Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-08-2022, 11:33   #41
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Cześć!
Kurde, dopadło i mnie... Ale od początku:
Auto z początku 2010 r, DW10 136Km. Od zakupu auta, przez przeszło rok wszystko było cacy z DPF - zamontowałem diodę, obserwowałem interwały wypaleń... DPF wypalał się co 600-800 km, czyli książkowo. Idealnie trzymał się poziom oleju, forscan nie pokazywał żadnych problemów. Jazda mieszana z dosyć regularnymi przelotami autostradowymi, tankowany na BP/Schell, spalanie rzeczywiste 7,2-7,4 l/100 km. No po prostu super.
ALE - początkiem sierpnia postanowiłem wymienić olej, bo przy urlopie miałem na to czas. Wymieniłem na olej Ford Motorcraft A5 5W30 5L jak rekomendował mi mechanik (poprzednio też taki był). Nic nie było grzebane prócz wymiany oleju i filtra.
Jakiś tydzień po wymianie oleju - wracając z wyjazdu (autostrada) - cyk! Awaria silnika, wykrzyknik i tryb awaryjny. Dotoczyłem się do domu jakieś 50 km z komunikatem na desce. Forscan pokazuje padnięty DPF i błędy:
PCM - P244B-F1
PCM - P2463-E1
PCM - P242F-61
Skasowałem błędy (P244B nie dało się skasować - wyskakiwał natychmiast po uruchomieniu silnika)
Pogrzebałem trochę po sieci, i postanowiłem spróbować regeneracji statycznej - procedura doszła do 98% i została przerwana.
Znów internety i szukanie... Znalezione opisy, kazały mi zwrócić uwagę na czujnik różnicy ciśnień DPF. W moim aucie - na WYŁĄCZONYM silniku, odczyt wskazywał wartość DP_DPF 220.3 kPa!, po odpaleniu silnika - na wolnych obrotach było 225 kPa. Zatem jest ewidentny winny! Już myślałem, że zagadka rozwikłana... bo na wyłączonym silniku powinno być przecież 0.0 kPa...
Udało mi się zdobyć używkę oryginał, podmieniłem, zrobiłem zerowanie wartości czujnika.
Wszystko wydawało się być w porządku - nowy czujnik, na zgaszonym silniku pokazywał 0, na wolnych obrotach - 1,1-1,8 kPa na zimnym silniku. Udało się skasować wszystkie błędy PCM. Przejazd testowy kilkanaście kilometrów i znów wywaliło P242F i P2463. Próbowałem ponowić procedurę wypalania statycznego - silnik pyrkał przez kilkanaście minut z równiutkimi obrotami, wskaźnik doszedł do 96% i procedura została przerwana!
No nic, postanowiłem zawieźć DPF do mycia. Okazało się, że filtr nadaje się na złom - fachowiec od regeneracji po pierwszym rzucie oka w filtr, orzekł że uszkodzony jest wkład i filtr (nadtopienia monolitu) nie kwalifikuje się do mycia.

Kupiłem NOWY filtr. Zamiennik za 1300 pln. Zamontowałem, wyzerowałem ponownie zarejestrowane wartości czujnika różnicy ciśnień DPF, wyzerowałem zarejestrowane wartości filtra DPF. Skasowałem błędy PCM.
Po wymianie filtra DPF, wskazania DP_DPF na wyłączonym silniku - 0, na wolnych obrotach 1,1 kPa, przy przygazowaniu - rośnie do kilkunastu kPa... Gdzieś czytałem że w Kuga tak jest, że ten wskaźnik wygląda ciut inaczej niż np w mondeo, gdzie ten parametr pokazuje niższe wartości... zatem, wszystko wygląda ok.
DSLCR wyzerowane, NOFRE - 0 (ale zawsze tak było), no to jedziemy!

