Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-07-2020, 08:09   #501
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

tak się dzieje tylko w pewnych warunkach, mocnego obciążenia np. bardzo stromy podjazd pod górę.

bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 08:15   #502
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał tiga1916 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A to czasem nie jest tak że podczas gwaltowniejszego przyspieszania sprezarka przestaje działać bo sterownik uznaje że ważniejsze jest przyspieszenie a nie klima.
Tak, jak kolega napisał powyżej, tylko podczas przeciążenia, ale za tym musi iść znaczący skok temperatury silnika. Przy ostrym przyspieszaniu sprawna sprężarka nie może się rozsprzęglać. Może inaczej, u mnie już się to nie dzieje.
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 20:11   #503
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Masz takie prawo, a sprężarka i tak powinna działać bez przerwy, dopiero gdyby zadana przez Ciebie temperatura została osiągnięta wewnątrz samochodu, to sprężarka powinna przerwać pracę, przynajmniej do momentu, kiedy znowu będziesz miał wyższą, niż zadaną.
Już kiedyś pisałem i napiszę raz jeszcze. Nie pisz herezji skoro nie wiesz jak działa układ klimatyzacji. Jest kilka powodów kiedy sprężarka może się wyłączyć mimo że nie osiągniesz zadanej temperatury.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2020, 22:17   #504
seewcio
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 06-04-2016
Skąd: Sosnowiec
Model: Mondeo MK4; S-Max MK1
Silnik: 2.0TDCi; 2.0TDCi
Rocznik: 2008; 2006
Postów: 83
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Kalib44 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już kiedyś pisałem i napiszę raz jeszcze. Nie pisz herezji skoro nie wiesz jak działa układ klimatyzacji. Jest kilka powodów kiedy sprężarka może się wyłączyć mimo że nie osiągniesz zadanej temperatury.
Najważniejsze, że Ty piszesz konkrety... Jak jesteś taki wyedukowany, to wyjaśnij wszystkim, żeby nie było niedomówień. Widzę, że znowu to samo towarzystwo wielce się udziela, ale jakoś nawet nie potrafiliście się odnieść do tego, że jednak sprężarka nie powinna przerywać pracy, skoro ja naprawiłem i działa teraz jak należy...
Poza tym nie piszę herezji, tylko piszę o sprawnym układzie, a Ty zaraz wyjedziesz z mądrościami, że sprężarka może się wyłączyć z powodu przegrzewania się układu... np. z powodu zabrudzonych chłodnic. To jest usterka, a nie sprawnie działająca klima, więc to oczywiste, że usterki będą powodować wyłączanie się sprężarki. Nie potraficie przyjąć na klatę, że ktoś naprawił swoją klimę i podważył właśnie Wasze herezje o tym, że sprężarka ma się w normalnych warunkach rozłączać. Już żałuję, że Wam napisałem, co było powodem. Ktoś widać na tym forum ma trochę oleju w głowie (moderator) i pokasował niektóre wypociny, zwłaszcza Wasze, bo ja tylko się broniłem, przed jakimiś chamskimi atakami... Napisałem na koniec któremuś do słuchu i nie zaglądałem do tego tematu ponad miesiąc chyba, ale widziałem jakieś powiadomienia, że jeszcze sobie dawaliście upust na mojej osobie... To jest przykre i płytkie co robicie, bo forum nie jest po to, żeby się do kogoś przypierdalać, nawet jeśli coś źle napisze, albo czasem źle złoży zdanie i ktoś inny źle zrozumie, tylko jest żeby sobie pomagać. Widać Wam są obce takie zachowania, czyli empatia, co udowadniacie po raz kolejny... Gdybym ja moderował takie forum, to dostalibyście już dawno upomnienie, a za drugim razem bana. Ja pojawiłem się w temacie z konkretnymi pytaniami i próbowałem poszerzyć swoją wiedzę, żeby więcej zrozumieć i dojść do tego, co mam uszkodzone. Szczerze mówiąc niewiele pomogliście, zwłaszcza ci przypierdalacze, ale inni próbowali bez wrzutek i z empatią. Udało mi się usunąć, wszystko działa, a jak ktoś ma z tym problem, to musi już z tym żyć... Ja już do tego tematu na pewno nie zajrzę, więc możecie sobie znowu pofolgować i użyć sobie na mnie..., na zdrowie...
Pozdrawiam (tylko tych z empatią).
seewcio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-07-2020, 09:31   #505
Kalib44
ford::beginner
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 27-11-2019
Skąd: Lubin
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 14
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał seewcio Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najważniejsze, że Ty piszesz konkrety... Jak jesteś taki wyedukowany, to wyjaśnij wszystkim, żeby nie było niedomówień. Widzę, że znowu to samo towarzystwo wielce się udziela, ale jakoś nawet nie potrafiliście się odnieść do tego, że jednak sprężarka nie powinna przerywać pracy, skoro ja naprawiłem i działa teraz jak należy...
Poza tym nie piszę herezji, tylko piszę o sprawnym układzie, a Ty zaraz wyjedziesz z mądrościami, że sprężarka może się wyłączyć z powodu przegrzewania się układu... np. z powodu zabrudzonych chłodnic. To jest usterka, a nie sprawnie działająca klima, więc to oczywiste, że usterki będą powodować wyłączanie się sprężarki. Nie potraficie przyjąć na klatę, że ktoś naprawił swoją klimę i podważył właśnie Wasze herezje o tym, że sprężarka ma się w normalnych warunkach rozłączać. Już żałuję, że Wam napisałem, co było powodem. Ktoś widać na tym forum ma trochę oleju w głowie (moderator) i pokasował niektóre wypociny, zwłaszcza Wasze, bo ja tylko się broniłem, przed jakimiś chamskimi atakami... Napisałem na koniec któremuś do słuchu i nie zaglądałem do tego tematu ponad miesiąc chyba, ale widziałem jakieś powiadomienia, że jeszcze sobie dawaliście upust na mojej osobie... To jest przykre i płytkie co robicie, bo forum nie jest po to, żeby się do kogoś przypierdalać, nawet jeśli coś źle napisze, albo czasem źle złoży zdanie i ktoś inny źle zrozumie, tylko jest żeby sobie pomagać. Widać Wam są obce takie zachowania, czyli empatia, co udowadniacie po raz kolejny... Gdybym ja moderował takie forum, to dostalibyście już dawno upomnienie, a za drugim razem bana. Ja pojawiłem się w temacie z konkretnymi pytaniami i próbowałem poszerzyć swoją wiedzę, żeby więcej zrozumieć i dojść do tego, co mam uszkodzone. Szczerze mówiąc niewiele pomogliście, zwłaszcza ci przypierdalacze, ale inni próbowali bez wrzutek i z empatią. Udało mi się usunąć, wszystko działa, a jak ktoś ma z tym problem, to musi już z tym żyć... Ja już do tego tematu na pewno nie zajrzę, więc możecie sobie znowu pofolgować i użyć sobie na mnie..., na zdrowie...
Pozdrawiam (tylko tych z empatią).
Aha, gratuluje i bez odbioru.
Kalib44 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-08-2020, 21:48   #506
jacasquad
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-07-2020
Skąd: Gryfino
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 kM
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Witam wszystkich.
Czytam i czytam ... i nie ogarniam kuwety Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Otóż mam problem z moją klimą w mondziaku.
Do rzeczy. Mondeo 2009r 2.0 TDCI 115 koni. Świeżo zakupiony. Klima działała przez ok. tydzień. Po tym czasie okazało się, że nie ma czynnika. Dobity z kontrastem. Po paru dniach klima nie chłodziła i słyszalne było syczenie. Okazało się, że nieszczelność jest na chłodnicy. Wymieniona. Mechanik, który wymieniał stwierdził, że układ szczelny ale niestety nie działa. Wina po stronie elektryki. No to do drugiego mechaniora, który sprawdził kompem błędy i wyszło : błąd w obwodzie przekaźnika AC. Sprawdzane :
1. Sprzęgło klimy załącza po zwarciu pinów od przekaźnika
2. Na fioletowym przewodzie napięcie w granicach 3,9V - 4,3V
3. Wentylator „na krótko” działa
4. Sterownik wentylatora ok
Klima po wykasowaniu błędu na chwile startuje po czym ponownie wyskakuje błąd przekaźnika AC

