Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2020, 14:12   #1
Vendeur
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Zerwana linka zamka pokrywy silnika - jak otworzyć?

Witam,

szukam sposobu na otwarcie pokrywy silnika w Fieście MKVI po zapewne zerwaniu linki (przy dźwigni jest, ale brak napięcia na niej...).

Cały dzień czytałem w internecie o różnych metodach (ale niestety były już nieaktualne zdjęcia), przez 2 godziny próbowałem coś zrobić i bez rezultatu. Pomiędzy pokrywą silnika, a plastikową osłoną chłodnicy praktycznie w ogóle nie ma miejsca. Muszę bardzo mocno ciągnąć pokrywę do góry, aby w ogóle wcisnąć tam śrubokręt... I nie jestem pewien, czy przy takim właśnie ciągnięciu, ten zaczep od klapy zbytnio nie ciągnie haka zamka do góry i go przez to nie blokuje... (tzn trudno go przesunąć, gdy jest na niego przyłożona siła)

Jeśli w ogóle prawidłowo próbuję to zrobić - na zdjęciu poniżej zaznaczyłem hak, który próbowałem zsunąć z zaczepu klapy. Ten większy hak jest odciągany za pomocą dźwigni pod maską, więc z nim chyba potem nie będzie już problemu?

Proszę o pomoc.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Vendeur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 15:51   #2
gregor75
ford::professional
 
Imię: gregor
Zarejestrowany: 02-06-2012
Skąd: Oława
Model: focus mk3/fiesta mk6
Silnik: 2.0 tdci 140km/1.3 70km
Rocznik: 2014/2008
Postów: 1,535
Domyślnie Odp: Zerwana linka zamka pokrywy silnika - jak otworzyć?

wpadnij do Oławy to Ci otworzę
__________________
pozdrowionka
gregor75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 21:40   #3
DartAdam
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 28-02-2020
Skąd: Poznań
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 4
Domyślnie Odp: Zerwana linka zamka pokrywy silnika - jak otworzyć?

Jak dobrze pokombinujesz to wyciągniesz atrapę chłodnicy bez otwierania maski - jest ona montowana na zatrzaski
DartAdam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-06-2020, 13:57   #4
Vendeur
ford::beginner
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 04-06-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fiesta
Silnik: 1.3
Rocznik: 2006
Postów: 24
Domyślnie Odp: Zerwana linka zamka pokrywy silnika - jak otworzyć?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Chciałbym bardzo podziękować koledze za wskazówki, jak otworzyć klapę.

Z wdzięczności zrobiłem zdjęcia i opis, aby inni mogli skorzystać.

Zatem, gdy nie jesteśmy w stanie otworzyć klapy silnika z powodu zerwania lub wyciągnięcia się linki, albo uszkodzenia dźwigni, lub z innych podobnych powodów, trzeba się do tego zabrać od spodu auta. Najlepiej na kanale lub podnośniku, w ostateczności najechać kołami na jakiś krawężnik lub przygotować jakieś "schodki" dla przednich kół... Gdybym nie miał kanału, to pewnie bym się szybko poddał, bo nie do końca wiedziałem, jak to zrobić. Ale z moim opisem i zdjęciami, zajmuje to dosłownie kilka sekund.

Potrzebny będzie też jakiś sztywny pręt/wkrętak o długości minimum 40 cm (ja użyłem taniego wkrętaka 40cm z Castoramy). Możliwe, że da się zmieści dłoń i wsunąć ją dostatecznie głęboko, aby poradzić sobie jakimś standardowej długości wkrętaki, ale nie chciało mi się już sprawdzać i babrać.

Zdjęcie 1 pokazuje w jaki sposób wkrętak (zaznaczony na zielono) ma być od spodu zamka wsuwany: czyli przy lewej krawędzi zamka, pod kątem około 45 stopni, potem przechodzi przy sprężynie (na siłę, sprężyna lekko się podda) i następnie pchamy dalej aż dojdzie do cyngla zaznaczonego czerwoną strzałką, w którym powinna być końcówka linki. Ten cyngiel przytrzymuje kolejny cyngiel. Jeśli go popchniemy, natychmiast drugi cyngiel, który trzyma zaczep klapy odskakuje, klapa się podnosi i wysuwa się wajcha do pociągnięcia i ostatecznego otwarcia klapy. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

U mnie linka zeszła, jest poniżej i doskonale widać, jak się wyciągnęła na długości - dlatego spadła (włożyłem ją spowrotem a z boku na tym cynglu zaciągnąłem plastikową opaskę, aby uniemożliwić ponowne przesuwanie się linki).

Na koniec warto popsikać na cały zamek jakimś WD40 lub innym penetratorem oraz potem skropić olejem, aby całość przeczyścić i przesmarować.

Zdjęcie 2 pokazuje ujęcie spod samochodu, jak to dokładnie zrobiłem.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.















Bump: Serio to forum nie potrafi samo zrobić miniaturek z linkowanych obrazów...?
Vendeur jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.