Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-04-2021, 21:44   #1051
less11
ford::amateur
 
Imię: Lech
Zarejestrowany: 12-12-2019
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2.2 155 KM
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

dziękuję bardzo

less11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 20:03   #1052
less11
ford::amateur
 
Imię: Lech
Zarejestrowany: 12-12-2019
Skąd: Katowice
Model: Transit
Silnik: 2.2 155 KM
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

I ma problem z doborem filtra oleju do 2.2 155 KM z 2016 r. Kupiłem filtr Filtrona wg katalogu (puszka). Okazało sie że jego wymiary sa nieco inne niż oryginalnego Fordowskiego. Różnią się wysokoscią - Fordowskii jest wyższy o chyba 7 mm - reszta, w tym gwint pasuje. Radzicie zakładać zamiannik czy zamawiac oryginał?
less11 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2021, 20:23   #1053
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cena oryginalnego jest śmiesznie niska, więc na przyszłość sie nie zastanawiaj, ja wymieniam co 10tyś na orginał. W sytuacji jak kupiłeś już filtrona to zakładaj mając na uwadze szybszy interwał
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-05-2021, 07:17   #1054
janir1
ford::beginner
 
Imię: Roman
Zarejestrowany: 05-02-2013
Skąd: Kalisz
Model: Kuga III Titanium X AWD
Silnik: 2.0Ecoblue 190KM
Rocznik: 2013
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam
Kupiłem Transita rocznik 2018 polska dystrybucja i zastanawiam się do czego służy dioda led umieszczona tuż przy migaczu w dolnym narożniku. Reflektory posiadają doświetlaniem zakrętów i postojowe na pasku led. Sprawdzałem wszystkie kombinacje oświetlenia ale jakoś nie świeci ten led.
Czy może to być opcja świateł dziennych na inne rynki?
Pozdrawiam
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg reflektor L.jpg (94.0 KB, 41 wyświetleń)
janir1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-08-2021, 22:06   #1055
aliatic
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Witam,

Niosę się z zamiarem kupna nowego samochodu. Myślę o dużym aucie 9cio osobowym. Jednym z tych co mi się podoba jest Ford Tourneo Custom. Byłem nawet już w dwóch salonach w Szczecinie i w obu miałem okazję się przejechać i wrażenia bardzo pozytywne. Aczkolwiek czar trochę prysł po tym jak przeczytałem od połowy ten wątek i kilka innych tematów na tym forum. Stąd będę miał kilka pytań do was, bo trochę chyba czasu minęło od 2017-2018 gdy sporo w tym wątku pisało się o ciągłych wymianach oleju, dpfach, adblue, wtryskach, itp.. No i ciekawi mnie czy były to tylko problemy w wersjach przedliftowych (obecnie z tym problemem się już uporano), czy już ustąpiły, czy nadal jesteście częstymi bywalcami w serwisie? Nie będę ukrywał trochę się przeraziłem, bo o ile auto chciałbym kupić i użytkować prywatnie to i tak miałoby zarabiać na siebie. Więc ciągłe bookowanie terminu w ASO średnio by mi pasowało. Swoją drogą jak już pisałem wcześniej, byłem w dwóch salonach i w pierwszym gdy powiedziałem, iż zainteresowany jestem kupnem Forda Tourneo Custom, to Pan przedstawił ofertę Froda Transit Custom. To jest to samo? Bo z tego co widziałem w internecie w przypadku tego drugiego do wyboru są tylko dwie wersje wyposażenia tj. Trend i Sport. Natomiast Tourneo ma tego trochę więcej. Choć wizualnie wyglądają podobnie albo nawet tak samo. No ale może są jakieś zasadnicze różnice o których warto wiedzieć? Za drugim razem już byłem lepiej przygotowany i przedstawiłem konfigurację jaka by mnie interesowała.

Niby było sporo negatywnych opinii o problemach z ciągłą wymianą oleju i zapychającym się dpfem, no ale głównie chyba dotyczyły one użytkowania auta w mieście. Zakładam, że latając często po autostradzie problem nie powinien występować. No a w moim przypadku dziennie robiłoby auto jakieś 400km, z tego 85-90% tej trasy to właśnie droga szybkiego ruchu. Więc chyba problemu przynajmniej z dpfem być nie powinno. W najgorszym wypadku zawsze można podpiąć kompa i forscanem wywalić statycznie. Choć widziałem, że jest możliwość dokupienia jakiegoś manualnego wypalania DPFa. Warto do tego dopłacać?

