Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-12-2008, 16:39   #1
szafran2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Kierunkowskazy - wielki problem.

Witam wszystkich.
Mój problem polega na tym że na samym początku gdy wystąpił kierunkowskazy zaczęły bardzo wolno pulsować i w konsekwencji zaczęły świecić mi cały czas. Później te kierunkowskazy przestały działać zupełnie. Wymieniłem przełącznik zespolony i bez zmian, nie mogę zlokalizować przekaźnika przerywacza kierunkowskazów. Podczas poszukiwań poruszałem przewodami przy czujnikach które znajdują się na pedałach sprzęgła i hamulca o dziwo wszystko wróciło do normy. Nie wiem jaki to ma związek ale chwilowo jest dobrze :566: . Może mi coś doradzicie przed zaciągnięciem złoma do elektryka. Auto nie posiada żadnych systemów wspomagających trakcje (poza ABS). Focus 1.6 2000 rok wersja GHIA.
pozdrawiam i czekam na mądre głowy że coś mi doradzą.

__________________
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.
szafran2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 18:27   #2
KITEK 46052
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Kierunkowskazy - wielki problem.

przekaznik kierunkowskazów masz pod osłoną kierownicy koło przełacznika kierunkowskazów , to że poruszałeś przewodami przy pedałach to raczej niejest przyczyna bo niesą one połączone z awaryjnymi,bo w niekiedy jest przełącznik który powoduje przy ostrym hamowaniu włączenie awaryjnych a w twym focusie tego niema,raczej poruszałeś przewodami i może ruszyłeś jakąś kostką przy skrzynce bezpieczników która jest blisko ,moja rada poruszaj kostkami przy sktrzynce bezpieczników po kierownicą pozdrawiam
KITEK 46052 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 18:42   #3
szafran2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Re: Kierunkowskazy - wielki problem.

Przeglądałem wszystkie kable, dopychałem wszystkie kostki oraz przekaźniki i dopiero gdy poruszałem czujnikiem na 99% przy sprzęgle kierunkowskazy zaczęły działać poprawnie. A jeśli chodzi o przekaźniki to nic takiego nie występuje przy włącznikach zespolonych przy kierownicy. Kupiłem nawet nowy przerywacz (fakt ze zamiennik bo w serwisie powiedzieli mi po numerze VIN jaki powinien być)) ale nie mam miejsca na coś takiego przy kierownicy. Doczytałem się ze Focusy maja sterowanie kierunkowskazami z modułu ale to w nowszych modelach.
__________________
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.
szafran2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2008, 22:59   #4
KITEK 46052
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Postów: 9
Domyślnie Re: Kierunkowskazy - wielki problem.

w microcacie pokazuje mi go pod kolumną kierownicy,ściągnij osłone kierownicy włącz kierunek i będziesz słyszał cykanie to cyka przekaznik pisz co i jak pozdrawiam
KITEK 46052 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-12-2008, 07:07   #5
szafran2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Re: Kierunkowskazy - wielki problem.

Cykanie słychac w przełączniku kierunkowskazów. Ale podobno to tylko głośnik. :fcp8 po odłączeniu przełącznika gdy włączę awaryjne i kierunki migają nie słychac żadnego przekaźnika.
pozdr
__________________
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.
szafran2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-12-2008, 14:19   #6
szafran2000
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2007
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2000
Postów: 21
Domyślnie Re: Kierunkowskazy - wielki problem.

witam wszystkich :mikolaj:
Znalazłem przerywacz. Pomogli mi koledzy z innego forum. To ustrojstwo co mi tyle nerwów zszarpało (przerywacz) jest zespolone razem z włącznikiem świateł awaryjnych. Auta do Faceliftingu maja przerywacz we włączniku świateł awaryjnych a po światłami steruje specjalny moduł. Wymiana włącznika przyniosła oczekiwany efekt i światełka mrugają. Dziękuje za zainteresowanie i życzę wszystkim wesołych świat oraz udanego sylwestra
pozdrawiam
__________________
Trzeba żyć dla innych, jeśli chcesz żyć z pożytkiem dla siebie.
szafran2000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.