Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-04-2020, 09:59   #1
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Prośba o wycenę szkód tył.

Jak w temacie, czy ktoś z szacownego grona jest w stanie określić koszta oryginalnych części ?
Mój mundzio 2010 kombi dostał w tył przez VW. Uszkodzony jest zderzak, belka, blenda pokrywy, dwa czujniki i zapewne drobiazgi związane z mocowaniami.
Chodzi o to, że nie chce dać sie porobić ubezpieczycielowi sprawcy i znać realne ceny nowych oryginałów. Nie potrzebuje szczegółowej wyceny tylko główne elementy. Z góry dziękuję za pomoc.

XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 10:17   #2
darekrzeszow
ford::beginner
 
Avatar darekrzeszow
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 20-04-2019
Skąd: Rzeszów
Model: Ford Fusion
Silnik: 2.7 v6 TT 330KM 4x4
Rocznik: 2017
Postów: 39
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Radziłbym poczekać na ubezpieczyciela, dostaniesz kosztorys, prześlij ten kosztorys do ASO i będziesz miał dokładną wycenę. (mowie z autopsji)
__________________
Ford Fusion Sport 2.7 v6TT 4x4
Mody: SYNC 3, IPMA FULL SUPPORT, 12 PDC z auto parkowaniem, Licznik Convers+, Drive Alert...
darekrzeszow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 10:19   #3
hak64
ford::advanced
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 26-03-2014
Skąd: Żory
Model: inny
Silnik: 3,6
Rocznik: 61
Postów: 492
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Kolego bez fotek uszkodzeń to tylko wróż Maciej...
Jeśli masz zastrzeżenia do wyceny ubezpieczyciela, to się pochwal tym kosztorysem - sprawdzę czy i na czym cię oszukali.
__________________
§23
hak64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 10:22   #4
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Cytat:
Napisał darekrzeszow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Radziłbym poczekać na ubezpieczyciela, dostaniesz kosztorys, prześlij ten kosztorys do ASO i będziesz miał dokładną wycenę. (mowie z autopsji)
ASO za ocenę krzyczy 300 netto !!!

Bump:
Cytat:
Napisał hak64 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego bez fotek uszkodzeń to tylko wróż Maciej...
Jeśli masz zastrzeżenia do wyceny ubezpieczyciela, to się pochwal tym kosztorysem - sprawdzę czy i na czym cię oszukali.
Wiem wiem, ale chodziło mi tylko o ceny podstawowych dużych rzeczy w oryginale, czyli: zderzak, uchwyt, belka, panel (blenda klapy bagażnika) czujniki. Na tej podstawie już będę wiedział w co grają.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez XDX ; 28-04-2020 o 10:31
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 11:37   #5
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Żadne tu przy naprawie gotowkowej nie da Ci wyceny na nowych oryginalach. A na czym oszukują (zanizaja) to można przeczytać w każdym artykule w sieci . Czemu nie dasz po prostu do ASO na bezgotówkowa naprawę?
I ja nie wiem jak wy to robicie, ale mi ASO już dwukrotnie dawało darmowe wyceny napraw lakierniczych.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 11:43   #6
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Może kolega chce aby mu parę złotych zostało. Jeśli chcesz wziasc gotówkę to TU policzy po swoich stawkach.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 12:37   #7
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Tak wiem. Chodzi mi tylko o to że choćby nie wiem co zrobił to i tak nie dostanie zwrotu kosztów naprawy na nowych częściach z ASO. Tu ma swoje stawki roboczogodzin, swoje współczynniki i na tym można ugrać. Ew na samochodzie zastępczym.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 12:48   #8
nkluivert
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: kielce
Model: Mondeo IV Titanium X
Silnik: 2.0 tdci 143km
Rocznik: 2009
Postów: 184
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

są firmy, które się zajmują odszkodowaniami więc jeśli ubezpieczyciel znacząco zaniży odszkodowanie można się do nich zgłosić z kosztorysem od ubezpieczyciela i oni ocenią ile da się jeszcze wyciągnąć. Ewentualnie jeśli ktoś ma taką osobę to warto z nią pogadać. Ja miałem taki przypadek to ta osoba wyciągnęła drugie tyle co oferował ubezpieczyciel.
nkluivert jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 13:40   #9
XDX
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: POZNAŃ
Model: MONDEO VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 koników
Rocznik: 2017
Postów: 122
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Rozumiem kolegów, mnie jedynie chodziło o to aby poznać ceny owych elementów nowych oryginalnych aby mieć bazę do rozmów.
Przy okazji wyroki jak i stanowisko Rzecznika Ubezpieczonych wyraźnie mówi, że odszkodowanie ma uwzględniać elementy oryginalne i ubezpieczyciel nie ma prawa do naliczania amortyzacji części.
XDX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2020, 13:50   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: Prośba o wycenę szkód tył.

Cytat:
ASO za ocenę krzyczy 300 netto !!!
...
Jeśli to jest szkoda z OC, to wszystko tu jest robione "od d..." strony...
Zgłasza się szkodę w TU sprawcy (najlepiej samemu w oparciu o dane polisy sprawcy), zadaje się pytanie z którym ASO Forda owo TU ma umowę na naprawy bezgotówkowe i tam się wstawia auto na oględziny. Nie ma żadnych opłat za takie oględziny. A potem robi się naprawę w tym ASO i nie martwi o "oryginalne części".
Wiem bo ostatnio 92 letni dziadek (!!!) wjechał mi lekko w tył Forda... Zrobiłem jak wyżej i mam wszystko na oryginałach.

No chyba, że kolega chciałby "nieco przyrobić gotówki na naprawie"... To wtedy się nie wypowiadam...
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:07.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.