Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2020, 08:49   #1
mati90_
ford::amateur
 
Avatar mati90_
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2020
Skąd: Nowogard
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 TDCi 163KM DW10C Powershift MPS6 AWD
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Wkład bagażnika do koła zapasowego

Cześć wszystkim,

wiem, że były takowe tematy poruszane, ale nie ma w nich konkretnych informacji jakie mnie interesują. Do sedna. Posiadam wersję Kugi bez koła zapasowego (z wkładem styropianowym na różne "duperele"), ale chciałbym ją w takowe doposażyć - bo jednak koło to koło, bardziej pewne niż zestaw naprawczy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Mam pytanie, czy w mojej wersji można takowe zamontować? Z tego co się orientuję to koło zapasowe jest przykręcane, by nie latało. Jednak dostrzegłem, że u mnie nie ma gdzie go przykręcić, bo jest zaślepka:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Chciałbym zakupić takowy zestaw, zamiast mojego obecnego. Tylko pytanie czy będzie pasował? Zestaw jaki chce kupić:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli ktoś kto ma wersję z kołem zapasowym i mógłby zrobić mi zdjęcia podglądowe (foto wkładu wraz z podłogą pod nim) do porównania jak to wygląda w oryginale (wersja z kołem i bez) to będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..


Ostatnio edytowane przez mati90_ ; 28-10-2020 o 12:37
mati90_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 14:52   #2
Speedo
Junior Moderator
 
Avatar Speedo
 
Zarejestrowany: 09-09-2004
Skąd: lubuskie
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 3,006
Domyślnie Odp: Wkład bagażnika do koła zapasowego

na środku tego "placu" na koło jest przykręcony (w miejscu Twojej zaślepki) taki prostokątny mostek z blachy jakieś 10cm długi i 5cm wysoki, poprzecznie do osi pojazdu, na ten mostek "nadziewa" się ten styropian z lewarkiem - jest w nim adekwatne wycięcie, na to idzie koło (pod kołem filcowa podkładka jeszcze z przyklejonymi piankami) i koło przykręca się tą śrubą, śruba wchodzi w gwinty wnitowane w ten opisywany mostek, są tam dwa gwinty, nie wiem po co dwa, mi koło pasuje przykręcić bardziej w ten prawy

tu zdjęcie obrazujące wspomniany mostek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

i mostek [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 26-10-2020 o 15:05
Speedo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 06:38   #3
mati90_
ford::amateur
 
Avatar mati90_
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2020
Skąd: Nowogard
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 TDCi 163KM DW10C Powershift MPS6 AWD
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wkład bagażnika do koła zapasowego

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź, teraz to już ma wszystko sens i wiem jak to umocować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ale mam jeszcze pytanie. Dotyczy filcowej podkładki pod kołem zapasowym, czy to jest to o czym pisałeś (zaznaczone na czerwono)? Foto:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeżeli to takowa podkładka to gdzie mogę ją dostać? Google nic nie podpowiada Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. I jakby ktoś jednak miał foto jak to jest w oryginale z ową podkładką filcową to będę wdzięczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez mati90_ ; 27-10-2020 o 07:12
mati90_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2020, 19:03   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,495
Domyślnie Odp: Wkład bagażnika do koła zapasowego

Witam

Może zdjęcie z Focusa pomoże koledze

Jest to kawałek filcowego "pierścienia" który po prostu leży na dnie bagażnika
aby koło się nie tłukło i nie rysowało blachy => myślę, że można dociąć samodzielnie


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Cytat:
Napisał Speedo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
na środku tego "placu" na koło jest przykręcony (w miejscu Twojej zaślepki) taki prostokątny mostek z blachy[...], są tam dwa gwinty, nie wiem po co dwa, mi koło pasuje przykręcić bardziej w ten prawy

[...]
u nie w focusie jest dodatkowe, plastikowe mocowanie styropianu, aby go nie wyjmować i w ten drugi otwór wchodzi plastikowy kołek,
który trzyma ten kawałek plastiku mocującego
Na zdjęciu słabo widać

W którymś Fordzie miałem 2 śruby mocujące
- jedna mocowała lewarek
- druga mocowała koło zapasowe

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.




pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /

Ostatnio edytowane przez arturek ; 27-10-2020 o 19:33
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-10-2020, 06:21   #5
mati90_
ford::amateur
 
Avatar mati90_
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 29-09-2020
Skąd: Nowogard
Model: Ford Kuga MK1
Silnik: 2.0 TDCi 163KM DW10C Powershift MPS6 AWD
Rocznik: 2012
Postów: 3
Domyślnie Odp: Wkład bagażnika do koła zapasowego

Jeszcze jedna kwestia, a mianowicie montaż wspomnianego mostka. Czy jest może jakiś "patent" tak by nie rozkręcać od spodu samochodu osłony i być może tłumika by go zamocować? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Może już ktoś to montował i się podzieli jak to najprościej zrobić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Może dobry klej do metalu i nie rozkręcać tylko przykleić? Co o tym sądzicie?

Co do tej podkładki to faktycznie wytnę samemu to będzie taniej, dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za podpowiedź Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez mati90_ ; 28-10-2020 o 07:59
mati90_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.