Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-11-2020, 15:49   #11
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

dla mnie wielkim minusem focusa jest brak nawiewów na tył, słabe wirtualne zegary w porównaniu np do VAG gdzie wyświetla Ci sie np nawigacja, deska taka strasznie prosta, zero praktycznie oświetlenia ambientowego.. szkoda, niby nowoczesne auto ale czegoś brakuje jednak.

piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 18:47   #12
r2d2_dawid
ford::average
 
Avatar r2d2_dawid
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 21-03-2016
Model: Focus MK4 HB ST-Line
Silnik: 2.0 EcoBlue AT8
Rocznik: 2021
Postów: 75
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Cytat:
Napisał jleszek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam na forum.
Noszę się z zamiarem zakupu Focusa 2.0 Diesel A8 kombi z hakiem.
W konfiguratorze FORD.PL wybrałem model Focus TITANIUM X - na specyfikacji Nie ma wzmianki na temat zegarów wirualnych, a w konfiguratorze FORD.DE jak najbardziej są.
Czy ktoś tłumacząc polską wersję strony przeoczył ten szczegół ?
Mam jeszcze pytanie w jakiej opcji /wersji jest elektryczna klapa tylna ?
Mam JDG i wykonuję usługi dla Automotive - na jaką zniżkę mogę liczyć na zakup Forda ?
W polskim cenniku masz.
Wirtualne zegary są dostępne tylko w pakiecie X , czyli Titanium X , ST-Line X, tak samo automatyczną klapę bagażnika. Nie można dobrać tych opcji , są tylko w X'ach.
Wyświetlacz na tablicy zegarów - 12.3" kolorowy, konfigurowalny
Dla wersji Titanium i ST-Line opcja dostępna tylko w pakiecie X

Cytat:
Napisał West_GD Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzień dobry,

Planuję zmianę auta i proszę Was o pomoc. Skonfigurowałem Focusa, cena z katalogu to 130.500 zł, cena po rabacie to 115.000 zł.

Focus ST-Line X, 2.0 EcoBlue, pakiet winter, pakiet parking, pakiet technology, fotele AGR, felgi 18", czarny lakier, Full Led adaptacyjne, Sync 3 z B&O oraz alarm.


Moje pytanie do Was - co ewentualnie dorzucić a co odjąć? Nie jestem przekonany do felg 18 cali, wydaje mi się, że 17 cali będzie nieco bardziej praktyczne na dziurawe drogi oraz nie wyglądają też źle. Alarm fabryczny jest chyba nieco drogi, mam wrażenie, że można później zamontować w zewnętrznej firmie taniej. Jakby nie patrzeć to 4100 zł taniej. Jakie są wasze opinie na temat tych dwóch elementów wyposażenia? Może coś innego urwać albo dodać?
No ja dorzuciłem przyciemniane szyby z tyłu (jak kto lubi) i pakiet family , niedrogi , daje np. podłokietnik z tyłu.

Nie brałem 18' ponieważ , tak jak piszesz , na 17" też dobrze wygląda a w wersji ST-Line jest sportowe zawieszenie , czyt. usztywniane. To umknął mojej uwadze przed zamówieniem , mam że nie będzie przesadnie twarde to 18" dokupie sam na lato a 17" zostawię z zimowkami.

Cytat:
Napisał piotrek305 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dla mnie wielkim minusem focusa jest brak nawiewów na tył, słabe wirtualne zegary w porównaniu np do VAG gdzie wyświetla Ci sie np nawigacja, deska taka strasznie prosta, zero praktycznie oświetlenia ambientowego.. szkoda, niby nowoczesne auto ale czegoś brakuje jednak.
Zegary są słabe , dlatego nie zamawiałem X. Ja osobiście nie potrzebuje nawiewów na tył , a oświetlenia ambientowe to dla mnie zbędny bajer. Jakby było to ok , ale max 100zł bym za to dopłacił.
Nie jest to idealny samochód ale patrząc na ceny innych aut mam wrażenie że warto się Focusem zainteresować.

Ostatnio edytowane przez r2d2_dawid ; 15-11-2020 o 18:54
r2d2_dawid jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2020, 19:05   #13
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

tak, jeżeli chodzi o cenę to jest bardzo dobra.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 10:07   #14
Lan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2017
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Jesteście pewni, że Focus nie ma nawiewów na tył? Z tego co wiem to ma pod siedzeniami.

