Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-08-2020, 10:15   #301
draker90
ford::advanced
 
Avatar draker90
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo mkIII Kombi GHIA
Silnik: 1,8 benzyna 125km
Rocznik: 2001
Postów: 218
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Czasem żeby zacisk wrócił wystarczyła mała siła, a fabryczna sprężyna jest pod złym kątem. Jak zacisk stoi dęba nieużywany przez dłuższy czas to wiadomo tylko regeneracja. Można włożyć sprężyne jak na filmiku choć ja myślę żeby żeby zrobić dodatkowy uchwyt i sprężyna w linii prostej żeby ciągnęła dziennie

__________________
Mondeo MKIII 1.8Pb 125km 2001rok
draker90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 20:03   #302
fil22
ford::beginner
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 03-06-2010
Skąd: Marki
Model: Mondeo MK3 KOMBI przedlift (2 szt) oraz MK3 HB POLIFT -PB+ MK4 kombi 2,0 PB +LPG
Silnik: 1,8 16V 115 KM oraz 125 KM/2,0 16V 145 KM
Rocznik: 2000+2001+2004+2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Witam.
W temacie samoregulatora w dźwigni przedliftowej - była akcja fabryczna polegająca na zagnieceniu blaszki 1mm na występie ograniczającym ruch regulatora. Zrobiłem zgodnie z instrukcją i zadziałało - przez 3 dni. Potem przy zaciąganiu samochód ledwie zwalniał. Krok drugi - regeneracja zacisków (przedliftowych) i wymiana dźwigni na poliftową bez wymiany linek ( w brew temu co piszą handlarze złomem) - zostały te same. Efekt- ręczny wreszcie działa a nie tylko jest i od 6 miesięcy zaciski działają bez problemu.
fil22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2020, 20:10   #303
draker90
ford::advanced
 
Avatar draker90
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 15-10-2009
Skąd: Piekary Śląskie
Model: Mondeo mkIII Kombi GHIA
Silnik: 1,8 benzyna 125km
Rocznik: 2001
Postów: 218
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Ale warto dołożyć sprężyny bo problem wróci w jesień [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Oraz taka
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Mondeo MKIII 1.8Pb 125km 2001rok
draker90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2020, 21:11   #304
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Hamulec ręczny -jak naciagnąć? co wymienić? jaki zacisk?

Cytat:
Napisał draker90 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ktoś robił ręczny w ten sposób ? Dołożenie sprężyny
Kilka lat temu po kupnie Mondka (i rozruszaniu zacisków) dodałem takie i do tej pory mam spokój. Pewnie dają z 10%, ale widocznie tyle starcza. Raz do roku przy wymianie kół na zimę staram się mocniej kilka razy ruszyć zaciskiem..
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 20:49   #305
zajacv
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 25-07-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Nie działa ręczny

Przejrzałem dużo tematów ale w żadnym nie mogłem znaleźć swojego przypadku mianowicie, mam problem z hamulcem ręcznym mianowicie nie działa w ogóle, samochód kupowałem pod koniec lipca, sprzedawca zapewnił ze to poluzowana linka, samochód sprawdziłem w miarę i reszta była okey ale o tym już pod koniec zapomniałem, pojechałem do mechanika i powiedziałem ze prawdopodobnie linka do naciągnięcia, mechanik powiedział ze ktoś zaspawał zaciski na stałe i trzeba kupić nowe najlepiej z wersji st mocniejsze za 700 zł, nie mam w planach takiego zakupu, objawy są takie iż pociągając za dźwignie hamulca ręcznego łapie dopiero na 3 ostatnie, bardzo wysokie wcześniej nie zaskakuje i odbija w dół, kontrolka od ręcznego się zapala mimo ze ręczny się nie blokuje na dźwigni. Czy ktoś ma pomysł co to by mogło być bo nie chce kupować nowych zacisków jeżeli problem nie leży w nich szczególnie ze wydawało mi się podejrzane to co mówił mechanik. Dodatkowa adegdotka prawie się zabiłem jak wracałem od niego bo nie dokręcił kół, śruby się obracały w rękach 😉
zajacv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 21:02   #306
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie działa ręczny MK3

Ręczny nie działa bo mechanizm w zacisku stoi dęba, dźwignia bierze u góry bo nie działa samoregulacja, rozwiązanie to regeneracja zacisków lub upgrade do wersji poliftowej, to samo robi się z dźwignią wymienia się ją na taką bez samoregulacji, albo naprawia się starą wkręcając wkręt w bębenek samoregulacji.
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 21:05   #307
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie działa ręczny MK3

Sory nie zwróciłem uwagi jaka to wersja MK3 czy po lifcie czy przed
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 21:19   #308
zajacv
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 25-07-2020
Skąd: Łódź
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 22
Domyślnie Odp: Nie działa ręczny MK3

Cytat:
Napisał Garbojad Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ręczny nie działa bo mechanizm w zacisku stoi dęba, dźwignia bierze u góry bo nie działa samoregulacja, rozwiązanie to regeneracja zacisków lub upgrade do wersji poliftowej, to samo robi się z dźwignią wymienia się ją na taką bez samoregulacji, albo naprawia się starą wkręcając wkręt w bębenek samoregulacji.
Słyszałem ze tych zacisków już nie da się zregenerować, czyli pewnikiem nowe zaciski, masz może pojęcie na temat tego czy takie zwykle zamienniki z bosha za 280 komplet dałyby radę czy lecieć w oryginał za 600 zł?
zajacv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2020, 21:25   #309
Garbojad
ford::professional
 
Avatar Garbojad
 
Imię: Jaro
Zarejestrowany: 03-09-2006
Skąd: Lubartów
Model: MK3
Silnik: TDDi 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 1,393
Domyślnie Odp: Nie działa ręczny MK3

Zamienniki w moim przypadku działały 1,5 roku są z bardzo słabych komponentów ale wybór jest twoj
Garbojad jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2022, 20:16   #310
Dalek
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-09-2019
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie ręczny mondeo mk3

Witam,
Wczoraj wymieniłem hamulce wraz z zaciskiem i mam taki problem otóż ręczny i dzisiaj zauważyłem że do pewnego momentu ręczny chodzi luźno miałem tak wcześniej 2 razy czego następstem były zblokowany prawy zacisk który wymieniałem na używany ale sprawny i tu pytanie co może być problemem czy linka czy może wyastarczy wyregulować i czy w ogóle jest taka opcja.
model Ford mondeo mk3 2.0 TDDi 115km 2004
Dalek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
hamulce , hamulec ręczny , mk3 , mondeo mk3 , ręczny


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.