Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2023, 19:26   #1
Arminek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2023
Model: Octavia
Silnik: 1984
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Pomoc w opinii na temat kupna S-maxa

Witam
Z góry przepraszam za ewentualne problemy. Chciałbym kupić Forda S-maxa jak w tytule w budżecie powiedzmy maksymalnie do 45 tys zł . Chciałbym kupić go z silnikiem benzynowym (tu polecany 2.0 lub 2.5) ale nie wykluczam też diesla choć tu nasza kochana UE chce nas uszczęśliwić z "kamieniem milowym" przyjętym w KPO gdzie w chyba 2026 dojdzie podatek może coś na kształt holenderskiego który wyleczy większość ludzi z diesla i pozostanie tylko "samochód na baterie". Jeśli benzyna to chciałbym zamontować LPG i tu pojawia się magiczny problem mechanicznego kasowania luzów. Jeśli ktoś użytkuje taki samochód to ile i jak często kasuje luz i ile wytrzymuje głowica oraz silnik.Wiem,że podłoga jest do przeróbki i będę wdzięczny za wszelkie rady. Jak do tej chwili użytkuję Skodę Octavię i niestety w tym roku stała się już za mała dla rodzinki(oboje z żoną jesteśmy wysocy a dzieci rosną w fotelikach). Sprawdzałem ponad 20 różnych kombi,minivanów i w S-maxie oraz Sharanie najwygodniej mi się siedzi. W każdym jest coś fajnego i kiepskiego. Pierwsze miejsce zajmuje S-MAX za stylistykę oraz jakoś plastików no a Sharan wygląda jak wygląda.Dużo rzeczy staram się naprawiać sam a im nowszy samochód tym z tym gorzej. Tak więc będę wdzięczny za wszelkie sugestie,rady i doświadczenia każdego użytkownika to pozwoli mi wybrać najlepszego następcę.

Arminek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2023, 19:56   #2
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,735
Domyślnie Odp: Pomoc w opinii na temat kupna S-maxa

Najświeższe wątki w tym temacie
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tomao jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-03-2023, 16:28   #3
Arminek
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-02-2023
Model: Octavia
Silnik: 1984
Rocznik: 2003
Postów: 0
Domyślnie Odp: Pomoc w opinii na temat kupna S-maxa

Dziękuję za odpowiedź.Widzę,że ten 2.0 cieszy się sprzecznymi opiniami odnośnie jego zalet i wad. Trochę dziwi mnie opinia iż w tej budzie porusza się dość ospale choć podobny mocą VW Sharan 1.8T waży praktycznie to samo a dysponuje aż 5KM więcej czyli tyle co nic. Jadąc z rodziną nie potrzebuję wrażeń z toru wyścigowego tylko spokojnej jazdy(zwłaszcza przy obecnych mandatach) i w miarę rozsądnej prędkości przy ewentualnym wyprzedzaniu.Wiadomo iż turbina zwiększa ryzyko awarii której rozwiązanie w trasie już nie będzie takie proste ani tanie dlatego będę wdzięczny za opinie użytkowników którzy mają i jeżdżą takimi S-MAX-ami. Zawsze najwięcej ma do powiedzenia obiektywnie ten kto jeździ danym samochodem. Tak jak Ja w swoim aucie który miał wadę fabryczną przy pierścieniach które zapiekają się i silnik pali olej(po wymianie oleju spokój na 1,5 tys km). Oczywiście można to zrobić ale to już remont silnika który nawet nie zrówna się z ilością oleju(5W40) który dodatkowo zostanie wlany do silnika w cyklu życia samochoduGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Ostatnio edytowane przez Arminek ; 01-03-2023 o 16:32
Arminek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.