Przez kilka dni wszystko super. Auto jeździ, odczyt forscan nie pokazuje żadnych błędów.
ALE - po 200 km, wypalanie nowego! filtra. Dioda włączyła się dosłownie na 1 minutę i zgasła. Odczyt forscan - DSLCR się wyzerował, NOFRE nadal 0, żadnych błędów z PCM. Ok, jeździmy dalej... po kolejnych 200 km, znów wypalanie!
I znów - dioda włączyła się dosłownie na może minutkę... Odczyty te same - DSLCR się wyzerowało, NOFRE dalej 0, DSLRT pokrywa się z NOFRE... Nie ma żadnych błędów PCM

No to znów, wyzerowałem czujnik, wyzerowałem DPF, dodatkowo - zrobiłem reset modułu PCM.
Wskazania aktualnie są takie: DP_DPF: 0 kPa (wyłączony silnik), 4,8 kPa (zimny silnik, wolne obroty), 12,2 kPa (wolne obroty, rozgrzany silnik), 66 kPa (pik szczytowy przy jeździe 160 km/h)
Czujnik temperatury za katalizatorem wydaje się być sprawny - na zimnym silniku pokazuje 100*C, wskazanie rośnie wraz z rozgrzewaniem silnika (około 220*C wolne obroty, rozgrzany silnik), przy 140-160 km/h po autostradzie - dochodził do ponad 400*C.
Nie bardzo mam jak monitorować temperaturę na bieżąco, by utrafić na moment wypalania - nie dam rady ciągle jeździć z laptopem w aucie.

Niby wszystko działa, ale wydaje mi się, że coś za często te wypalania na NOWYM filtrze!
Dodatkowo - mam dziwne wrażenie że jakby oleju ciut przybyło, mimo że na 100% nie przerwane było żadne z wypaleń od momentu wymiany DPF (ale być może to pokłosie dwóch nieudanych wypaleń statycznych na starym filtrze - oleju jeszcze nie wymieniłem ponownie po tym).

Znalezione na forum tematy każą szukać ewentualnych źródeł dymienia. Wtryski wydają się być w porządku (korekty na wolnych oscylują przy 1 (+/- 0.05), dolot szczelny, wymyty MAP sensor. Sprawdzone przewody czujnika DPF, wszystkie wtyczki psiknięte contact spray, nie ma przedmuchów w wydechu, turbina wydaje się pracować poprawnie, auto żwawe, nic nie faluje, nic nie przerywa, nic nie ksztusi ani nie kopci. Paliwo z BP.
NIE MAM już pomysłów. W desperacji - Zaślepiłem na próbę EGR. Nie widzę żadnej różnicy w kulturze pracy silnika, ale zobaczę czy zmieni się interwał przelotów między wypaleniami...

Czy Ktoś z Was miałby jakieś sugestie? Coś mogłem przeoczyć?
Z góry dzięki i pozdrawiam, Andrzej

AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2022, 11:43   #42
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Na początek zmień stację i/lub markę paliwa. To nic nie kosztuje.

Sam u siebie zauważyłem że tankując na dwóch różnych stacjach tej samej marki oddalonych od siebie o ok 30km, zachowanie i kultura pracy silnika jest zupełnie inna.
Slawko jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 07:42   #43
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Samochód tankuję w 90% na jednej i tej samej stacji BP. Okazjonalnie wlewam paliwo z Shell. Dotychczas ze strony układu DPF nie było żadnych złych objawów. Wszystko działało książkowo. Zresztą, bez jaj - auto to nie sportowiec na indywidulanej diecie, że go kolka złapie jak zmieni markę bananów.... ma się wlać ropę przyzwoitej jakości i ma jechać.

Poprawcie mnie, jeśli się mylę - ale za proces wypalania odpowiadać powinny bezpośrednio: czujnik różnicy ciśnień (definiujący stan zapełnienia filtra sadzą), czujnik temperatury za katalizatorem (informujący czy są warunki do inicjacji i osiągnięta została temperatura skutecznego dopalenia), no i stan samego filtra?
Oczywiście - wiem, że inne czynniki mają wpływ na tempo zapełniania filtra (wtryski -mieszanka/szczelność/turbina/EGR itd), ale jak pisałem - nie ma żadnych objawów niedomagania z tej strony.

