Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-05-2021, 08:44   #51
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Dlaczego brak kontrolki DPF ?

Cytat:
Napisał Andrzej_K Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
.... Na postoju miałem jakiś dziwny komunikat - "Silnik zostanie wyłączony za... ileś tam sekund"
W zegarach mam 'odptaszone' automatyczne wyłączanie silnika - nie wiem co to znaczy...
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Koledzy jak "kierowcy bombowca" nie wiedzą który guzik to katapulta... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

"Automatyczne wyłączanie silnika" to funkcja jego wyłączenia (po uprzednim ostrzeżeniu jak w opisie...) po ok. 30 minutach pracy na postoju...
"Zaptszkowanie" jest automatyczne i oznacza, "że zawsze włączone" ("wsigda gatow" się wyłączyć...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.).
"Odptaszkować" można jedynie na czas danego cyklu zapłonu (np. na początku aktualizowania owych map...) i wtedy w tym cyklu zapłonu silnik na postoju będzie pracował aż do utraty paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez zbytecznego denerwowania "kierownika" jakimiś niezrozumiałymi komunikatami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2021, 09:39   #52
Andrzej_K
ford::professional
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 16-10-2010
Skąd: Białystok
Model: Focus MK3 Kombi Titanium
Silnik: 1,5 TDCI Duratorq 120 KM
Rocznik: 2016
Postów: 1,198
Domyślnie Odp: Dlaczego brak kontrolki DPF ?

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(...) "Odptaszkować" można jedynie na czas danego cyklu zapłonu (np. na początku aktualizowania owych map...)
Przypadkowo na to trafiłem w trakcie pierwszej / nie do końca udanej aktualizacji map. (brak komend głosowych) Dla zabicia czasu "łaziłem po liczniku" i na to trafiłem. "Odptaszkowałem" i sądziłem, że to na stałe.

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i wtedy w tym cyklu zapłonu silnik na postoju będzie pracował aż do utraty paliwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bez zbytecznego denerwowania "kierownika" jakimiś niezrozumiałymi komunikatami...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie dość, że niezrozumiały to jeszcze stresujący. Przestraszyłem się, że wyłączenie silnika przerwie aktualizację i będę musiał wszystko robić od początku. (chyba było, że wyłączy za 28 sek)

Jednak gdybyś mógł się zastanowić (Tobie to pestka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) gdzie podłączyć tę cholerną diodę to byłoby bardziej niż fantastycznie.
__________________
Pozdrawiam, Andrzej_K
"Gdy choć co drugi z Twoich pomysłów wyda Ci się genialny... dopij wódkę i idź spać."
Andrzej_K jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2021, 23:08   #53
1endzi
ford::advanced
 
Avatar 1endzi
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 10-10-2013
Skąd: Warszawa
Model: Focus MK2 lift 1.6tdci HB, Mk3 lift HB
Silnik: 1.6tdci/2.0tdci
Rocznik: 2008/2015
Postów: 202
Domyślnie Odp: Dlaczego brak kontrolki DPF ?

silnik DW10F 2.0 tdci 150KM, diodę do sygnalizacji wypalania dpf podłącza się następująco: "-" diody na masę samochodu, "+" diody do nóżki nr. 5 przekaźnika R3 w skrzynce bezpieczników pod maską

Ostatnio edytowane przez 1endzi ; 06-06-2021 o 18:05
1endzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.