Zegary mi się podobają bardziej niż w grupie VW, choć oczywiście nie można ich zbytnio konfigurować, ale wg. mnie 90% opcji jakie są np. w Skodzie RS są "bajerami", których nigdy bym nie używał - raz ustawię co mi się najbardziej podoba i tak będę jeździł przez 90% czasu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A Nawigacja na wyświetlaczu zamiast zegarów moim zdaniem jest nieporozumieniem, szczególnie jak mamy Head-Up.

Na żywo Skodę RS zobaczę dopiero w przyszłym tygodniu, więc może zmienię zdanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Patrząc na ceny wg. cennika za podobne wyposażenie Skoda jest droższa o 10 tys. - jeszcze nie wiem jak z rabatami w Skodzie.
Lan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 10:46   #15
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

jeżeli to 10 tys. rożnicy to zdecydowanie skoda..

większa, nowocześniejsza, focus spoko ale przy octavii nie wypada najlepiej.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 11:15   #16
Lan
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 09-09-2017
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Większa? dłuższa o 2cm, szersza o 0,4cm, z lusterkami o 2,4cm! Niższa o 2,6cm. Bagażnik większy o 32L. Więc powiedziałbym, że rozmiary bardzo zbliżone.

Nowocześniejsza? pod jakim względem? Systemy z tego co widzę raczej takie same, nie widzę nic czego nie byłoby w Focusie?

Wygląd kwestia gustu, więc kto co lubi.

Silnik i prowadzenie zdecydowanie na plus forda, podobno, jeszcze nie miałem okazji jazdy obydwoma. Chyba, że ktoś lubi jak jest "miękko" to wtedy Octavia lepsza.

Więc naprawdę nie widzę pod jakim względem słabo wypada?

Jeśli cena będzie taka sama to będę miał zagwozdkę, ale jak różnica będzie 10 tys. to nie będę się w ogóle zastanawiał i wezmę Focusa.
Lan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 11:41   #17
piotrek305
ford::advanced
 
Imię: Piotrek
Zarejestrowany: 17-11-2015
Skąd: Warszawa Węgrów
Model: BMW 3GT 2020/ Fiesta Mk7 FL 2013
Silnik: 2.0i 184KM/1.2 82KM
Rocznik: 2020/2013
Postów: 323
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

czekam na Twoją opinię Octavii Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
piotrek305 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 15:20   #18
reeich
ford::average
 
Zarejestrowany: 28-12-2009
Skąd: CiesYn
Model: Mondeo MK4 TITANIUM S hatch ,mondeo kombi,calibra
Silnik: 2.5T 220KM 2.0 TDCI 130KM,2.0 benzyna
Rocznik: 2010,2002,1992
Postów: 63
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Ta nowa octavia wyglada jak a4 z 2008r i jeszcze to ptaszysko ble ��wątpię w nowoczesność tego auta bo wszytko co nowe i ciekawe wkladaja do audi i VW a skoda i seat to już 2 albo 3 liga taka prawda

Ostatnio edytowane przez reeich ; 17-11-2020 o 15:26
reeich jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 17:15   #19
West_GD
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Trójmiasto
Model: Fiesta
Silnik: 1.0
Rocznik: 2019
Postów: 59
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Przecież w Skodzie Octavia jest ten sam:

- silnik,
- skrzynia,
- płyta podłogowa,
- zawieszenie,
- cały system infotainment,

co w Seacie Leonie, VW Golfie i Audi A3.

To wszystko jest brane z jednego koszyka dla tych marek. Tutaj nie zgodzę się, że w Skodzie jest mniej albo gorzej niż w Audi czy VW - pomimo, że całą grupę VAG mam w pompie.
West_GD jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2020, 18:52   #20
Slawek01
ford::beginner
 
Avatar Slawek01
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 08-08-2016
Skąd: Piotrków Trybunalski
Model: Kuga
Silnik: 1,5 eco
Rocznik: 2018r.
Postów: 29
Domyślnie Odp: Focus MK4 NOWY (ceny , rabaty, czas oczekiwania)

Witam widzę że temat sie rozkręca więc ja też sie włączę.
Jestem na etapie konfiguracji myślałem nad Focus ST-line ale w manualu silniki słabe. Przeglądam wersję ST bo tam w podstawie dużo większe wyposażenie a silniki 2,3 benzyna to naprawdę odjazd ale myślę o 2.0 EcoBlue 190 KM w manualu z konfiguracji cos koło 130 myślę że 115 tys. może udać się kupić.
Slawek01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.