Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2020, 19:16   #91
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Dzięki @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] za odpowiedź. Też już rozmawiałem w między czasie z mądrymi głowami i powiedzieli mi dokładnie to samo co Ty. Jeżdżę dalej i obserwuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 13:39   #92
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Kiedys pisalem tu o zamontowanej diodzie informujacej mnie o podgrzewaniu lusterek zewnetrznych (pod katem wypalania DPF). U mnie natomiast ta dioda czesto sie zapala, swieci w sposob staly przez ok 1min, gasnie, po zalozmy np 2min zaswieca sie na ok 45sek i takich sekwencji jest kilka.
Moj elektromechanik „upiera sie”, ze tak ma byc. I faktycznie - od momentu zamontowania diody nie mam problemow z podnoszacym sie olejem, nie gasze auta, gdy dioda sie swieci. Przejechalem juz ok 1000km w taki sposob i olej nie podniosl sie ani 1mm.
Wiekszosc tu osob pisala, ze powinna sie swiecic ok 10min w sposob ciagly i zniknac na ok 700-1000km. U mnie jest inaczej i tez jest ok,
Dlaczego tak u mnie sie dzieje?
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2020, 17:03   #93
metall
ford::average
 
Imię: Miras
Zarejestrowany: 16-04-2017
Skąd: Śląsk
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCI 163km
Rocznik: 2012
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

U mnie znów się włączyła i świeciła przez około 5-6 minut. Nie migała tylko ciągle świeciła. Wentylator pracował, lusterka grzały a spalanie na postoju wynosiło 1,5 litra. Stanąłem specjalnie na kilka sekund żeby właśnie zobaczyć spalanie chwilowe. Martwi mnie tylko to , że teraz od ostatniego spalania minęło zaledwie 200 km.
Czy nie zastanawialiście się nad olejem do silnika z normą ACEA C3 ?
Ja mam teraz Valvoline SynPower FE 5W30 z normą jaką przewidział Ford czyli WSS-M2C913-D ACEA A5/B5
Może jak by przejść na normę C3 która jest lepsza dla DPFa to by się okresy między wypaleniami wydłużyły ?
Hehh ....jak nie miałem kontrolki to nic nie wiedziałem i chyba byłem szczęśliwszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
metall jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-06-2020, 05:10   #94
kikoo2
ford::beginner
 
Imię: Kiko
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Łódzkie
Model: Kuga
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Dioda świeci cały czas podczas wypalania u mnie średnio 5min.Pod lusterko
kikoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-06-2020, 20:19   #95
sznikers23
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 06-11-2011
Skąd: Poznań
Model: Ford Kuga 1
Silnik: 2.0
Rocznik: 2009
Postów: 197
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Rozmawialem dzis jeszcze z mechanikem, ktory wymienial DPF. Mowil, ze ta dioda nie powinna sie jednak tak czesto zalaczac.
Polecil: sprawdzic szczelnosc ukladu dolotowego (w ubr sprawdzal i uklad byl szczelny), sprawdzic przeplywomierz (czy sa opary oleju) oraz sonde lambda (sklad mieszanki).
Mowi, ze to moze byc szukanie dziury w calym, ale nic nie robienie moze nadtopic DPF i skrocic jego zywotnosc.
Glupi juz jestem z tym wszystkim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sama dioda dziala dobrze - dzis zrobilem test z podgrzewaniem tylnej szyby przez 10min - dioda LED swiecila w sposob staly.

Ostatnio edytowane przez sznikers23 ; 02-06-2020 o 20:21
sznikers23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 16:02   #96
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Panowie dołączę się do tematu. Diody jeszcze nie założyłem i auto mam stosunkowo od niedawna. Zrobiłem nim może z 500km (głównie miasto) i żadnego dopalania dpf-u nie zauważyłem (odczułem). Mam też kabel od kiedy kupiłem auto, cały czas w forscanie obserwuje poziom zapchania w %. Kiedy go kupiłem miał DPF_LOAD 34% i DPF_SOOT_LD 18%. Dzisiaj kiedy go podłączyłem było już DPF_LOAD 58% i DPF_SOOT_LD 67% W związku, że miałem z tym autem przeboje, często były kasowane błędy i z tego co się doinformowałem czytając tutaj chyba ze 100 postów, że w polifcie w dw10C nie mam takiego PID-a ile mam km do wypalenia? Nigdy też nie zauważyłem, żeby na postoju przy chwilowym spalaniu było więcej niż 0,5l/h bez klimy i 0,8l/h z klimą więc o wypalaniu na pewno nie było mowy. Żadnych błędów nie mam i auto jedzie jak marzenie. Ma moc. Jedynie co zauważyłem to z tyłu w rurach wydechowych osadza się na dole sadza (palcem w środku jak go włożę do wydechu to jest czarny).
Poziom oleju też mam bez zmian.

