Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-09-2019, 20:00   #1
primus
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-02-2017
Model: Ford Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie po zmianie skrzyni biegów w moim 2.4 TD 90 KM przestał mi działać obrotomierz

Witam,
mam nietypowy problem, otóż po zmianie skrzyni biegów w moim MK6 rok 2003 2.4 TD 90 KM przestał mi działać obrotomierz oraz prędkościomierz, jedyne co działa poprawnie to kontrolka paliwa, nie działa również kontrolka temperatury.

Obstawiałem na wadliwy czujnik, który wymieniłem na inny z tego modelu ale problem nie został rozwiązany.

Podmieniłem również całe zegary z tego modelu, ale również nie rozwiązało to sprawy.

Nie wiem czy kwestia nie dotyczy sterownika, który ma problem z nową skrzynią biegów.

Proszę o radę co mogę jeszcze zrobić...

primus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2019, 20:56   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: Problem z obrotomierzem oraz prędkościomierzem.

Cytat:
Napisał primus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Obstawiałem na wadliwy czujnik, który wymieniłem na inny z tego modelu ale problem nie został rozwiązany.
Jaki czujnik zmieniałeś? Impulsator w skrzyni czy czujnik temperatury?
Moim zdaniem podczas wymiany skrzyni coś zostało zwalone z wiązkami elektrycznymi, PCM nie ma z tym nic wspólnego. Ze skrzyni wychodzą tylko przewody impulsatora (czujnik prędkości) i świateł cofania.
Czy masz impulsator ze starej skrzyni - jeśli tak, to spróbuj zamienić na stary.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 05-09-2019 o 21:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 16:17   #3
primus
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 21-02-2017
Model: Ford Transit
Silnik: 2,4
Rocznik: 2003
Postów: 2
Domyślnie Odp: po zmianie skrzyni biegów w moim 2.4 TD 90 KM przestał mi działać obrotomierz

Wymieniłem impulsator w skrzyni, niestety nie mam już dostępu do starego - mój błąd, że nie sprawdziłem... bardzo możliwe że coś jest pomieszanie z wiązkami bo inny pomysł nie przychodzi mi do głowy.. z tego co się dowiedziałem to skrzynia pochodzi z Anglii, więc być może to jest problem... szukam obecnie fachmana, który podjął by się diagnozy mojego problemu - może kogoś poradzicie
primus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 19:14   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,977
Domyślnie Odp: po zmianie skrzyni biegów w moim 2.4 TD 90 KM przestał mi działać obrotomierz

Napisałem na priva
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:10.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.