Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-01-2017, 22:27   #1
saddamck
ford::beginner
 
Avatar saddamck
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-08-2015
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 14
Domyślnie Niefabryczne Radio z Androidem do Przed FL

Hej,
Proponuję temat, gdzie zbierzemy i omówimy wszystkie niefabryczne radia z androidem do Focusa MK3. Proponuję abyśmy wrzucali tu poszczególne modele urządzeń i o nich dyskutowani, aby wyłonić jak najlepszą opcję.

Osobiście jestem na etapie wyboru takiego sprzętu, nie mam doświadczenia, ale znalazłem kilka modeli w sieci. Czy możecie polecić jakieś inne?

I moje najważniejsze pytania do osób, które użytkowały poszczególne radia.
Czy bez problemu łączą się z telefonem?
Czy działają w nich komendy głosowe?
Czy nie ma problemu z podłączeniem nieoryginalnej kamery cofania?
Czy w danym modelu bezprzewodowa kamera cofania to faktycznie zły pomysł (słyszałem o zrywaniu obrazu)
Czy dane urządzenie sprawnie działa (nie zawiesza się, nie ma zmułki, nie ma problemu z doinstalowywanymi aplikacjami androida).

Kilka modeli które znalazłem w tym momencie na allegro. Miał ktoś kiedyś styczność?

RADIO NAWIGACJA FORD FOCUS 3 DVD USB KAMERA 8 CALI
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

V&S Nawigacja Ford Focus 2010-2014 Win PL
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

RADIO NAWIGACJA ANDROID FORD FOCUS 2011-2013
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

RADIO STACJA MULTIMEDIALNA FORD FOCUS DVD TEL GPS
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

RADIO NVOX JDZ8150 FORD FOCUS MONTAŻ
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ford Focus Android 5.1 GPS Radio Nawigacja 7"
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Widziałem też, że są jakieś modele na aliexpress. Kilka z nich się chyba dubluje z powyższymi, ale może ktoś tam widzi jakieś inne modele i ma o nich jakieś zdanie?

PS. Wiem, że były już podobne tematy, ale chciałbym abyśmy rzeczowo zebrali jeszcze raz informację w jednym temacie.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 16-05-2017 o 21:52 Powód: wszyscy wiedzą że to Ford Focus 2011-2014 po to jest prefix
saddamck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-01-2017, 22:37   #2
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Jeszcze jedno pytanie mnie nurtuje: Czy jestem w stanie włączyć takie radio gdy słyszę, że ktoś do mnie dzwoni i czy będzie gotowe połączyć się z telefonem w 3-4 sekundy, jak moje obecne sony mp3?
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2017, 15:47   #3
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Cytat:
Napisał saddamck Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hej,
Proponuję temat, .. .
No tak, tylko MK3 to nie ten prefix.
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2017, 15:52   #4
pablogal
ford::amateur
 
Imię: Pablo
Zarejestrowany: 05-05-2017
Skąd: Warszawa
Model: Ford Focus
Silnik: 1600 cm3
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Cześć

Odświeżam temat. Czy zainstalowałeś już któryś z tych sprzętów jak się sprawdzają. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tego typu stacje samochodowe. czy są jakieś wiodące marki? Mi instalator proponuje coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale drogie dość + instalacja 300 zł. Myślicie że zamknę się w 2000 zł z instalacją i sprzętem. Jak działają mikrofony w takich stacjach? czy na sprzęcie z androidem zainstaluje większość aplikacji dedykowanych na Tablety? np spotyfiy
pablogal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-05-2017, 10:25   #5
sidewalk
ford::beginner
 
Avatar sidewalk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 12-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Fokus MK3 FL Kombi
Silnik: 1,0 EB/125 KM
Rocznik: 2015
Postów: 17
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Cytat:
Napisał pablogal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć

Odświeżam temat. Czy zainstalowałeś już któryś z tych sprzętów jak się sprawdzają. Jestem kompletnym laikiem jeśli chodzi o tego typu stacje samochodowe. czy są jakieś wiodące marki? Mi instalator proponuje coś takiego [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale drogie dość + instalacja 300 zł. Myślicie że zamknę się w 2000 zł z instalacją i sprzętem. Jak działają mikrofony w takich stacjach? czy na sprzęcie z androidem zainstaluje większość aplikacji dedykowanych na Tablety? np spotyfiy
Cześć,
Mam zamontowane dokładnie takie radio :[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Jeśli chodzi o takie funkcje jak nawigacja,połączenie telefoniczne przez bluetooth i rozmowy przez wbudowany mikrofon wszystko jest O.K
Mam jeszcze zamiar dołożyć kamerkę cofania.Montaż radia jest banalnie prosty.Sam go wykonałem.