U mnie, filtr jest nowy. Czujnik ciśnień, którego typuję jako bezpośredniego sprawcę zamieszania - bo stary pokazywał totalne głupoty (220 kPa na zgaszonym silniku) - używka oryginał, ale wydaje się być sprawny. Również czujnik temperatury wydaje się być sprawny. Po wymianie części - zerowane były wartości zarejestrowane zarówno czujnika jak i filtra.
Na razie jeżdżę i obserwuję. Od zaślepienia EGR i wyzerowania wszystkich wartości układu DFP mam najechane dopiero 150 km, więc jak przekroczę 200 bez wypalania, to będzie kolejny trop - wskazujący na EGR do czyszczenia, bo może faktycznie nie domyka i na spółkę z uwalonym czujnikiem różnicy ciśnień wykończył poprzedni DPF...
A jak nie to, to co? Kupować kolejny czujnik DPF, a może czujnik temp? I do skutku?
Gdzie jeszcze szukać i na co zwrócić uwagę?
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-08-2022, 09:30   #44
Slawko
ford::professional
 
Avatar Slawko
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 25-09-2012
Skąd: Warszawa
Model: Focus 3 kombi
Silnik: 1.6 TDCi DV6C
Rocznik: 2012
Postów: 1,357
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zresztą, bez jaj - auto to nie sportowiec na indywidulanej diecie, że go kolka złapie jak zmieni markę bananów.... ma się wlać ropę przyzwoitej jakości i ma jechać.
też tak uważam, nie mniej jednak zauważyłem taką różnicę.

Cytat:
Napisał AndrzejKra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
z uwalonym czujnikiem różnicy ciśnień wykończył poprzedni DPF...
czujnik cisnien raczej uwalił się od złego spalania i kopcenia co też pewnie przyczyniło się do uwalenia DPFa.

Niedawno ktoś pisał że pomogła wymiana wtrysków, niby były ok,nawet DPFa wywalił i wtedy za nim była jedna wielka chmura czarnego jak za autobusem w czasach PRL-u. Po wymianie wtrysków czarnego nie było, dołożył z powrotem DPFa i jest cacy.

Oczywiście nie namawiam do wymiany bo to koszt, ale na pewno coś z silnikiem masz. Nie wiem co.
Slawko jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2022, 08:40   #45
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Cytat:
Napisał Slawko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czujnik cisnien raczej uwalił się od złego spalania i kopcenia co też pewnie przyczyniło się do uwalenia DPFa.

.... na pewno coś z silnikiem masz. Nie wiem co.
Kurcze, Sławku - również mam przeczucie, że problem z zamuleniem DPF miał jakieś podłoże w silniku... A ja dokonałem jego "killim" usiłując wypalenia statycznego. Tylko co to może być?

Teraz, któryś już dzień grzebię po forum i doktoryzuję się nad tym samochodem i powiem tak - im głębiej szukam, tym głupszy jestem.
Auto nie kopci (choć to subiektywna ocena - toć ma nowy filtr DPF, więc nawet jakby kopcił to nie widzę), nie szarpie, nie zamula. Trzyma idealnie wolne obroty, wkręca się bez prychania, Nawet powiedziałbym, że po zaślepieniu EGR jest jedynie minimalna różnica, objawiająca się tym tylko, że po rozpoczęciu jazdy po odpaleniu silnika - znikło delikatne szarpnięcie przy 2000 rpm. Jeździ normalnie, nie zauważam spadków ani wzrostu mocy. Nie widzę przedmuchów ani nieszczelności, spalanie jest takie jak było, oleju nie przybywa. Filtr powietrza czysty, dolot szczelny.

To jeszcze wczoraj, dla pewności sprawdzałem ponownie szczelność dolotu i wyczyściłem MAP, MAF, wymyłem przepustnicę, popsikałem contact spray wszystkie wtyczki od czujników/zaworków, wyczyściłem N75 sterujący turbiną.
Efekt tych operacji jest taki, że na wolnych obrotach zmieniło się (wzrosło) napięcie MAF o 0,3V (bo pewnie styk się poprawił na wtyczce).
EGR jest zaślepiony. Jeszcze nie zweryfikowałem interwału wypaleń - bo mało w tym tygodniu auto jeździ...
Błędów PCM brak.

