Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-01-2021, 17:55   #91
Misiakrp
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-06-2013
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał heko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
biedny silnik, 27kkm na jednym oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wymieniam olej max co 15kkm
nie ubywa ani gram, płyn w chłodnicy stały poziom od 56kkm bez dolewek
auto użytkowane bardzo dynamicznie
no tak ma Ford co 30, wcześniej zrobiłem Kugą 250 tys i też wymiana co 30 tys, bez żadnych napraw i nadal pewnie jeździ

Misiakrp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2021, 20:59   #92
heko
FCP TUNER
 
Avatar heko
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 22-12-2007
Skąd: Kraków
Model: Edge
Silnik: 2.0tdci 235KM 500Nm
Rocznik: 2018
Postów: 7,805
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Misiakrp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wcześniej zrobiłem Kugą 250 tys i też wymiana co 30 tys, bez żadnych napraw i nadal pewnie jeździ
a to może dlatego, że miała niezniszczalny silnik i poradził sobie z zajechanym olejem
niestety, w każdym nowoczesnym silniku, oleje dostają w d...e, diesle szybko go degradują, tak samo jak benzyniaki z bezpośrednim wtryskiem
po 10-15-20kkm w oleju silnikowym może być nawet 10-15% paliwa!!!
a w tym nie pomoże nawet najlepszy olej, super longlife itp.
tak niestety jest, a silniki coraz delikatniejsze, nie obliczone na 500kkm + Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
WWW.GCS Tuning.pl

https://www.facebook.com/GCSTuning
FF3 RS 2.3EB 440+KM 600NM
Edge 2.0tdci 235KM 500Nm
Stinger 3.3 500KM 750N
https://www.facebook.com/GCSCARSKRAKOW
heko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2021, 09:06   #93
vtec
ford::advanced
 
Avatar vtec
 
Zarejestrowany: 16-11-2007
Skąd: Wawa
Model: było Mondeo ST220, Focus ST MK2, ST MK3, Focus RS MK2, STi Blob PPP, jest Konik GT i inne na F
Silnik: 2.0-5.0
Rocznik: 2015 wzwyż
Postów: 372
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Misiakrp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Kolejnym problemem jest przy zamykaniu dachu na koniec muszę delikatnie przyciskać przełącznik bo jak zrobię do końca to szyba sie odbija i ponownie otwiera, przez to nie mogę zamknąć żaluzji. Miał ktoś podobny problem ?
a przypadkiem dach nie chodzi wolniej przy zamykaniu? może warto posmarować prowadnice (np smar litowy), dość częsta przypadłość Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wracam do Forda
vtec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 11:29   #94
IRO3.5V6
ford::average
 
Avatar IRO3.5V6
 
Imię: IREK
Zarejestrowany: 05-05-2020
Skąd: Okolice W-WY
Model: EDGE ST
Silnik: 2.7
Rocznik: 2020
Postów: 87
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

O zgrozo, 30000km na jednym oleju, kolego poczytaj na forum,10000-15000 MAX, pewnie jeszcze olej 0W..?
A pierwsza wymiana oleju moim zdaniem powinna być przy 2000-3000 km

Ostatnio edytowane przez IRO3.5V6 ; 01-02-2021 o 11:38
IRO3.5V6 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-02-2021, 11:40   #95
Misiakrp
ford::beginner
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 25-06-2013
Model: Ford Edge
Silnik: 2.0
Rocznik: 2017
Postów: 27
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał IRO3.5V6 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O zgrozo, 30000km na jednym oleju, kolego poczytaj na forum,10000-15000 MAX, pewnie jeszcze olej 0W..?
nie wiem jaki leją w ASO olej, stosuję się do tego co w aso mówią i jest w fordzie, nie muszę się na wszystkim znać polegam na tym co producent wymaga a że ma ustawione co 30 wymianę tak też robiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Chyba i w tej dziedzinie muszę się doszkolić skoro źle robię Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Odnośnie dachu nie mam porównania jak powinien chodzić skoro auto nowe to chyba powinno być wszystko nasmarowane odpowiednio, w aso stwierdzili ze to może być elektryka i musi to elektryk sprawdzić, nie używam dachu więc mnie mam parcia ale powinno działać no i brak rolety trochę wkurza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Misiakrp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2021, 09:06   #96
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