Ostatnio edytowane przez arturek ; 17-05-2017 o 06:12
sidewalk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2017, 18:57   #6
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Już od czterech lat mam takie radia. Obecne jest czwarte. Chodzi mi o taką sprawę - wcześniej miałem radio na Androidzie z rozdzielczością ekranu 800x480. Generalnie było słabsze od obecnego 1024x600. Miało jednak jedną zaletę - do radia dodawana jest przystawka zewnętrzna bus-can. Ona ma wejście i wyjście. W tym starym radiu, z wyjścia wychodziła wtyczka, którą wpinało się do radia i wtedy na ekranie pojawiały się wszelkie komunikaty np o klimatyzacji czy niesprawnościach.
Nowe radio ma też przystawkę, ale brak jest gniazda w radiu do wpięcia wyjścia z tej przystawki. Efekt jest taki, że sterować z kierownicy można tylko głośnością i zmieniać programy radia, ale nie da się np przełączyć z radia na odtwarzacz MP3 itp. A tak było w tym starym. Czy u Was tez jest tak samo?
Poza tym jest naprawdę OK. Mam nawet internet, telewizję cyfrową i online (przez internet), kamerę wsteczną.
Przy montażu tego Androida, trzeba pamiętać o podłączeniu zasilania przy wtyku anteny do (+). W przeciwnym wypadku wzmacniacz fabryczny przy stopce anteny nie jest zasilany i odbiór radiowy jest słaby. Wpadłem na to dopiero niedawno, po latach używania sprzętu i nerwach, że radio jest mało czułe.
Ponadto przeprogramowałem to radio na ROM customerski od Malaysk (forum xda) i radio ogromnie zyskało. Także root. Kto "bawi" się Androidem ten wie o czy piszę.
Liczę na dyskusję w tym temacie.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Szokująca jest cena tego sprzętu. Ja kupuję w Chinach i to wychodzi ok 1400 zł.

Ostatnio edytowane przez jadja ; 16-05-2017 o 19:33
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 10:08   #7
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Efekt jest taki, że sterować z kierownicy można tylko głośnością i zmieniać programy radia, ale nie da się np przełączyć z radia na odtwarzacz MP3 itp.
moje radio "nauczyłem" obsługi reszty przycisków
np przycisk OK zmienia z radia na muzykę z muzyki na DVD itd
jest u mnie taka opcja w ustawieniach antka
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 10:30   #8
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do MK3 Przed FL

Cytat:
Napisał jadja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Przy montażu tego Androida, trzeba pamiętać o podłączeniu zasilania przy wtyku anteny do (+).
Weź napisz proszę coś więcej, bo nie rozumiem tego zdania. Kupiłem taki wzmacniacz, [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ale dalej słabo. W mieście ok, ale po trasie gubi zasięg, wtedy słucham radia online.
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2017, 20:48   #9
jadja
ford::advanced
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 24-08-2011
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK3 2011 Trend
Silnik: benzyna 1,6 105 KM
Rocznik: 2011
Postów: 303
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do Przed FL

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Wiem,że w Androidzie ustawieniach jest programowanie przycisków. Ale mimo wielokrotnych prób nie ma możliwości przeprogramowania. Radio nie reaguje, a wiem jak programować. Może Ty znasz jakiś sposób? Gdzieś czytałem, że trzeba bezpośrednio spiąć masę radia z masą przycisków na kierownicy. Tego jednak nie próbowałem.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Z łącznika (przejściówki) antenowej, dostarczonej przez Chińczyków z radiem odchodzi niebieski przewód z opisem "power". Trzeba go podpiąć pod (+). U mnie pomogło. Montowanie dodatkowego wzmacniacza nic nie da, gdy zasilania nie ma oryginalny wzmacnicz w stopce anteny. Jest wręcz niepotrzebny. Jeśli nie masz takiej przejściówki od Chińczyków, musisz kupić nie tyle wzmacnicz ale tzw separator wysyłający (+) do anteny i separujący ten (+) od radia. Są takie na Allegro. Np taki [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Dokładnie będzie pasował

Ostatnio edytowane przez jadja ; 17-05-2017 o 21:07
jadja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2017, 09:45   #10
jarek33
ford::advanced
 
Imię: jarek
Zarejestrowany: 15-02-2017
Skąd: Świdnica
Model: MKI MKII MKIIIMKIV
Silnik: 2,0 1,8 2,0 1,6
Rocznik: -92, -98, -02, -14
Postów: 291
Domyślnie Odp: Niefabryczne Radio z Androidem do Przed FL

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
robię wszystko wg instrukcji i zadziałało
jarek33 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.