Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2020, 21:17   #1
sewpad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecobooost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Montaż kamery cofania

Witam.
Posiadam Fieste z 2016r. z silnikiem 1.0 EcoBoost 101KM
Samochód posiada czujniki parkowania jednak nie ma kamery cofania, od początku myślałem o jej montażu, zacząłem interesować się tematem.
Co udało mi się ustalić
W Forscanie aktywowałem kamerę cofania, wyświetla po wbiciu wstecznego obraz "zakłocenia"
Zdemontowałem plastiki klapy bagażnika, jednak nie ma tam żadnej wolnej wtyczki.
W bagażniku pod tapicerką po lewej stronie na złączce (obok mechanizmu pasów bezpieczeństwa) na kablu wejściowym oraz wyjściowym brakuje 3 kabelków (prawdopodobnie od kamery)
Czyli jak wnioskuję nie mam puszczonych żadnych wiązek, parę dni temu rozmontowałem też pokrywe w okolicach ekranu Sync1(posiadam wersję bez nawigacji), jednak nie sprawdziłem czy na wtyczce ekranu również brakuje tych kabli, jednak jeśli nie znalazłem ich ani na złączce w bagażniku ani w klapie to podejrzewam, że ich tam po prostu nie ma, ale muszę to sprawdzić w wolnej chwili.
Mój model ekranu to: F1BT-18B955-LA
Czy ktoś z was próbował coś podziałać z tym tematem.
Ja mam dwa pomysły
1. Użyć Nadajnika i Odbiornika do bezprzewodowego połączenia kamer, kamęrę planuję zamontować w jednej z lampek od rejestracji, myślę o doprowadzeniu tam prądu ze światła wstecznego. Przy wyświetlaczu wpiąć się w piny 6 oraz 12 z kablem CHINCH i podłączyć tam odbiornik, oraz na tej wtyczce, lub wtyczce radia poszukać prądu w celu zasilenia jego.
2. Spróbować zakupić wyświetlacz z podobnego modelu pracujący z Sync1 oraz posiadający z tyłu wejście FAKRA (lub to drugie fordowskie) na kamerę cofania, jednak nie mam pewności, że to zadziała.
Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to będę wdzięczny za pomoc.

sewpad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 20:17   #2
creepone
ford::average
 
Avatar creepone
 
Zarejestrowany: 09-07-2018
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Możesz użyć zwykłej kamerki i wpiąć się w wyświetlacz ( Podobno działa ) Przynajmniej na rosyjskim formum i UK widziałem że tak robią. Tylko kurka nie mogę coś znaleźć tych postów. Bo byś sobie oblukał i poczytał. Jak znajdę to ci tu wstawię.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
creepone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 20:37   #3
sewpad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecobooost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Masz może link do tego kabla ? Probowalem właśnie znaleźć I jedynie udalo mi sie na amerykańskiej stronie za 49$ (+koszty sprowadzenia) dlatego zaczalem sie zastanawiać nad dołozeniem kabli do oryginalnej wtyczki.
sewpad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 22:00   #4
creepone
ford::average
 
Avatar creepone
 
Zarejestrowany: 09-07-2018
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Widziałem też w PL jest chłop co doposaża każdego forda w SYNC poszukaj na google może go znajdziesz ja gdzieś w mailu miałem ale czy znajdę nie wiem. A zdjęcie gdzieś dawno zapisałem ale to 100% było właśnie z USA

