Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-11-2019, 03:59   #1
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Wczoraj odebrałem z salonu nowego Forda Mondeo trend (benzyna 1.5). Radość moja była krótka bo okazało się, że zamiast wpisanego na umowie radioodtwarzacza z Synch 3 jest tylko radioodbiornik z Synch3 . Sprawdziłem, ze w cenniku firmy na jej stronie www jest wskazane audio dla tego modelu jako <radioodtwarzacz z CD/MP3> Dzwoniłem do dealara, też był zaskoczony tą sytuacją ale twierdzi, z podmiana audio jest technicznie praktycznie niemożliwa. Czy w tej sytuacji <walczyć> o wymianę całego auta ? Mam dużo starych płyt CD i nie chce mi się ich kopiować na telefon. Z drugiej strony wiem, ze samochodów z silnikiem 1,5 już prawie nie na polskim rynku więc salon może nie mieć dla mnie innej oferty.


Ostatnio edytowane przez SRS ; 21-12-2020 o 18:43
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 04:16   #2
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Wczoraj zamiast wpisanego na umowie Forda Mondeo trend (benzyna 1.5) z radioodtwarzaczem z Synch 3 odebrałem samochód tylko radioodbiornikiem z Synch3. Czy salon ASO ma techniczne możliwości wymiany modułu Audio w tym modelu? Jeśli odmówią mi wymiany to czy zewnętrzny CD będzie dobrze funkcjonował podłączony do jednego z dwóch portów USB lub przez bluetooth ? Załączam foto z mojego panelu.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5797.jpg (87.4 KB, 114 wyświetleń)
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 08:33   #3
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,371
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

Kolego, jak już podpisałeś protokół odbioru i odjechałeś to pupa zbita.
Albo podmiana na wlasciwy w aso, albo rekompensata w postaci gadżetów, ewentualnie pakiety serwisowe.
Jak dobrze to rozegraz to wyjdziesz dobrze na tym.
tomaszjan31 jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 08:39   #4
Yoo!
ford::advanced
 
Avatar Yoo!
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 11-07-2016
Skąd: Chorzów
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 145km
Rocznik: 2008
Postów: 398
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Nie rozumiem,odebrałeś samochód z czymś czego nie zamawiałeś i zastanawiasz się nad tym czy Ford odmówi Ci wymiany ?

Wysłane z mojego SM-A705FN przy użyciu Tapatalka
Yoo! jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 12:05   #5
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

To jest moje pierwsze auto odebrane z salonu od 30 lat , dlatego nie znam procedur/obyczajów. Przepraszam, za założenie dwóch wątków, myślałem, że dotrę z tą sprawą do różnych osób a jest to problem techniczno-prawny . Dealer wstępnie twierdzi, że mam rację ale oni nie będą mogli wymienić tego modułu audio z przyczyn technicznych. Jak przed zakupem kilka dni temu dzwoniłem po salonach Forda to Mondeo 2019 w benzynie 1.5 jest już praktycznie wyprzedane, a w przyszłym roku nie będzie tego silnika. Dlatego ewentualna propozycja zwrotu pieniędzy nie będzie mi pasować. Zacząłem więc myślec o pójście z dealerem na jakiś kompromis, np salon obniża cenę, lub dokłada jakiś pakiet a ja instaluję sobie sam zewnętrzne CD..
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 12:11   #6
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

