Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2017, 13:01   #51
gonickim
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 26-04-2017
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus
Silnik: 1.6 TI VCT
Rocznik: 2005
Postów: 2
Domyślnie Odp: 1.6 TI-VCT szarpie, dławi, spada moc.

Gdyby ktoś miał podobny problem: powodem był zapchany przepływomierz.

gonickim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 12:12   #52
Kondziel87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2017
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Witam,
Od 2 tygodni jestem właścicielem focus mk2 2005 1.6 ti-vct . Po zakupie wszystko było dobrze samochód jeździł nie było żadnych problemów. Po zrobieniu trasy 170 km włączyła się kontrolka check engine i zaczęły się problemy. Silnik zaczął się dławic i dusić jakby brak paliwa prądu. Trwa to krótko ale powtarza się wiele razy podczas jazdy zauważyłem że na 4 biegu obroty około 2-2.5 tyś. Na krótkich odcinkach około 10 km nic takiego nie występuje dopiero jak silnik równocześnie nagrzeje . Mało tego pierwszy jak paliwa spalanie 12.5 litra przy bardzo ekonomicznej jeździe głównie trasa gdzie nie przekraczam 100 kmh. Mocno zaniepokojony że wpadłem na mnie a nie samochód kupiłem kabel diagnostyczny i podpiołem pod program forscan . Po diagnostyce PCM czyli silnik wyskoczyły następujące błędy:
P2303
P1260
P060C
P0101
Przeglądałem forum i przyczyną mogą być:
Cewka, kable zapłonowe, świece, sonda lambda , czujnik walka rozrządu, źle poskladany rozrząd po wymianie , koła faz rozrządu, przepustnica

Bardzo proszę o sugestie i komentarze nim wymienię pół samochodu. Na start zamówiłem kable zapłonowe i świece

Bump: Dodam jeszcze że zdążyło się po odpaleniu samochodu że smierdzialo spalinami albo paliwem i całował obroty na luzie

Ostatnio edytowane przez SRS ; 19-07-2017 o 13:38
Kondziel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 12:19   #53
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: Focus 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Rozrząd odpada skoro raz jest dobrze a raz nie. W forscan jest odrazu opis błędów. Ja uderzył bym w świece i przewody.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 12:25   #54
Kondziel87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2017
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: Focus 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Dzięki za szybką odpowiedź też tak myślę dlatego zamówiłem przewody i świece. Zastanawiam się czym spowodowane takie spalanie silnik się mocno grzeje może nie działa któryś cylinder

Bump: Dodatkowo mam pytanie do osób znających forscan w jaki sposób wyłączy kontroluje check engine . Jestem laikiem w temacie jedynie co udało mi się zrobić to diagnostykę . Szukałem po necie jakiegoś przewodnika po programie co do czego służy ale niestety nic takiego nie znalazłem a nie chciał bym zaszkodzić jeszcze bardziej.
Kondziel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 13:36   #55
hindus
ford::expert
 
Avatar hindus
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-07-2014
Skąd: Wejherowo
Model: Focus MK2 FL
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2008
Postów: 4,533
Domyślnie Odp: Focus 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Kontrolkę check engine wyłączysz przez wyeliminowanie przyczyn błędów i wykasowanie ich.
hindus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 13:54   #56
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Wykasuj błędy, odpal silnik i ponownie podłącz komputer. Zobacz zysk które błędy wracają. Obok numeru błędu jest opis.
Nie chce mi się szukać twoich błędów w telefonie e obstawiam ze wypada zaplon na którymś z cylindrów
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 14:34   #57
Kondziel87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-07-2017
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6 ti-vct
Rocznik: 2005
Postów: 3
Domyślnie Odp: 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Jako laik nie wpadłem na to spróbuje tak zrobić. Odpale silnik pochodzi chwilę zgasze podepne kompa zobaczę co wyrzuci forscan .Skasuje błędy odpale znowu i powtórzę procedurę. Przeczytałem że diagnostykę robi się przy zgaszonym silniku bardzo proszę o potwierdzenie . Dziś nie dam rady ale jutro wrzucę kody z opisem z programu może ktoś coś pomoże
Kondziel87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-07-2017, 14:41   #58
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: 1.6 ti-vct spadek mocy szarpanie nierówna praca

Błędy czytasz na zgaszonym ale przekreconym zapłonie, żeby sprawdzić parametry czujników trzeba odpalić silnik ale skoro zbytnio tego nie ogarniasz nie będzie ci to potrzebne.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 10:12   #59
cezarylech
ford::amateur
 
Imię: cezary
Zarejestrowany: 30-07-2016
Skąd: torun
Model: focus
Silnik: benzyna
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM

witam. jestem posiadaczem forda 1.6 Ti-VCT 115 KM i po wymianie rozrzadu auto starcilo moc. barak mocy jest na zimnym silniku ba po rozgrzaniu moc wraca. czasami zapala sie kontrolka silnika i EML pokazuje blad P0017( brak synchronizacji walu z walkiem rozrzadu) auto zapala normalnie obroty stabilne spalanie w normie tylko brak mocy na zimnym silniku przy przyspieszaniu slychac lekkie buczenie. machanik zapewnia za rozrzad zalozony dobrze przy uzyciu blokad. dgyby rozrzad byl zle zalozyony to dlaczego po rozgrzaniu wraca moc?

Bump: dodam jeszcze ze gdy odbieralem auto od mechanika po wymianie rozrzadu chodzilo normalnie, problem pojawil sie po przejechaniu okolo 1500 km glownie autostrada i nie bylo zadnego problemu. problem pojawil sie rano bez przyczyny auto zapalilo normalnie ale byl wyrazny spadek mocy. machanika znalazlem na znanym portalu, mial bardzo duzo pozytywnych opini, rozrzad kompletyny z pompa wody napinaczem pasek continentala. mechanik zapewnia mnie ze rozrzad wymienil dobrze przy uzyciu blokad i na dowod wyslal mi zdjecie blokad.
cezarylech jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2018, 13:45   #60
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Brak mocy 1.6 Ti-VCT 115 KM

Ewidentnie źle złożony rozrząd. W tym silniku to jest nie lada problem i niektórzy mechanicy polegają na tym.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
brak mocy , focus , focus ii , sonda , sonda lambda , spadek mocy


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.