A co do tych forów: to znalazłem tylko to ale to jest na wyświetlaczu MDF
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
creepone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 23:05   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,435
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Czytam kolejny raz ten temat i znowu się dziwię że nikt nie chce wam podpowiedzieć.
Przejsciowka do sync z wyjściem RCA ma zastosowanie przy sync2 lub 3. Stosowanie jej tylko dla kamery jest wywalaniem kasy w błoto.
Wyjście fakra mają wyswietlacze am5t, bm5t, em5t.
Wyjście z 4 pinami kostka zielona czyli z tego co pamiętam hsd jest przy nawi 5 cali powyżej 2014r i do nich można kuoic prEjsciowkę z tego zielonego wtyku na rca.
Z tego co mi się wydaje w tej fiescie będzie wyświetlacz cm5t i tam kamera powinna być na pinach kostki.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 23:34   #6
sewpad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecobooost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Model wyświetlacza to: F1BT-18B955-LA
Ma zlacze 12 pinowe z tego pin 12 i 6 jest wolny (nie ma doprowadzonej wiązki)
Czyli wystarczy dołożyć kabel na te dwa piny zakończony zlaczem RCA I podlaczyc kamere (gdzies mam zapisany schemat który pin jest sygnałem a który tzw. Ekranem, z forum od kolegów z RosjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
I jeśli połącze to w ten sposób to powinno smigac?
sewpad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2020, 23:57   #7
creepone
ford::average
 
Avatar creepone
 
Zarejestrowany: 09-07-2018
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6 EB
Rocznik: 2014
Postów: 71
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Teoretycznie tak. Wiem, że masz inny wyświetlacz. Na forum UK buło na 100% jak podłączyć kamerkę zwykłą pod ten wyświetlacz co ty masz. Ale nigdzie tego nie widzę. Też czytałem kiedyś że własnie pod piny 6 i 12 należy się podpiąć. Ja bym zaryzykował kamerka 50 zł nawet na próbę to niewielka strata. Jak coś znajdę to wrzucę ci
creepone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 11:11   #8
sewpad
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-03-2020
Model: Fiesta
Silnik: 1.0 ecobooost
Rocznik: 2016
Postów: 4
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

Znalazłem wczoraj chwilkę czasu, jednak do pinu 12 I 6 byl doprowadzony kabel wiec ucialem obydwa I wpialem w nie kamere podłączyłem wyswielacz wszystko dziala (wiec te dwa kable były niepotrzebne) jednak po wbiciu wstecznego nadal widze tylko zaklocenia, nie pokazuje obrazu. Na którymś z tych ruskich forum pisali ze pin 12 i 6 odpowiada za dźwięk nawigacji której u mnie nie ma, cos pisali o pinie 5 i 11 jednak tłumacz Google nie przełożył tego z rosyjskiego zbyt zrozumiale. W forscanie aktywowalem kamere w module Main, tam gdzie sie wybiera opcje w trybie inzynieryjnum, moze trzeba cos jezcze w AS BUILD wpisać. Moze ktos ma jakis pomysł?
PS. Kamera w NTFS

Przetwornik:

1/3" CMOS

System:

NTSC

Rozdzielczość pozioma

420TVL

Piksele efektywne:

510*492


Moze cos zle z rozdzielczością i potrzeba innej kamery ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
sewpad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-03-2020, 16:18   #9
dartro
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-06-2007
Skąd: Włodawa
Model: Mondeo Ghia Fiesta MK7
Silnik: 2.0 TDCI 130km 1,25 82km
Rocznik: 2003 2014
Postów: 146
Domyślnie Odp: 1.0 Ecoboost - montaż kamery cofania

System obrazu NTSC jest na USA , u nas ma być PAL , moze jest opcja w kamerze zmiany systemu.
dartro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2022, 21:09   #10
Kameleonek
ford::amateur
 
Imię: Kameleon
Zarejestrowany: 04-03-2022
Skąd: Częstochowa
Model: Ford Fiesta MK7
Silnik: 1.5 95km
Rocznik: 2016
Postów: 3
Domyślnie Zamontowanie kamerki cofania.

Witam wszystkich. Tak jak w temacie chce zamontowac kamerke cofania nad ramka tablicy rejestracyjnej (foto 1). Udalo mi sie przeciagnac kabel od kokpitu przez podsufitke do klapy bagaznika (foto 2) i utknalem bo nie wiem jak dostac sie do tego miejsca aby przeciagnac kabel dalej. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kameleonek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fiesta , kamera


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.