VCT (88 kW / 120 HP) + LPG BRC
Rocznik: 2011
Postów: 56
Domyślnie Odp: Mondeo mk4 1.6 benzyna.

Cytat:
Napisał Szymon80 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jeśli kupie mondeo to napewno założe czujniki cofania. Tylko nie wiem czy ta cena z mojego ogłoszenia nie jest wygórowana...
Teoretycznie tutaj płacisz za auto pewne (pierwszy właściciel, serwis, niski przebieg). Owszem, w tej cenie widziałem wypasione 2.0 w automacie, convers+, full opcja... i to nawet od osoby prywatnej. Czasem lepiej wydać więcej i spać spokojnie, niż czekać na wybuch kosztownej bomby. Jak masz możliwość to poszukaj firmy, która sprawdza pojazdy na wylot, może uda im się znaleźć coś, dzięki czemu trochę zbije się z ceny.

Myślę, że za ten egzemplarz można dać ok. 32-33 tyś. Za tyle sam bym się zastanawiał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mariotd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.