Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2022, 18:09   #1
asadew
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 28-10-2017
Skąd: Kraków
Model: S-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2014
Postów: 1
Domyślnie Awaria pompy oleju, rozrząd czy coś innego?

Witam, mam pytanie odnośnie silnika benzynowego 2.0L EcoBoost 2014r.
Miałem kilka miesięcy temu awarię pompy vacum i co za tym idzie brak wspomagania przy hamowaniu. Po wymianie pół roku żadych objawów aż do tamtego tygodnia kiedy to na trasie podczas mocnego hamowania za chwilę znowu ten sam objaw czyli brak wspomagania hamowania. Po diagnozie ponownie uszkodzona pompa vacum. Przy tej drugiej awarii zatarcie pompy spowodowało urwanie śruby napędzającej ( sprzęgiełko) z wału. Po delikatnym wykręceniu uszkodzonego sprzęgła zostało wkręcone nowe i zamontowana nowa pompa vacum.

Kilka dni krótkiej jazdy i przy konieczności udania się w trasę wraz z ubywanymi kilometrami zaczęły być słyszalne coraz głośniejsze klekotania z silnika - ( najwięcej na niskich obrotach, natomiast zawrotka i powrót do domu i te dźwięki coraz bardziej słyszalne aż zaczęła pojawiać się kontrolka od ciśnienia oleju ( najpierw powoli mrugała aż do całkowitego zaświecenia i wtedy też pojawił się błąd silnika). Na szczęście już mogłem odstawić samochód i rano po odpaleniu kontrolka ciśnienia nie pojawiała a po podpięciu do komputera skasowano błędy z wałka rozrządu.
Okazało się że olej był bardzo długo nie zmieniany ( no chyba nawet z 35000 tys) więc podwójna wymiana oleju, filtrów i finalnie odkręcenie misy olejowej, wyczyszczenie smoka ( olej był zanieczyszczony, smok również). Jednak objawy dalej te same - jak złapie temperaturę to pojawia się klekotania i zaświeca się kontrolka ciśnienia oleju.

Pytanie, co może być przyczyną ? Wydaje mi się że wszystko winne przez zanieczyszczony olej który uszkadzał pompę vacum, natomiast teraz po wymianie już nie wiem co dalej. Czy uszkodzeniu mogła ulec pompa olejowa, coś z wałkiem, czy coś się przestawiło przez zakleszczenie pompy vavum ?

Z góry dziękuję za podpowiedzi
Pozdrawiam

asadew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2022, 19:46   #2
Konraddddddd
ford::amateur
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 01-01-2022
Skąd: Chrzanów
Model: C max II
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 2
Domyślnie Odp: Awaria pompy oleju, rozrząd czy coś innego?

Witam. U mnie 1.6EB 182KM identyczne objawy, co się okazało brak ciśnienia oleju a zarazem brak smarowania w głowicy, a co za tym idzie zatarte wałki rozrządu i głowica do wymiany. Czy u ciebie wyszły podobne kwiatki?
Konraddddddd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-09-2022, 09:21   #3
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Awaria pompy oleju, rozrząd czy coś innego?

Odma i rura kolego do dokładnego sprawdzenia .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pompa oleju , pompa vacum , s-max , wał



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.