Wrzucam kilka fotek z PIDami, bo może Ktoś zauważy jakąś anomalię i coś podpowie. Ja chyba nie umiem tego czytać i interpretować, bo nic tu nie widzę niepokojącego....
Zastanawia mnie jedynie wskaźnik VGTDC - turbina.
U mnie pokazuje na zgaszonym - 0, na wolnych obrotach - 199%, przy wzroście obrotów wskaźnik ten spada. Jeśli dobrze pamiętam - od zawsze tak mi pokazuje (ale mogę się mylić - nie zwracałem wcześniej uwagi na ten wskaźnik).
Grzebałem po forum - i jedni piszą, że też tak mają, inni - że powinno być od 100% i spadać przy wzroście Rpm...
Jak powinno być w Kudze (silnik przedliftowy)? bo znalezione tematy dotyczą Focusa/Mondeo.
Czy to sensowny trop? Turbina przeładowuje? Czujnik kopiowania? Zapieczona/zatarta?

Fotki za koleją:
1 - zimny silnik po zresetowaniu czujnika ciśnień/ wyzerowaniu DPF/ resecie PCM:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

2 - w trakcie jazdy autostradowej (140-160 km/h):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

3 - na wolnych obrotach, po przelocie autostradowym (przed zaślepieniem EGR):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

4 - wolne obroty na dogrzaniu (zaślepiony EGR):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

5 - silnik na dogrzaniu, 2600 RPM:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdzie mam jeszcze łapy wsadzić w ten samochód, zanim dojdę do naprawdę grubszych i kosztowniejszych tematów (wtryski itd)?
Nie chcę amputować DPF, EGR też odetkam, jak tylko uda się zdiagnozować przyczynę zamulania NOWEGO filtra DPF po 200 km przelotu w jeździe mieszanej z przewagą tras "szybkich". Ktoś potrafi wyczytać coś z tych PIDów? Pomożecie?
Pozdrawiam, Andrzej
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-09-2022, 12:27   #46
AndrzejKra
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 22-06-2021
Skąd: Zabierzów Bocheński
Model: Kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2010
Postów: 45
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Cześć

Wygląda na to, że gadam tu sam ze sobą....
Ale, skoro już zacząłem - to wypada zrelacjonować rozwój sytuacji swojego przypadku:

Po zaślepieniu EGR, resecie czujnika różnicy ciśnień, resecie DPF, resecie PCM - auto najechało już niemal 600 km bez wypalania (przedtem wypalał co 200 km na nowym filtrze i czujniku - również resetowanych po dokonaniu ich wymiany). Zero błędów z PCM (forscan).
Podpinam interfejs regularnie i co zaobserwowałem - zmienia się wraz z dystansem DSLCR/DSLRT zakres wskazań DP_DPF - obecnie jest kilkanaście Kpa na wolnych - do ponad 100 przy przegazowaniu. NOFRE - wskazuje 0.
Pojawiają się tylko jakieś błędy komunikacji CAN od modułu drzwi... ale to bez związku jakiegokolwiek z DPF.

Zatem, niby dosyć jednoznacznie, to EGR jest pierwszym tropem do dalszej weryfikacji (mycie lub zaślepienie na stałe), ale nie jestem jakoś do końca przekonany czy tylko on był winien... W międzyczasie bowiem - sprawdziłem i wymyłem wszystkie czujniki i poczyściłem wtyczki do których dotarłem, wymieniłem filtr powietrza, zweryfikowałem szczelność dolotu, poczyściłem i podmieniłem zawory N75, wlałem do oleju ceramizer, a do baku regenerator wtrysków Liqui moly.
Szczerze - NIE wiem co ostatecznie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może któryś z czujników, może dodatkowo zresetowanie PCM dopiero "przyklepało" resety czujnika i filtra?

Wtryski wykluczam - nie było i nie ma żadnych objawów ich niedomagania.
Spalanie jest identyczne jak przed awarią filtra DPF, której konsekwencją była jego wymiana (kuga pali mi 7,2-7,3 L/100 - spalanie rzeczywiste)
Silnik dogrzany - sprawny termostat
Paliwo premium ze stacji na której "od zawsze" było ok.

