Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-02-2019, 09:41   #1
artbart
 
Postów: n/a
Domyślnie Ford galaxy 2006-2015 diesel czy benzyna ?

Witajcie Kochani Pisze z prośbą o poradę bo mam już mętlik w głowie.
Posiadam w swojej stajni kilka aut w tym Galaxa MK2 diesel 1.9 2001 pociągniętego na mocy w górę z czego jestem zadowolony, prowadzę Dz.G. i w związku z tym wykorzystuję mojego Galaxa jako samochód transportowy towaru i paczek pocztowych, a jeśli jest potrzeba jako auto rodzinne. Autko u mnie przez niecałe 4 lata zrobiło już ponad 110 tys przelotu na niedużych trasach 10-20km czasem po 2,3, razy gaszone i odpalane w takiej trasie jak na dielsla to trochę sporo na takich odcinkach. Moj mechanik stwierdził że przydało by mi sie inne auto do wożenia paczek najlepiej typu VAN czy BUS ( bus u mnie odpada bo są duże, a mnie takie niepotrzebne ) wyeliminowałem z rynku kilka innych modeli i zastanawiam się nad kontynuacją GALAXY MK2 po lifcie. Mechanik mnie straszy ze diesle po odejściu od VW na swój common rail itd, to słabe silniki do mojego zapotrzebowania.
Czasem jeżdżę po 3-4 razy na magazyn oddalony ok 15 km , i od razu na pocztę gdzie po kilka razy gaszę Auto.
Dlatego proszę o poradę osoby które użytkują te Auta:
1. Czy silnik 2.0 tdci 140KM - naprawdę może nie wytrzymać u mnie ?? czytając forum czytam że jesteście zadowoleni, pamiętając o prawidłowym dbaniu i wypalaniu DPF.
2. A jakie opinie macie o silnikach benzynowych czy lepiej się u mnie sprawdzą ?? Myślę tu o : 2.0 145KM , 1.6 EcooBost 160KM, 2.0 EcooBost 200KM ( miło by było uzyskać informację o średnim spalaniu i jak sie zachowują zagazowane w LPG ) I co jest powodem, że jest ich tak mało na OTOMOTO ??
Cena tu nie gra roli bo auto szło by na finansowanie z Firmy
Oglądałem te modele :
1. https://www.otomoto.pl/oferta/ford-g...tml#ff0136be96
2.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-g...tml#ff0136be96
3.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-g...tml#e8248d50c2
4. lub cos w stylu zwykłego 2,0 145KM https://www.otomoto.pl/oferta/ford-g...tml#83e1091e66

3. A może lepiej Zostać przy MK2 przedlift do 2005 i poszukać 2.3 Benzyny do dalszej pracy żeby odciążyć tego fordziocha tyle że nie za wiele ich znalazłem , a przelotu też maja nabite : https://www.otomoto.pl/osobowe/ford/...%5Bcountry%5D=

mam straszną zagwostke, bo na linii jeszcze mam na uwadze SuperB2, ale jest dlugi i żona sobie może nie poradzić w parkowaniu. Po za tym mi się dobrze fordem jeździ bo wysoko i siedzenie w miarę prosto na problemy z kręgosłupem, auto jest dla mnie bajka. A w tych samych cenach to nie kupie nic rodzinnego z tak dużą przestrzenią po złożeniu siedzeń w takich cenach za użytkowanie, Bo Chevrolet czy Dogg, oraz mazda odpadaja, 2 pierwsze silniki i i koszta utrzymania, A mazda MPV gnije, znajomi maja i widac juz że sie niebawem bedzie kończc ;/
TRANSITA, tRAFICA, VIVARO OSOBOWE CZY 50/50 TO ZA DUŻE Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
help !!! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-02-2019, 16:34   #2
Ryba LDZ
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 19-03-2018
Skąd: LDZ
Model: S max
Silnik: 2.0 TDCI 178KM by TC Performance
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Ford galaxy 2006-2015 diesel czy benzyna ?

Szczerze nie wiem cczy ktoś potrafi odpowidzieć na Twoje pytanie...za dużo masz zmiennych niewiadomych...za duży rozrzut cenowy a tym bardziej silnikowy podałeś...

Nie porównuj superba do Galaxy czy smaxa...jeździsz dużo to myśle ze 2.0 TDCI 140 KM jest dobrym wyjsciem...salon PL nie miały DPFa do jakiegoś rocznika wiec jeden problem by odpadł a po programie jeździ jak dobra osobówka... Z DPF-em czytałem wypowiedzi że tez zbytnich problemow nie ma więc jeśli dobrze trafisz to kupuj Galaxy lub Maxa ale sprawdź wcześniej przed zakupem czy to w ASO czy to gdzies u mechaniora żebyś ****a nie kupił i nie łaszcz się na OGAZJE bo to cykające bomby przekręcone kilka razy...
Dobry samochód będzie się cenił sporo więcej niż trup po przejściach...
Ryba LDZ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
benzyna , diesel , galaxy mk2 , gaz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.