<...podmiana na właściwy w ASO>. Czy masz na myśli właściwy moduł audio (podobno to technicznie niemożliwe) czy samochód (podobno nie ma rynku).
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 12:43   #7
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Cytat:
Napisał Yoo! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie rozumiem,odebrałeś samochód z czymś czego nie zamawiałeś i zastanawiasz się nad tym czy Ford odmówi Ci wymiany ?
...
Ford aktualnie nie ma technicznej możliwości w "poliftowym" Mondeo MK5 założyć ACM z czytnikiem CD (czyli wg Waszej nomenklatury "odtwarzacz"). Obecnie ACM (czyli "radia") są produkowane jedynie w wersji bez CD, a założenie jakiegoś starego ACM z modelu "przedliftowego" wymaga także wymiany panelu przycisków. Wybór części z katalogu "po VIN" nie pozwoli im na takie dobranie właściwych części.
Są oczywiście w ofercie "zewnętrzne" CD montowane bodajże w schowku, ale raczej sugeruję zrzucić sobie swoją muzykę na USB niż "iść w tę stronę". Nie ma to większego sensu.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - raczej bym sugerował "zadośćuczynienie" w postaci jakiegoś pakietu przeglądów albo innego dodatku (dywaniki, ładowarka bezprzewodowa do telefonu itp.).
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 14:07   #8
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Czy brak odtwarzacza w radioodtwarzaczu może być przyczyną wymiany samochodu ?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wymieniasz panel na taki :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

wstawiasz radio z CD i konfiguracja odpowiednia i powinno chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radio to koszt około 400-500 , panel coś koło 500 tak patrząc po allegro
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy

Ostatnio edytowane przez leszcz ; 01-11-2019 o 14:10
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 14:22   #9
Janusz314
ford::beginner
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 08-04-2018
Skąd: Raszyn
Model: Focus, Mondeo, Mondeo
Silnik: 1.6, 1.8, 1.5
Rocznik: 2009, 2004, 2019
Postów: 17
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...
Są oczywiście w ofercie "zewnętrzne" CD montowane bodajże w schowku, ale raczej sugeruję zrzucić sobie swoją muzykę na USB niż "iść w tę stronę". Nie ma to większego sensu.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - raczej bym sugerował "zadośćuczynienie" w postaci jakiegoś pakietu przeglądów albo innego dodatku (dywaniki, ładowarka bezprzewodowa do telefonu itp.).
Dzięki za informację i rady. Jestem diznozaurem i mam kolekcje kilkuset CD zbieraną przez 30 lat. Normalnie raz na tydzień brałęm klika płytek do starego MK3 i miałem czego słuchać w drodze do pracy . Kopiowanie tego na pendrive to wiele dni zabawy. Dlatego chcę mieć CD, opcja ze <schowkiem> byłaby ostatecznością.

Bump:
Cytat:
Napisał leszcz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] wymieniasz panel na taki :
.....
wstawiasz radio z CD i konfiguracja odpowiednia i powinno chodzić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
radio to koszt około 400-500 , panel coś koło 500 tak patrząc po allegro
Czyli technicznie jest to możliwe ale pewnie ASO nie będzie chciało się w to bawić. Rozumiem, ze to jest system Audio Sony do kupna w wersji Tytanium Mondeo. Jest tam 12 głośników (z subwooferem) czy jesteś pewien, że zagra to z moimi 8 głośnikami ?
Janusz314 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2019, 14:43   #10
leszcz
FCP member
 
Avatar leszcz
 
Imię: Tomi
Zarejestrowany: 31-10-2005
Skąd: Osielsko
Model: FUSION 4x4
Silnik: 2.0EB
Rocznik: 2020
Postów: 7,161
Domyślnie Odp: Radioodtwarzacz bez odtwarzacza

Cytat:
Napisał Janusz314 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Rozumiem, ze to jest system Audio Sony do kupna w wersji Tytanium Mondeo. Jest tam 12 głośników (z subwooferem) czy jesteś pewien, że zagra to z moimi 8 głośnikami ?
Panel ma napis SONY co oznacza ,że w aucie jest nagłośnienie od tego producenta . Nic więcej ten napis nie oznacza . Panele są zamienne
__________________
Moja zabawa z nawigacjami
Moje mody we własnym aucie - C+/Tempomat/ACC/BLISS/CTA/CHIP/SYNC2>SYNC3 LOGA stacji Radiowych w SYNC3 bez wymiany ACMa Licznik USA na PL i inne zabawy
leszcz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk5 , radio , radioodbiornik


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.