Po włączeniu na panelu, przycisku AC, klima nie załącza.
Jak można sprawdzić , czy wychodzi sygnał z włącznika klimy ?
Podpowiedzcie gdzie jeszcze szukać przyczyny ?

Bump:

Ostatnio edytowane przez jacasquad ; 03-08-2020 o 21:54
jacasquad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 07:39   #507
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

a możesz podać dokładny kod błędu?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 08:09   #508
jacasquad
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-07-2020
Skąd: Gryfino
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 kM
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a możesz podać dokładny kod błędu?
Cześć. Powiem Ci, że z tego całego młynu z tą klimą to nawet nie zapisałem. Postaram się ogarnąć
jacasquad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 08:45   #509
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

poczytaj ten wątek. Problem chyba taki sam jak u Ciebie post 74 oraz rozwiązanie post 91
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2020, 21:29   #510
jacasquad
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-07-2020
Skąd: Gryfino
Model: Mondeo Kombi
Silnik: 2.0 TDCI 115 kM
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: Klimatyzacja nie działa

Cytat:
Napisał Robunio4 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to znaczy, że wersje silnikowe i skrzyń biegów ( manual, lub automat ) mają znaczenie co do chłodnicy i modułu wentylatora, czy mają inną klimatyzację, lub inaczej zasilaną, jeśli tak to gdzie szukać usterki?

Bump: Dla ścisłości u mnie jest silnik 2,3 z automatyczną skrzynią biegów, czy powinno być jakieś inne chłodzenie silnika i klimatyzacja niż w innych modelach? I jeśli wiecie jaka to poproszę o podpowiedź. thx
Pisałeś kolego że post nr 91 jest rozwiązaniem - nie bardzo rozumiem

Bump: Jutro oddaje na warsztat i zobaczymy w czym tkwi problem... mam nadzieje. Zasugeruje jeszcze dokładne sprawdzenie fioletowego i kabli dochodzących do przekaźnika
jacasquad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.