W kwestii oleju to przebieg faktycznie dość duży jak na dzisiejsze realia. Niemniej jednak warto sprawdzić czy aby nie łapiesz się na jakieś akcje serwisowe dotyczące wtrysków - choć jeśli to nie jest EcoBlue to pewnie nie..
Co do dachu - steruje nim panel, w którym masz oświetlenie - mam w garażu jeden (pęknięty), ale sprawny (sam przy demontażu go uszkodziłem, a że jestem estetą to wymieniłem na inny). Pokryjesz koszty paczkomatu to Ci sprezentuje - ktoś Ci go zdemontuje i podłączy mój - jak będzie działał to już znasz przyczynę - aby go zdjąć trzeba odkręcić jak dobrze pamietam dwa wkręty i łyżką nelonową podważyć ciągnąć w dół - odpinasz wtyczki i już - kilka minut roboty Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napisz na PW jak interesuje Cię taka pomoc. A co do Oleju, posłuchaj doświadczonych kolegów i wymieniaj go co 10-15 tyś km - (z oryginalnym filtrem i olejem, poza ASO wydasz na to 200 zł), w ASO jeśli Cię ,szanują’ to nie więcej niż 300 zł. Przy takim podejściu silnik pojeździ długo i bezawaryjnie (ja serwisowałem Focusa na gwaranacji zgodzie z zaleceniami producenta i w tym samym ASO pomiędzy obowiązkowymi przeglądami co 10 tys km zmieniałem olej.
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2021, 08:46   #97
CzłowiekŻelazko
ford::average
 
Zarejestrowany: 24-06-2008
Model: EDGE Vignale
Silnik: 2.0 TwinTurbo 238 KM
Rocznik: 2018 lift
Postów: 104
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał Waldemarros Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niemniej jednak warto sprawdzić czy aby nie łapiesz się na jakieś akcje serwisowe dotyczące wtrysków - choć jeśli to nie jest EcoBlue to pewnie nie..
Może głupie pytanie, ale gdzie szukać informacji o tych akcjach serwisowych? Ford Polska - cisza, a w Stanach chyba ten silnik nie był/jest oferowany?
CzłowiekŻelazko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 19:09   #98
paulaha
ford::beginner
 
Imię: Paulina
Zarejestrowany: 05-12-2020
Model: ford edge
Silnik: 2,0
Rocznik: 2019
Postów: 33
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

mam w swoim Edku jakby lekko luźną po bokach maskę od silnika. Na szczelinach nie widać, by były szersze pomiędzi zderzakiem czy błotnikami, a jednak przy wyższej prędkośći 110 - 130 zaczynają boki maski drżeć od strony zderzaka i błotników. Czy jest jakaś możliwość regulacji ustawienia siłowników trzymających klapę? Zamek był zamkniety, i środek maski trzymało dobrze, tylko te boki...

Bump: wygląda, jakby wiatr podnosił maskę od spodu, od przodu
paulaha jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2021, 21:33   #99
artur1970
ford::expert
 
Avatar artur1970
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 07-08-2012
Skąd: Kraków
Model: było Mondeo mk4, jest Fiesta mk7, EDGE
Silnik: 1.25 , 2.0
Rocznik: 2014, 2019
Postów: 3,027
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Od wewnątrz masz uszczelkę. Po otwarciu maski zobaczysz że z przodu masz otwory przed uszczelką - trzeba je zakleić.
artur1970 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2021, 19:08   #100
Waldemarros
ford::average
 
Avatar Waldemarros
 
Imię: Waldi
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: podkarpackie
Model: Ford Edge Sport
Silnik: 2.7 EB @ 320 KM
Rocznik: 2017
Postów: 137
Domyślnie Odp: Usterki czy nie dociągnięcia - czy też tak macie?

Cytat:
Napisał CzłowiekŻelazko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Może głupie pytanie, ale gdzie szukać informacji o tych akcjach serwisowych? Ford Polska - cisza, a w Stanach chyba ten silnik nie był/jest oferowany?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A co do maski - Edge tak mają - dzięki podpowiedzi kolegi spróbuje z zaleceniem otworów ... ja zmniejszyłem wibracje maski, poprzez maksymalne wykręcenie śrub odbojników z przodu ale nie rozwiązało to problemu..
Waldemarros jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:36.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.