Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-03-2019, 12:54   #41
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Ja szukalem tylko i wylacznie w necie. Znalazłem z dobrymi opiniami w Łodzi czyli 100 km od Konina. Robielm dwie maglownice u nich i ok. Takze trzeba poszukac. Maglownica przed i po lifcie jest taka sama. A to ze bedzie po lifcie i z malym przebiegiem nie znaczy wcale ze bedzie ok. One potrafia padać po 100 tys km.

koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 10:04   #42
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Przyczyna zdiagnozowana, usterka usunięta.
Otóż po wykonaniu wielu telefonów do firm regenerujących maglownice natknąłem się na człowieka z Łodzi, który po tym jak wysłuchał tego co boli moją maglownicę stwierdził.
To nie są objawy złej maglownicy. Po regeneracji maglownicy nic się nie zmieni. Szukaj przyczyny w innym miejscu.
Poszukałem więc informacji i poczytałem opinii o pobliskich mechanikach. Umówiłem się z gościem który prowadzi działalność w przydomowym garażu. Przejechał się autem, poluzował maglownicę. I co? Problem minął. Podłożył dwa dystanse grubości 6mm. pod mocowanie maglownicy,a że musiałem w trasę, to po takim remoncie pojechałem ponad 200km. Ludzie inny samochód.
Umówiliśmy się że po powrocie raz jeszcze postawię auto na porządną robotę.
Teraz autko śmiga jak nowe, kierownicę kręcę jednym palcem.
Okazało się że podczas wymiany sprzęgła i dwumasy mechanik podczas składania pomylił śruby i jedna po prostu odpychała maglownicę, co powodowało naprężenia. Wystarczyło odciąć kilka mm. i problem minął. Maglownica trafiła w gniazda.
Remont kosztował minie pierwszym razem 50zł., drugim łącznie z ustawieniem całej geometrii 150zł (przy wymianie sprzęgła stwierdzili, że tyłu ustawić nie mogą-zapieczone śruby). Poprzednicy proponowali mi regenerację maglownicy łącznie z demontażem i montażem za ponad 2000zł.
Jak widzicie różnica kolosalna.
Zamykam temat.
Niech moja lekcja będzie przestrogą dla innych.
Nie dajcie naciągnąć się dla partaczy.
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 11:55   #43
Dena
ford::average
 
Avatar Dena
 
Imię: RADEK
Zarejestrowany: 09-04-2016
Skąd: Szprotawa
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2.0 Pb + LPG
Rocznik: 2009
Postów: 87
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Jestem po wymianie maglownicy w Kożuchowie. Zabieg trwał ok 3 godziny. Koszt wymiany z maglem i zbieżnością 950zł. Luz miałem na wyprostowanych kołach i przy krańcach. w czasie wiatru nosiło autem. Teraz jak po szynach.
Dena jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 17:23   #44
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Gdzie dokladnie podlozyl te dystanse? Taka troche robota jak we fiacie 126 p.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 18:35   #45
Ryktyk
ford::average
 
Imię: Henryk
Zarejestrowany: 09-06-2010
Skąd: Lubelskie
Model: mondeo
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 50
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie dokladnie podlozyl te dystanse? Taka troche robota jak we fiacie 126 p.

Podłożenie dystansów było doraźne (były to dwie zwykłe podkładki, które założył pod maglownicę w miejscach jej zamocowania) ponieważ musiałem jechać w trasę. Jak widać pokazało to, że maglownica jest dobra, a facet z Łodzi,z którym rozmawiałem telefonicznie miał rację, że przyczyny trzeba szukać w innym miejscu.
Ale jak widzisz pisałem, że po powrocie z trasy mechanik zabrał się do roboty na poważnie. Mechanikiem nie jestem, ale z logicznego punktu widzenia wniosek jest taki.
Mechanior podczas wymiany sprzęgła i dwumasy zrzucił wszystkie śruby na jedną kupę, a gdy składał wszystko do kupy śruby brał jak popadnie nie patrząc na ich długość. Bezsensem było rozmontowywać skrzynię aby odnaleźć właściwą śrubę.

Pozdrawiam
Ryktyk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-05-2019, 23:18   #46
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Moze i tak . Z tego co pamiętam jak wyjmowalem przekladnie to jest ona przykrecona dosc grubymi srubami chyba m 10 leb m12 . Skrzynia raczej takimi nie jest skrecana.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-06-2020, 10:21   #47
Ford c-max 1981
ford::average
 
Imię: Martin
Zarejestrowany: 22-07-2012
Skąd: Słupsk - Danmark
Model: Ford Kuga MK3
Silnik: 2.5 ltr 225KM
Rocznik: 2020
Postów: 96
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Witam.
Ja opisze swoj problem. Przyszla i kolej na mnie co do wymiany maglownicy ford mondeo mk4 2.0 benzyna. Miala luzy i stukala podczas jazdy. Kupilem regenerowana od firmy AUTOVOLANTE. Zostala ona wymieniona w Dunskim warsztacie samochodowym wraz z nowymi drazkami i koncowkami kierowniczymi. Zostal zalny nowy plyn i ustawiona zbieznosc. Po wymianie dzwiek ucichl ale nie zniknal do konca. Kontaktowalem sie z firma od ktorej kupilem powiedzieli mi ze przed wysylka byla ona sprawdzana i zeby wyregulowali ja na srubie. Czy jest to mozliwe zeby odrazu po regeneracji byly luzy na niej i trzeba bylo byregulowac ta sruba?? Dodam jeszcze ze przy predkosciach okolo 120 km/h czasami mam drgania na kierownicy a czasami nie. Moze mial ktos z Was podobne objawy??

Ostatnio edytowane przez Ford c-max 1981 ; 05-06-2020 o 11:22
Ford c-max 1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2020, 14:13   #48
Atik
ford::amateur
 
Avatar Atik
 
Imię: Sławek
Zarejestrowany: 10-05-2009
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK4 2.5 T
Silnik: 2.5 turbo 5V
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Witam, czy ktoś może polecić firmę w Warszawie, która zrobi komplet na miejscu - wyjmie maglownicę / dokona regeneracji / zamontuje, może jeszcze zbieżność ustawi. Ktoś to wykonał z zadowoleniem ogólnym?
Atik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 18:55   #49
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Podbijam. Warszawa lub okolice? Czy jedyne wyjście to kupno w ASO zregenerowanej (chyba regenerowana w fabryce?) za miliony monet?
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2020, 20:17   #50
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,762
Domyślnie Odp: Regeneracja maglownicy

Nie wierz ASO , że w fabryce.
Jak robiłem w łodzi to właściciel mówił, że własnie do niego przywożą z ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.