W weekend mam zamiar zaglądnąć do turbiny i podmienić czujnik kopiowania turbosprężarki - bo coś mi nie pasuje we wskazaniach VGTDC - turbina.
U mnie pokazuje na zgaszonym - 0, na wolnych obrotach - 199%, przy wzroście obrotów wskaźnik ten spada. Niestety - nikt mi nie podpowiedział czy tak ma być, czy też te wskazania są błędne? ( w jakimś wątku mondeo po lifcie znalazłem, że powinno być od 100% i spadać przy wzroście Rpm). Mam silnik DW10 przedliftowy - 136KM.

W drugiej kolejności - zdemontuję i umyję EGR. A jak to nie przyniesie poprawy - zaślepię go porządnie i na stałe przed chłodniczką. W dalszej perspektywie - wywalę programowo.

Trzecia rzecz - w dolocie za intercoolerem mam dość sporo (jak na mój gust) oleju. Po zaglądnięciu w kolektor ssący - aż się wystraszyłem ile tam jest "błota". Stan oleju utrzymuje się na stałym poziomie (nic też nie wskazuje na nieszczelność turbiny). Przedmuchów nadmiernych z korby raczej nie ma - silnik trzyma szczelność, nie fuka z korka oleju ani bagnetu. Jest jedno minimalne zapocenie przy turbinie (wlot węża odmy). Obstawiam więc istniejący od dłuższego czasu problem z membraną odmy i pewnie zawalony olejem intercooler. To, jak znalazłem - dosyć częsta bolączka 2.0 TDCI (zwłaszcza przed liftem). Popuszczająca odma, w połączeniu z EGR - klajstruje dolot błotem.
Zatem - w pierwszej kolejności planuję umycie intercoolera i węży powietrza od samej turbiny do przepustnicy, oraz modyfikację separatora odmy (membrana jest niemożliwa do kupienia). Później - bo to już poważniejsza akcja - zrzucenie kolektora i jego mycie (podpowie ktoś jak skutecznie i bezpiecznie oczyścić kanały dolotowe do cylindrów?). Jak to nie pomoże to będą kombinacje z zewnętrznym odolejaczem.

No i tyle na ten moment
Dam znać co i jak - kiedy nastąpi wypalanie, co się okaże po myciu EGR, czy coś wniesie w temat mycie układu dolotu.

Ze swojej strony - mam wielką prośbę: Czy Ktoś posiadający Kugę z silnikiem DW10 (2008-III 2010) przedliftową, i dysponujący forscanem - mógłby rzucić okiem na parametr VGTDC - turbina? Jakie powinny być wskazania czujnika (zgaszony motor/wolne obroty/jazda ok 2-3 tys Rpm)? Bo może niepotrzebnie chcę tam ręce wkładać... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z góry dzięki!



Pozdrawiam. Andrzej
AndrzejKra jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2022, 19:38   #47
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Witam po dłuższej przerwie, dziękuję za porady...dodam ze w chwili obecnej potrafi wypalać DPF co 20 kilometrów...więc w przyszłym tygodniu mechanik demontuje DPF... dam znać co zobaczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum... pozdrawiam
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 14:55   #48
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Witam...jestem już po płukaniu PDF w profesjonalnym zakładzie, otrzymałem raport z czyszczenia. Stwierdzono, że filtr był średnio brudny, dokonano adaptacji po zamontowaniu DPF... zamieszczam zrzut z forscana zaraz po zamontowaniu DPF ....... i dziś na trasie 100km.... cztery razy wypalanie!!!! co około 20 km... jakieś sugestie..bo mnie już to delikatnie mówiąc ..denerwuje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20220929.jpg (99.3 KB, 45 wyświetleń)
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2022, 19:59   #49
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

Witam... muszę uzupełnić ostatni wpis... dziś ta sama trasa co w poprzednim wpisie i ......... zero wypaleń DPF!! gdzie szukać przyczyn opisanych w poprzednim poście tak częstych wypaleń DPF??
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-10-2022, 10:11   #50
andy65b
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 25-11-2016
Skąd: pomorskie
Model: Kuga
Silnik: 2,0 140
Rocznik: 2011
Postów: 34
Domyślnie Odp: zbyt częste inicjowanie wypalania DPF

i cóż, po przejechaniu 260 km znowu zaświeciła się kontrolna wypalania DPF.. co jest nie tak?? co sprawdzić?? pozdrawiam
andy65b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.