Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2020, 21:25   #41
Rubello
ford::beginner
 
Avatar Rubello
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 05-09-2019
Skąd: Checiny
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 tdci 103kw
Rocznik: 2011
Postów: 35
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Ok dzięki czyli nie moja pompa

Rubello jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 10:59   #42
Wypas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: okolice-Pyrlandi
Model: MK3/MK4
Silnik: TDCI/TDCI
Rocznik: 2004/2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Witam dotyczy się MK-4
Taki oto przypadek też brak wspomagania. Wymieniona przekładnia na regenerowaną -chodziła dość ciężko nie odbijało po skręcie-z biegiem kilometrów chodziło wszystko coraz lepiej. Przejechane może 200-500km. Podczas jazdy wspomaganie zaczęło chodzić coraz gorzej w szczególności skręt w lewo aż doszło do tego że zapalił się ESP i aby choć trochę skręcić trzeba dwoma rękoma zaprzeć się ile ma się poweru i może troszkę skręci. Delikatny ruch w lewo kiera sama odbija w prawo. Kierownica po wymianie przekładni lekko była przekrzywiona w prawo. Jest może jakiś patent na reset czujnika położenia skrętu kierownicy bez podpinania kompa. Odpięcie aku nic nie daje. Chyba że coś innego obstawiacie.
Wypas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2020, 12:17   #43
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Nie ma myku bez kompa. Ale czujnik skretu nie ma nic do wspomagania.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-10-2020, 20:16   #44
radkor
ford::professional
 
Avatar radkor
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 23-01-2011
Skąd: Warszawa
Model: VOLVO V40
Silnik: 1.6EB
Rocznik: 2013
Postów: 1,144
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Radziłbym oddać przekładnię na gwarancję bo ewidentnie jest spartolona robota.
A po wymianie warto ustawić zbieżność, zwłaszcza jak kierownica jest krzywo...

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
__________________
Było Mondeo Mk4 2.2TDCi 2010 -> jest Volvo V40 1.6EB 2013
radkor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-01-2021, 16:11   #45
Wypas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2009
Skąd: okolice-Pyrlandi
Model: MK3/MK4
Silnik: TDCI/TDCI
Rocznik: 2004/2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Witam.
Sprawa załatwiona- mechanik przy przykręcaniu przekładni dał zbyt długą śrubę. Przeszła przez mocowanie chyba sanek i podgięła (wbiła się ) w przekładnię - wziął na klatę swój błąd wymienił przekładnię i śmiga działa wszystko okey.
Wypas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 13:29   #46
kpro98
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-04-2020
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 2
Domyślnie Wyciek oleju/brak wspomagania

Dzień dobry, chciałbym zapytać o poradę dotyczącą dość dziwnej sytuacji.

Wieczorem chcąc przeparkować auto (Mondeo MK4, 1,8TDCi, 2009) zauważyłem problem związany z brakiem wspomagania kierownicy (a 3h wcześniej normalnie wszystko pracowało).
Strasznie ciężko się kręciło, trzeba użyć naprawdę dużo siły. Kolejnego dnia rano zauważyłem duży wyciek czarnego oleju spod auta (naprawdę konkretny wyciek), wspomagania nadal brak. Od razu pomyślałem, że uszkodzeniu uległa któraś z części odpowiedzialna za wspomaganie itp. (pompa, maglownica, pęknięty wąż i to by wyjaśniało kwestie wycieku)
Dzisiaj natomiast sprawdziłem bagnet i niby nie mam oleju silnikowego, więc może ten wyciek to olej z silnika, lecz kontrolka od oleju się nie świeci.

Pytanie moje jest następujące: czy możliwym jest, że może to być jakaś usterka silnika i czy miałoby to coś wspólnego z brakiem wspomagania w kierownicy? Jest to jakkolwiek powiązane ze sobą? Może ktoś miał podobną sytuację?
Z góry dziękuje za pomoc, obecnie czekam na miejsce w warsztacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kpro98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 18:38   #47
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,327
Domyślnie Odp: brak wspomagania

Oleju w silniku nie masz bo pewnie nie kontrolujesz jego stanu. To skąd wiesz czy ubyło, albo ile było?

Według mnie bez związku, z reszta brak płynu do wspomagania to widać bo od niego jest osobny zbiornik. Jeśli masz osłonę pod silnikiem to bez jej zdjęcia niewiele można powiedzieć skąd leci, chyba ze widać od góry.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-12-2022, 19:50   #48
kpro98
ford::amateur
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-04-2020
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 2
Domyślnie Odp: Brak wspomagania kierownicy.

No dobra, jeśli chodzi o olej silnikowy to może masz rację (z braku systematycznego sprawdzania), ale jeśli mówimy o płynie do wspomagania to w zbiorniczku jest wymagana ilość - nic z niego nie ubyło.
Więc tu jakby z automatu pomyślałem, że skoro na bagnecie bieda, a w zbiorniku z płynem do wspomagania wszystko jest tak jak należy to jednak jest to wyciek oleju z silnika, ale nie zgadza mi się w tym wszystkim brak wspomagania, tak jak napisałeś, że bez związku jest jedno z drugim Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kpro98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2023, 09:21   #49
Romaone
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-07-2021
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.2 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Układ wspomagania HELP

Dobry dzień Wszystkim. Czy/gdzie w ukl.wspomagania jest zawór zwrotny lub coś tego typu..? Bo już zaczynam mieć powoli tego dość... Mondeo 2.2 Tdci.
Pozdrawiam😉
Romaone jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
wspomaganie



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.