Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-02-2021, 10:02   #1
DamianFusion
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 25-10-2020
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.0 Hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 3
Domyślnie Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Witam, posiadam Fusiona w Hybrydzie, od początku jazdy autem towarzyszyło mi jedno stuknięcie podczas ruszania samochodem. Na początku myślałem, że to wina układu hamulcowego gdyż samochód długo stał. Wszystko wymieniłem ale problem nie ustał, byłem dziś na podnośniku i jak się okazuje stuknięcie podczas ruszania pochodzi z okolic skrzyni. Jest to dźwięk typowo mechaniczny, skrzynia pracuje bardzo dobrze nie szarpie, nic nie wycieka itp.
Teraz pytanie czy ktoś miał podobny problem, lub domyśla się co może być jego powodem? Jestem umówiony za dwa tygodnie do mechanika ale nie daje mi to spokoju.
Ktoś pomoże?
Pozdrawiam,
Damian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

DamianFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 14:48   #2
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Witam.
U mnie też puka. Jutro zgłaszam do serwisu bo nie wiem co to jest. A zróbmy test:
1) włącz zapłon - gotowość do jazdy
2) wajcha na "P"
3) szybko- energicznie dodaj gazu ale nie do końca, tak pulsacyjnie, silnik spalinowy uruchomi się, czy wtedy też będziesz to słyszał?
Dzisiaj usłyszałem to również w momencie gdy silnik się wyłączył.
I jeszcze jeden test:
Kawałek pustej drogi i na przemian do przodu i do tyłu wtedy również to słyszę.

Ostatnio edytowane przez siudek2 ; 15-02-2021 o 15:12
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-02-2021, 22:01   #3
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...U mnie też puka. ...
Szanowni Koledzy - mimo, że eCVT "nie bardzo jest skrzynią biegów", to jednak ma standardową przekładnię główną. No i oczywiście są przeguby na półosiach.
Trzeba po prostu postawić auto na podnośniku i sprawdzić gdzie są luzy w układzie przeniesienia napędu.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 06:16   #4
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Tu raczej powinien wypowiedzieć się ktoś kto ma takie autko. I czy zaobserwował takie stuki-puki u siebie. To jak wygląda e-CVT wiem, jak działa też wiem, wiem również że po drodze "do asfaltu" jest jeszcze kilka elementów. W Focusie MK2 standardem było stukanie między wieloklinem a przegubem, serwisy kleiły to jakimś syfem żeby mniej stukało ale później wymiana przegubu graniczyła z cudem - grzanie- cudowanie.
Może ta przypadłość występuje również w hybrydach? Moźe ten typ tak ma?
Czekamy na wypowiedzi innych użytkowników Mondków w hybrydzie, bo na razie jest nas dwóch.

Ostatnio edytowane przez siudek2 ; 16-02-2021 o 06:18
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 07:26   #5
karoolpl
ford::advanced
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 15-01-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2020
Postów: 282
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tedi_k jeździł sporo czasu hybrydowym fusionem, a tam jest ten sam układ napędu, więc trochę wiedzy w temacie hybrydy ma.

Ja u siebie póki co żadnych takich problemów nie mam. Jedyny problem który wystąpił mi kiedykolwiek z napędem, to przy przełączaniu z P na D, od razu D nie wskakiwało tylko czułem lekki opór pod hamulcem i taki mechaniczny dźwięk. Wystapiło mi to może z 3,4 razy podczas 22 tyś km, w różnych odstępach czasu, obecnie nie słyszałem tego. dobre pół roku.
karoolpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 09:30   #6
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już...


Nie twierdzę że ktoś się nie zna. Kluczowym słowem jest tu "jeździł" więc już nie jeździ, a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.

Ostatnio edytowane przez SRS ; 22-09-2022 o 21:33
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 11:06   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,028
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Cytat:
Napisał siudek2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.
A co ma "piernik do wiatraka"??? Standardowo nie ma nic "pukać i stukać". Przez ładnych kilka tysięcy kilometrów u mnie nic nie "stukało-pukało"...
Zamiast "potrzebować opinii-spostrzeżeń" trzeba po prostu podnieść auto na podnośniku.
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 16-02-2021 o 14:33
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-02-2021, 11:24   #8
marbia
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-07-2019
Model: Fusion
Silnik: Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2015
Postów: 52
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

[QUOTE=siudek2;3319859]
Cytat:
Napisał karoolpl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tedi_k jeździł sporo czasu hybrydowym fusionem, a tam jest ten sam układ napędu, więc trochę wiedzy w temacie hybrydy ma.

Nie twierdzę że ktoś się nie zna. Kluczowym słowem jest tu "jeździł" więc już nie jeździ, a ja potrzebuję opinii-spostrzeżeń osób które użytkują hybrydy Mondeo (Fusion) na co dzień.
Użytkuję na co dzień, nic nie puka przy ruszaniu - zresztą w tej skrzyni nie ma co pukać.
Zobacz:
- poduszki amorka
- przeguby

Postaw samochód na podnośniku oraz zobacz czy z kolami w górze tez puka.
marbia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-03-2021, 10:55   #9
siudek2
ford::beginner
 
Imię: Marko
Zarejestrowany: 22-07-2008
Model: Mondeo MK5 kombi
Silnik: 2.0 Hybrid Vignale
Rocznik: 2020
Postów: 49
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Na 99.9% tłumik drgań między skrzynią a silnikiem - tak stwierdziło ASO. Zobaczymy za tydzień, wtedy będą wymieniać.
siudek2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2022, 12:00   #10
dar7man
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 30-07-2022
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk5 Titanium
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2022
Postów: 15
Domyślnie Odp: Stukanie skrzyni e-CVT podczas ruszania

Witam,

Odgrzewam temat, bo u mnie jest to samo (do tego czasami podczas hamowania też słyszę stuknięcie). Auto nowe, ma przejechane raptem 360km.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czy ASO coś uradziło? Czy to faktycznie tłumik drgań?
dar7man jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.