Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2009, 09:33   #1
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1 - kompendium wiedzy

Witam poniżej aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX DVD SP 5.0 i 5.3

Cytat:
Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto:
Nie można wprowadzić celu podróży podając 7-cyfrowy kod pocztowy (wyłącznie Wielka Brytania),
Resetowanie podczas działania,
Dane systemu nawigacyjnego/radia nie są wyświetlane na wyświetlaczu wielofunkcyjnym (połączone),
Po uruchomieniu silnika brak sygnału audio/sygnału sterowania głosem,
Nie można włączyć sterowania głosem, nawet po wielokrotnym naciskaniu przycisku PTT,
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating navigation" ("Włączanie nawigacji"),
Urządzenie zawiesza się w trybie nawigacji na wiele minut przy wyświetlonym komunikacie o wyłączeniu z odpowiedzialności przy korzystaniu z nawigacji, a przycisk OK nie działa,
Urządzenie zawiesza się podczas wprowadzania celu / wyboru celu z listy,
Urządzenie zawiesza się w trybie sterowania głosem na wiele minut z wyświetlonym komunikatem "Activating voice operation" ("Włączanie sterowania głosem"),
Urządzenie wyświetla komunikat "NoGPS" ("Brak GPS") przez dłuższy czas po przejeździe tunelem/parkowaniu w garażu,
Czasami nie jest możliwy wybór celu na mapie ("Destination from MAP"),
Nie można regulować głośności,
Przycisk CD/AUX nie działa,
Po włączeniu urządzenie wyświetla jedynie pusty niebieski ekran,
Puste/szare klawisze funkcyjne, mimo iż powinny być aktywne,
Urządzenie zawiesza się w połączeniu z odtwarzaniem zawartości urządzeń USB/iPod/zewnętrznych urządzeń audio,
Urządzenie iPod/USB nie rozpoczyna odtwarzania,
Komunikat "Checking CD" ("Sprawdzanie płyty CD") pozostaje na ekranie długo (>2 min) po włączeniu,
Wyłącznie Kuga 2008.5 z kamerą ułatwiającą parkowanie tyłem: Jeśli bieg wsteczny zostanie wybrany szybko, nie jest pokazywany obraz obszaru za pojazdem,
Wyłącznie pojazdy Galaxy 2006.5 z dodatkowym układem ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji: Dodatkowy układ ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji nie działa,
Nieprawidłowe informacje na temat układu ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji w wierszu określającym status,
Utrata ustawień użytkownika (język, itp.),
Powtarzające się, stałe resetowanie,
Bardzo krótkie (<1 s.) zanikanie dźwięku podczas słuchania muzyki,
Głośne brzęczenie o niskiej częstotliwości na dowolnym źródle dźwięku (może występować na jednym kanale),
Brak sygnału głosowego nawigacji podczas trwającego połączenia telefonicznego.

Następujące nieprawidłowości w działaniu systemu nawigacyjnego Ford DVD Blaupunkt NX z ekranem dotykowym usunięto w wersji 5.3:
Resetowanie się navigacji przy wielu jednoczesnych meldunkach (TMC)
Samoczynne przełączanie stacji podczas włąnczania silnika.
(Tylko S-MAX/Galaxy 2006.5, Mondeo 2007.5): Po uruchomieniu silnika nie działa wysówanie CD.
Poprawa jakości odtwarzanego dźwięku.
Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokretło gŁośnosci z Navi NX
3-Zdejmij czarną osłone napedu DVD
4-Jednoczesnie nacisnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Nacisnij DVD EJECT
6-Wprowadz pin radia i naciśnij OK (Wysunie się płyta z navigacją DVD)
7-Włóż płytę z aktualizacją do napędu DVD
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na płycie oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu wykonujemy punkty 4 do 6 wyciągamy płytę CD i wkładamy DVD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik na ok 5 sekund i włączamy ponownie (System załaduje w tle dane z navigacji i polecenia głosowe ok 3min)
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.

Starza wersja:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - wymagana mapa minimum 2008
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


Wersja aktualna:
NX SP 5.3
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] mapa minimum 2009
Załączone powyżej aktualizacje to obraz płyty który należy wypalić w programie np: nero używając najniższych dostępnych prędkości.


================================================== ================================================== =================================




Aktualizacja do Navigacji 7" Blaupunkt NX SD (MCA 7" / FL )

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

działający link

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


obraz płyty Navi_SP2015.iso otworzyć winrarem zgrać cały katalog dnl na kartę SD


Instrukcja instalacji:

1-Załącz zapłon i uruchom silnik
2-Ściągnij pokrętło głośności z Navi NX
3-Zdejmij czarną/srebrną osłonę pod pokrętłem
4-Jednocześnie naciśnij i puść przyciski NAV+MENU (Menu serwisowe)
5-Naciśnij SD EJECT
6-Wyciągnij kartę SD z mapami
7-Włóż kartę SD nagranym oprogramowaniem
8-Po chwili zostanie wyświetlona wersja oprogramowania zainstalowanego i tego na karcie SD oraz pytanie czy aktualizować (Wybieramy OK)
9-Po ok 15-20min system się zrestartuje jeśli się sam nie włączy naciśnij pokrętło głośności aby go włączyć ręcznie. Po ponownym uruchomieniu poprosi o pin radia a następnie wykonujemy punkty 4 do 5 wyciągamy kartę SD z programowaniem i wkładamy SD z naszą navigacją.
10-Wyłączamy silnik
11-Po tym zabiegu możemy się już cieszyć nowym oprogramowaniem.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg nx.jpg (47.2 KB, 9914 wyświetleń)


Ostatnio edytowane przez SRS ; 15-01-2020 o 10:24 Powód: Aktualizacja
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 09:50   #2
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 09:52   #3
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a znasz moze listę zmian wprowadzonych z nowym softem?? ... no i oczywiście czy trzeba mieć najnowsze mapy zeby to chodziło??
Listy zmian w pierwszym poscie ,wymagana mapa min.2008.

