Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2011, 08:48   #1
Emkuch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2011
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max; S-MAX Titanium S
Silnik: 2.5 T; 2.0T 240KM
Rocznik: 2006; 2011
Postów: 21
Domyślnie Powershift zimą

Zbliża się zima a to moja pierwsza zima z Powershiftem (Ecoboost) i automatem w ogóle więc mam pytanie, czy ktoś ma jakieś doświadczenia z ruszania i jazdy po śliskiej / zaśnieżonej nawierzchni. Jakieś rady ? pozdrawiam

__________________
Fiesta 1.1 (MK 2), 2 x Focus 1.6 (MK 1), Mondeo 2.0 TDCI (MK 3), Focus 1.6 (MK 2), Focus 2.0 (MK 2), S-Max 2.5T (MK1), S-MAX 2.0 T 240 KM (FL)
Emkuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 09:48   #2
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Hamulec, lewarek do pozycji "D" i jedziesz... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 09:49   #3
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Mając esp nie będziesz miał problemu - tak myśle bo mam pierwsze auto z esp,poprzedni miałem automat i było ok nawet bez esp,tylko trzeba było delikatnie z gazem się obchodzić...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 09:51   #4
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Radę mam jedną. Nigdy nie wyłączaj ESP. Tym autem (wbrew opinii o ESP) nie da się bez tego wyjechać zimą z zaspy, wjechać pod jakąś górę, i porostu utrzymać kierunek jazdy prosto. Opcja wyłączenia jest chyba tylko dla jakiejś zabawy na placu, na pewno nie na drogę.
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 10:54   #5
kicaj
ford::professional
 
Zarejestrowany: 29-10-2006
Skąd: byl HH jest B
Model: ZB
Silnik: 1.9
Rocznik: too old
Postów: 1,069
Domyślnie Odp: Powershift zimą

a czy wy przypadkiem nie mowicie o TC?
ESP kontroluje niezamierzony uslizg boczny...
__________________
Regulamin $23
Reklama poza działem 'Ogłoszenia' bez wiedzy i zgody Administratorów jest zabroniona...
- i niech mi kto powie w jaki sposób go złamałem... ps. To chyba $22 a nie $23...
kicaj jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 10:55   #6
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Z tym stwierdzeniem nie mogę się zgodzić. ESP naprawdę przeszkadza przy podjeżdżaniu na strome wzniesienia zimą, gdy nawierzchnia jest śliska. Widzę, że kolega z Gdańska, więc posłużę się przykładem z naszego podwórka: podjazd na Osiedle Wzg. Mickiewicza ulicą Pana Tadeusza od strony ulicy Pobiedzisko. Ostatniej zimy utknąłem C-Maxem żony w połowie wzniesienia jadąc z włączonym ESP. Koła się lekko ślizgały, więc ESP zwalniało i zwalniało, aż w końcy silnik zgasł. Przy wyłączonym ESP koła nadal się ślizgają, ale auto prze do przodu i można podjechać. Podsumowując, ESP jest dobre w 99% przypadków i nie raz uratowało mnie przed nieszczęściem, ale zawsze zostaje ten 1% przypadków, kiedy warto je na chwilę wyłączyć, żeby nie utknąć. Myślę, że właśnie dlatego producenci przewidzieli możliwość wyłączenia systemu. Pozdrawiam.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 11:46   #7
Atlis
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Wylaczasz kontrole trakcji (TC), nie ESP...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 12:02   #8
jacekzom
ford::advanced
 
Avatar jacekzom
 
Zarejestrowany: 02-11-2010
Skąd: Gdańsk
Model: Ford S-Max
Silnik: Ecoboost 203KM
Rocznik: 2010
Postów: 221
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Może przy 140KM i manualu jest pewnie jak napisałeś, ale przy 2.0 EB wyłączenie ESP to jest zimą samobójstwo. Po dodaniu gazu, na prostej drodze samochód po prostu zjeżdża do rowu. Co do gór, to nawet pod najmniejszą nie można podjechać. Z ESP to inna bajka, auto jedzie prosto a pod stromą górę bardzo wolno, bez znaczenia ile gazu jest wciśnięte. W ekstremalnym przypadku (miałem raz zeszłej zimy), można jechać wężykiem. Po tej akcji twierdzę że 4x4 jest w mieście do niczego niepotrzebne, ESP to załatwia.

Ostatnio edytowane przez jacekzom ; 13-10-2011 o 12:04
jacekzom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 12:19   #9
73Kwiatek
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2008
Model: s-max 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 61
Domyślnie Odp: Powershift zimą

zimą jezdzi sie dobrze pod warunkiem że nie wyłączamy żadnych systemów + dobre nowe oponki
73Kwiatek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 12:31   #10
buk07
ford::advanced
 
Avatar buk07
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 27-10-2008
Skąd: Gdańsk
Model: S-Max Trend
Silnik: 1.6 EcoBoost
Rocznik: 2011
Postów: 326
Domyślnie Odp: Powershift zimą

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wylaczasz kontrole trakcji (TC), nie ESP...
Możliwe. U Forda wszystkie te systemy ukrywają się pod literkami ESP. Ja wiem z doświadczenia tyle co napisałem: opcja ESP włączona - nie podjadę, opcja ESP wylączona - podjadę.

jacekzom: pisałem o C-Maxie żony, nie o swoim S-Maxie. C-Max to 1.6 benzyna.
buk07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
automat skrzynia


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.