Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-03-2023, 10:54   #1
Tomaszek704
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2022
Model: Transit mk7
Silnik: 2,2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

Dzień dobry
Mam pytanie, czy można wymienić uszczelniacze zaworowe w Transicie mk7 w silniku 2,2 puma 85 KM bez ściągania głowicy? Kopci na niebiesko po odpaleniu po postoju.
Nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiedzi na swoje pytanie.

Tomaszek704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 08:23   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

Da się to zrobić bez ściągania głowicy. Trzeba - robiąc dany cylinder - dopilnować, aby jego tłok był w górnym zwrotnym położeniu, tak, by zawory nie opadły w głąb cylindra. Kłopotliwe jest wtedy używanie przyrządu do luzowania zapięcia sprężyny - ze względu na ograniczoną ilość miejsca w komorze - ale da się...
Ale... czy na pewno dymienie spalonym olejem po postoju to wina tych uszczelniaczy, może pierścienie tłokowe są już wypracowane lub uszkodzona jest turbosprężarka, silnik wtedy zaciąga sporo oleju z dolotu, który po postoju ścieka i zbiera się w niższych partiach w większe skupiska, w przypadku uszkodzonych pierścieni odma nie daje rady wychwicić całej mgły olejowej, więc też jest sporo oleju na ściankach dolotu, który podczas postoju ścieka w większe skupiska..
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-03-2023 o 08:34
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 09:37   #3
Tomaszek704
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2022
Model: Transit mk7
Silnik: 2,2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

Dziękuję za odpowiedź, tak naprawdę szukałem tylko rzetelnego potwierdzenia, zacznę tak naprawdę od najtańszego w tym momencie rozwiązania, które mogę zrobić sam, silnik ma przejechane 260 tysięcy, auto sprowadzone z Austri przez znajomego więc myślę że przebieg autentyczny, rok 2006, więc uszczelniacze mogły się poddać, zobaczymy czy pomoże, myślę że nie zaszkodzi. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomaszek704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 13:42   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,981
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

Cytat:
Napisał Tomaszek704 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zacznę tak naprawdę od najtańszego w tym momencie rozwiązania, które mogę zrobić sam,
To może sprawdź zaolejenie dolotu między sprężarką i IC. To jest myk-myk. Tam zawsze jest troche tłusto, ale nie może być warstwy oleju, która ścieka podczas postoju.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 06-03-2023 o 13:46
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-03-2023, 17:03   #5
Tomaszek704
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2022
Model: Transit mk7
Silnik: 2,2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

Dzięki za sugestię, zrobi się ciut cieplej to będę sprawdzał. Uszczelniacze i uszczelkę pokrywy już prawie mam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomaszek704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2023, 16:37   #6
Tomaszek704
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-09-2022
Model: Transit mk7
Silnik: 2,2
Rocznik: 2006
Postów: 7
Domyślnie Odp: wymiana uszczelniaczy zaworowych 2,2 85km puma

No i zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Sama robota spoko, do IC sie nie dobrałem jeszcze, ale jak narazie odnoszę wrażenie że jest lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Problemów mi przysporzyło programowanie pompy i wtrysków, o ile pompa przechodziła to wtryski po podniesieniu obrotów wywalało, oczywiście delphi nie mówi co jest nie tak, więc skończyło się na zakupie elma do viakena, Forscan już powiedział że najprawdopodobniej zapowietrzony jest system paliwowy, po procedurze odpowietrzania, (3 min na 3k obrotów) procedura przeszła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. i auto chodzi jak powinno Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Bardzo dziękuję za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tomaszek704 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.