Ostatnio edytowane przez grzegorz914 ; 13-10-2009 o 10:55
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 23:26   #4
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie

powiedz mi pls, wystarczy wyciagnąć płytkę z mapami wsunąć tą wypaloną i samo wszystko ruszy?? ... pokazuje się później że proces zakończony?? aaa i mam nadzieję że nie trzeba wcześniejszych wersji wgrywać też??

Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 13-03-2011 o 21:57 Powód: Regulamin punkt21
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2009, 17:05   #5
grzegorz914
ford::average
 
Avatar grzegorz914
 
Zarejestrowany: 20-05-2008
Skąd: Michałowice Małopolska
Model: Mondeo Titanium S
Silnik: 2.2 TdCi
Rocznik: 2008
Postów: 161
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Grzegorz, mam jeszcze jedno pytanko ... czy nie udało by Ci się załatwić jakiegoś schematu do podłączenia zewnętrznego źródła wideo i audio do naszego systemu Navi?? myślę o podłączeniu DVD i może kamery cofania do Navi
jestem w trakcie rozpracowywania tego systemu jak sie wszystko uda to info bedzie na forum
grzegorz914 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-01-2010, 21:57   #6
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Można prosić jakąś instrukcję krok po kroku co z tą wypaloną płytą zrobić?

Czy ten upgrade jest bezpieczny? Znaczy, czy jest zabezpieczenie na wypadek gdyby coś szło nie tak (straci zasilanie, płyta będzie miała bad sector czy cokolwiek)?

Ostatnio edytowane przez jas!ek ; 08-01-2010 o 18:11
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-01-2010, 12:30   #7
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.

Ostatnio edytowane przez jas!ek ; 12-01-2010 o 23:07
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 13:56   #8
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie

Grzegorz, czy wiadomo co zawiera upgrade; w szczgolnosci czy sa na tym kraje bylej Jugoslawi, polwysep Balkanski - tamte okolice; napiszcie prosze - jesli sie da

Cytat:
Napisał jas!ek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zrobiłem tak: włożyłem wypaloną płytę do napędu. Dostałem ładny komunikat, że obecna wersja jest niższa od tej na płycie, wybrałem continue i zaczął się upgrade. Przed samym końcem (po ekranie programowania flash), nad paskiem postępu pojawił się napis, żebym najpierw zupgradował 'main software'. Jednak system ładnie się uruchomił. Ale...
1. Jak miałem w napędzie CD to oczywiście informował mnie, żebym włożył poprawny nośnik nawigacji (przy wejściu w nawigację).
2. Jak miałem w napędzie DVD z płytami, to twierdził dokładnie to samo zarówno przy navi jak i przy komendach głosowych.

Koniec końców wróciłem do tej wersji oprogramowania, którą miałem na oryginalnej płycie.

Zrobiłem coś źle/za mało? Czy może wersja mapy + wersja oprogramowania idą w parze (ale po co wtedy by wysyłali sam upgrade oprogramowania)...?

Dodam, że mam wersję mapy 2008 (przynajmniej tak mam napisane na płycie).

************************
W końcu udało mi się zrobić ten upgrade, ale trochę inaczej niż to było opisane w którymś z tematów.
1. Włożyłem płytę z upgradem i z menu serwisowego wybrałem Download system
2. Po zakończeniu zmieniłem płytę na nawigację i zrestartowałem system (wyłączyłem i włączyłem zapłon). Znów z menu serwisowego wybrałem Download navigation. Teraz wszystko śmiga.
Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;

Ostatnio edytowane przez TOMAS ; 13-03-2011 o 21:58 Powód: Regulamin punkt21
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 16:59   #9
jas!ek
ford::average
 
Zarejestrowany: 02-10-2009
Skąd: W-wa
Model: Mondeo MK4 Titanium Kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 58
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Cytat:
Czy robiles wczesniej 'upgrade systemu fordowskiego', bo nie do konca zrozumialem;
Teraz to ja Ciebie nie zrozumiałem... :-) Co masz na myśli pisząc 'system fordowski'?

Ta płyta to upgrade oprogramowania sterującego dźwiękiem, radiem, klimą itp - wszystkim tym, co masz dostępne z konsoli, ale nie jest to upgrade nawigacji w sensie nowej wersji map. Owszem, zawarta jest nowa wersja oprogramowania nawigacji (czyli sam program a nie dane), ale ze starszą wersją mapy nie chce gadać, więc efektywnie jakby jej nie było ;-)
jas!ek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2010, 17:30   #10
lll
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-02-2010
Skąd: Kraków
Model: mondeo
Silnik: 2.0 Duratec 145 KM
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Navigacja Blaupunkt NX SP 5.1

Sorry; nie zrozumialem wczesniej, teraz jest jasne; czy Ford nie powinien tego robic w ramach gwarancji? a wiesz cos moze na temat upgrade map; chodzi mi glownie o kraje bylej Jugoslawii; 3-maj się
lll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
blaupunkt , kuga , mondeo mk4 , navigacja , nawigacja , radio


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.