Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-01-2020, 19:20   #1
GrubySzczecin
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 10-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Mk I
Silnik: 2.0 Duratec Flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Światła cofania + czujniki parkowania

Witam,

Mam mały kłopot, od jakiegoś czasu czujniki parkowania u mnie szalały, ale dałem sobie spokój że względu na pogodę, z resztą 2-3 razy wrzucenie wstecznego pomagało. Dziś, usiadłem do tematu lusterka wstecznego z kamerą cofania, i jakie było moje zdziwienie gdy na pewnego przewody poprowadziłem do klapy bagażnika z prawej strony, a tam brak światła wstecznego. Wymieniłem żarówkę, dalej nic, i co ciekawe, dwa czujniki z prawej strony również nie działają, natomiast lewa lampa swieci, i czujniki działają... Czujniki są x-vision nie wiem czy to dokładane czy od forda, takiego kupiłem.

Proszę o pomoc/porade

GrubySzczecin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 22:50   #2
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Światła cofania + czujniki parkowania

Kable doprowadziłeś do prawej strony a zaglądnij co się dzieje z lewej bo tam jest wiązka i pewnie już coś sfatygowane, i sobie przy okazji obejrzyj wszystkie kable w klapie. Co do czujników to jak sprawdziłeś które nie działają?
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2020, 23:13   #3
GrubySzczecin
ford::amateur
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 10-11-2019
Skąd: Szczecin
Model: S-Max Mk I
Silnik: 2.0 Duratec Flexifuel
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Światła cofania + czujniki parkowania

Wiesz co, nie przyszło mi nic innego jak włączyć zapłon, wbić wsteczny, i przy każdym z czujników stanąć..lewy skrajny, i lewy środek gra aż miło, prawy środek cisza, lewy też... Co do czujników, sprawa powoli mi się wyjaśnia, trafione przewody. A jeden odpadl, został mi w ręku urywając się "ze środka" czujnika. Nie znając tematu myślałem że jest podział, lewa lampa lewe czujniki, prawa lampa prawe czujniki. Teraz już wiem że to niezależne systemy. Co do wiązki, dzięki, z lewej strony, dzięki, popatrzę, czy dochodzi prąd.
GrubySzczecin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2020, 20:34   #4
kleryk
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-04-2015
Skąd: Mielec
Model: S-Max FL
Silnik: 2.0 Duratec-HE 145KM
Rocznik: 2010
Postów: 290
Domyślnie Odp: Światła cofania + czujniki parkowania

To dziwne z czujnikami bo przeważnie jak jest jakiś problem to pada cały system więc może jakieś nieoryginalne dołożone.
kleryk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.