Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2022, 20:39   #1
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Witam wszystkich. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć czy olej w zaworze upustowym turbiny w 1.6 ecoboost 160km to normalna sprawa?
Aktualnie mam założony zawór firmy properfekt ponieważ oryginalny uległ uszkodzeniu. Dziś wyjąłem ten zaworek i było w nim trochę oleju. Dodam, że wirnik wiatraka strony zimnej nie ma żadnego luzu ani wzdłużnego ani poprzecznego, sama turbina nie wydaje żadnych dźwięków, samochód nie kopci, w intercoolerze jest tylko mgiełka olejowa. Ubytki oleju silnikowego są niewielkie. Doleje gdzieś 200ml co 4 tys km. Nie może mi przyjść do głowy skąd ten olej się tam może brać przecież od tej strony turbina zasysa powietrze.
Może ktoś pomoże. Z góry dziękuję.

Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-09-2022, 23:44   #2
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Cytat:
Napisał Dammad95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skąd ten olej się tam może brać przecież od tej strony turbina zasysa powietrze.
Z odmy. Jeśli trochę to normalna sprawa, jeśli stoi jeziorko to może świadczyć o problemie np. z separatorem odmy
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-09-2022, 06:01   #3
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Orientujesz się w jaki sposób mogę zdiagnozować ten separator odmy? Który wężyk odpiąć sprawdzić, gdzie zajrzeć? Pozdrawiam
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2022, 22:30   #4
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Cytat:
Napisał Dammad95 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dziękuję Ci bardzo za odpowiedź. Orientujesz się w jaki sposób mogę zdiagnozować ten separator odmy? Który wężyk odpiąć sprawdzić, gdzie zajrzeć
Jeden z przewodów odmy dochodzi do rury dolotowej koło cewek zapłonowych. Jeśli nie wiesz co i jak lepiej nie ruszaj. Ona ma prawo dawać trochę oleju i jeśli nie stoi w IC może być to w normie. U mnie też jest wilgotna od oleju rura w środku, odma nie separuje oleju w 100%.
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-09-2022, 12:26   #5
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Chyba faktycznie odpuszczę bo gdybym tego nie rozebrał to bym się nie dowiedzial że jest tam olej.
Na zawór firmy properfekt zmieniłem z uwagi na to że nie załączała mi się turbina. Wyciągnąłem stary zawór i trochę oleju się z niego też wylało. Sam zaworek był uszkodzony.

Sprawdzę ten intercooler jeszcze czy tam olej nie stoi w kolanku na dole.
A masz ubytki oleju? Czy od wymiany do wymiany nic nie dolewasz?
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2022, 17:14   #6
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

No i niestety problem dalej... Założony mam ten zawór properfekt i wczoraj znowu samochód stracił moc, turbo załącza się losowo. Po wyjęciu tłoczka z zaworka DV oleju od pierona. Zmienilem sprężynkę ma mocniejsza. Dalej to samo, przejechałem się od razu 3km- bez poprawy. Znowu rozebrałem go a tam znowu oleju dużo. Po 3kilometrach. Cos jest napewno nie tak. Auto oddaje do mechanika bo sam już nie mam sił w tym grzebać hehe. Gdzie jest odma w 1.6 ecoboost?
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2022, 15:01   #7
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,519
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

A w IC olej nie stoi?
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-11-2022, 10:18   #8
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Jak przejadę palcem to jest delikatna mgiełka. z tym że miesiąc temu IC czyścilem bardzo dokładnie. Teraz też jak ściągałem rurę IC z turbo to tam było trochę oleju na łączeniu tam gdzie jest opaska.

Kiedyś jechaliśmy ze szwagrem w trasę ok 100km, i po dojechaniu powiedział mi, że puścił raz małego niebieskiego bączka mój mondziak.

Dziwne jest też to że po wyjęciu tego zaworka DV od properfekt, olej jest od strony sprężynki i od wężyka podciśnienia a nie od turbo heh...
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2022, 19:40   #9
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Odp: Olej w zaworze upustowym turbiny, dump Valve 1.6 ecoboost

Jeśli w zaworku zwrotnym pompy vacum nie mam tej pomarańczowej membranki to może mi pluć olejem do zaworu DV? Wszystko na to wskazuje. Gdzieś musiało wciać ta membranke, został po niej kawałek na środku. Po odpięciu wężyka z tego zaworka strasznie pluje olejem ( tak jakby robił nadciśnienie) a ma robić podciśnienie.

Dokładnie o tą membranke mi chodzi.
Proszę niech ktoś się wypowie czy ma to sens, na poniedziałek jestem umówiony to mechanika i nie wiem czy odpuścić wizytę i zamówić ten zaworek sprawny(koszt koło 50zl).
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2022, 15:10   #10
Dammad95
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.6 Ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 16
Domyślnie Zawór zwrotny pompy podciśnienia 1.0/1.5/1.6 ecoboost

Czy ktoś z was miał może problem z zaworem zwrotnym pompy podciśnienia (vacuum)? Chodzi mi o ten taki mały czarny plastikowy cyngiel z pomarańczową membranką w środku? Ostatnio go odkręciłem i zobaczyłem że nie mam w ogóle membranki, pompa nie wytwarza podciśnienia tylko nadciśnienie jednocześnie pchając olej z pompy vacuum do przewodow podciśnienia i dalej do zaworu upustowego turbiny. Wydaje mi się że stąd moje problemu z brakiem mocy. Ogólnie usterka podobno dosyć popularna a większość właścicieli samochodów z tym zaworem nie jest świadoma że auto osłabło a membranka już została potargana. Na angielskim forum czytałem że gość sprawdził ten zawór tylko dzięki temu że ktoś założył temat na forum i go przeczytał, odkręcił ten zaworek (10sekund) i się okazało że membrana jest uszkodzona.


Chodzi mi dokładnie o to :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Dammad95 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.