Ostatnio edytowane przez Bartazz ; 03-06-2020 o 17:13
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 18:35   #97
yaris1
ford::professional
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 03-04-2013
Skąd: Irlandia
Model: Kuga
Silnik: 2.0 tdci 161KM
Rocznik: 2008
Postów: 1,261
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Już niedługo będzie wypalanie 500km to w zależności od jazdy czasami nawet 700km
Aczkolwiek sood_ld 67 wskazuje że już nie długo i poczujesz mocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaris1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-06-2020, 23:20   #98
Bartazz
ford::average
 
Avatar Bartazz
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 18-02-2011
Skąd: Gniezno
Model: Transit MK6
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2006
Postów: 152
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Cytat:
Napisał yaris1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Już niedługo będzie wypalanie 500km to w zależności od jazdy czasami nawet 700km
Aczkolwiek sood_ld 67 wskazuje że już nie długo i poczujesz mocGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wyczytałem że przy 80% na trasie już zacznie wypalać a w mieście wartości mogą nawet dojść do 110% i dopiero wtedy procedura się zacznie. Aż się boje, bo wymieniałem w niej cały silnik i wtedy mechanik informował mnie, że jest błąd tej świecy dopalającej ale u mnie ten błąd nie pojawił się ani razu (od 500km spokój). Tylko, że Dpf był czyszczony jak był na wierzchu więc ciekawe teraz czy nie wywali błędu jak będzie chciał go wypalić przez komputer w aucie. Znając życie sama świeca dopalająca się nie naprawiła więc spodziewam się następnych problemów w mojej studni bez dna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bartazz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2020, 21:27   #99
adamjoker
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 22-11-2016
Skąd: Mazury
Model: Kuga Tit AWD
Silnik: 2.0D 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 87
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

No i mi też się w końcu zaświeciło.
Żałuję tylko że tyle czekałem z montażem tej diody ;-(
Sprawdzane na bieżąco z Forscanem. Przebieg od ostatniego wypalania ok 500 km jak zaczęło się wypalanie dioda też się zaświeciła i świeciła się przez cały proces wypalania - czyli ok 2,5 min. Przekonałem się, że jak się zaczyna wypalanie to powinno się utrzymywać ok 3000 obr. Wtedy wypalanie przebiega szybciej i na dłużej wystarcza ;-)) Takie moje subiektywne odczucia, jak by przy wypalaniu lepiej przedmuchiwało filtr jak jest powyżej 2500 - tak do 3000 obr/min.
A montaż to tak jak kolega opisywał, osłona klamki i plastik z głośniczkiem wypinamy, robiłem to kilka razy, i nic się nie połamało ani nie poluzowało, trzyma się dobrze.
I parę zdjęć:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musimy poluzować ramkę wokół klamki - wtedy odchylimy boczek w rogu przy plastiku z głośnikiem.
I musimy wypiąć ten plastik z 3 żółtych uchwytów. Czwarty (czarny poza kadrem w dłoni) to tylko plastykowy pin ustalający.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Musimy z plastiku wypiąć kabel od głośnika (ta górna wtyczka) i w boczku wypiąć kabel od lusterka (dolna wtyczka). Wtyczki lekko wychodzą, trzeba pamiętać o wciśnięciu zatrzasków wtyczek.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Druga strona wtyczki z boczku drzwi.
Diodę podłączamy (-) do śruby w drzwiach za plastykiem (+) do czarnego przewodu z drugiego zdjęcia. Ja wcisnąłem drucik od góry do otworu z pinem i zaizolowałem taśmą, żeby się nie wysunął.
Powodzenia.

Ostatnio edytowane przez adamjoker ; 07-06-2020 o 13:49
adamjoker jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-06-2020, 05:04   #100
kikoo2
ford::beginner
 
Imię: Kiko
Zarejestrowany: 15-07-2018
Skąd: Łódzkie
Model: Kuga
Silnik: 2.0D
Rocznik: 2008
Postów: 34
Domyślnie Odp: Dioda od wypalania DPF - jej praca

Sadze "wydmuc***e" po wypaleniu...
kikoo2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.