Dopytywałem się też o koszt usługi wymiany oleju, to usłyszałem uśrednioną cenę 1200 zł netto. Wydaje mi się, że trochę sporo, choć nie serwisowałem takiego auta jeszcze więc doświadczenie zerowe. Więc moje pytanie jak to wygląda u Was? Z racji, iż chciałbym częściej (np. co 15 000) niż rzadziej wymieniać olej, to sama wymiana oleju może generować już spore koszty w aso. Jest jakiś sposób o rozwiązanie tego problemu, poza rzadszą wymianą? Np. wymiana poza ASO na taki sam olej i oryginale fordowskie filtry?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji postanowiłem, że zapytam innych o zdanie. Kto pytanie błądzi, więc z góry dzięki za pomoc.
aliatic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2021, 23:09   #1056
mlol
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-11-2013
Model: Transit Custom 290S
Silnik: 2,2 CR TC 155PS
Rocznik: 2012
Postów: 16
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał aliatic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dopytywałem się też o koszt usługi wymiany oleju, to usłyszałem uśrednioną cenę 1200 zł netto.
Wymiana oleju i filtra custom 2,2 koszt 329 zł brutto. To nie jest drogo. Olej Castrol Magnatec Professional A5, Bemo Motors w Warszawie
mlol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-08-2021, 23:31   #1057
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,379
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] czytaj kolego dokładnie. Pytanie jest o nowy silnik 2,0 Panther EcoBlue
a nie o starszy 2,2 TDCi
To dwa różne motory o całkowicie innej konstrukcji i kosztach interwałów
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2021, 11:53   #1058
adach68
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-04-2019
Skąd: Morąg
Model: Transit
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 66
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Hi, hmm w 2.0 Panther wyjdzie chyba niedużo drożej.Ja robię to samodzielnie. Filtr oleju oryginalny ostatnio kupowałem po 33,15 zł. Zalecany olej Castrola za 10L trzeba zapłacić trochę ponad 300zł. Ja jeżdżę na Millers-ie, koszt 10L ok 380zł. Pracy z wymianą dużo nie ma, chyba serwis nie powinien brać za to kosmicznych pieniędzy.
adach68 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2021, 23:16   #1059
tracer.on
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 26-11-2009
Model: Custom
Silnik: 2,0 EcoBlue
Rocznik: 2020
Postów: 29
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

No niestety, tyle to kosztuje (1226pln) wczoraj wymieniałem z racji że auto na gwarancji.
Mają w serwisie akcję serwisową dla aut 4+ i ta sama obsługa kosztuje 699pln.
Na pytanie czym to się różni auto 1 roczne od 4 letniego, odpowiedź taka polityka Forda.

@aliatic Ja po przejechaniu 40tyś. km nie miałem żadnych problemów. Jazda mieszana.
W zimę silnik niedogrzany przy jeździe miejskiej, w części pasażerskiej zimno, pasażerowie siedzieli w kurtkach, z przodu już ciepło.
Ford ma to gdzieś, cytat z pisma od Forda (ze względu na wysoką wydajność silnika 2.0EcoBlue może występować niedogrzanie silnika w temp. poniżej 5st.C i jeździe poniżej 80km/h). Poczytaj jest o tym wątek.
tracer.on jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-08-2021, 17:41   #1060
aliatic
ford::amateur
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 29-02-2016
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Czy ktoś już posiada nowy model ???

Cytat:
Napisał tracer.on Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W zimę silnik niedogrzany przy jeździe miejskiej, w części pasażerskiej zimno, pasażerowie siedzieli w kurtkach, z przodu już ciepło.
Ford ma to gdzieś, cytat z pisma od Forda (ze względu na wysoką wydajność silnika 2.0EcoBlue może występować niedogrzanie silnika w temp. poniżej 5st.C i jeździe poniżej 80km/h). Poczytaj jest o tym wątek.
Dzięki wielkie za info, właśnie poczytałem.

To całe webasto (eberspaecher), to można dokupić w opcji? Z tego co widzę, to na konfiguratorze jest coś takiego jak "Programowana nagrzewnica spalinowa z pilotem (zawiera: - przystosowanie do rozruchu w -29°C - dwa akumulatory)". To jest to samo? Kosztuje prawie 5 tys., albo bez pilota za 4.2 tys.. Czy może lepiej po zakupie auta jechać do innego punktu i sobie dokupić?
aliatic jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.