Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2022, 13:52   #1
Rechor
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 19-03-2016
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 Ecoboost 160 km
Rocznik: 2016
Postów: 78
Domyślnie Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Witajcie, razem z kolegą opisujemy sobie objawy hałasowania 1.5 ecoboost zaraz po odpaleniu i hałasowania tej nieszczęsnej szklanki, która siedzi w pompie wysokiego ciśnienia. Doradźcie proszę co ile i kiedy wymienia się tą szklankę zanim będzie za późno? Dużo jest filmów na YT odnośnie tego rozwiązania i sugerują wymianę aby nie uszkodziła wałka. Czy wobec tego wymianie powinna podlegać tylko szklanka czy cała pompa?

Poniżej krótki filmik o co mi chodzi

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Proszę o poradę jak to wygląda u was bo nie chcę za późno się z tak drobnym tematem obudzić.

Rechor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 16:45   #2
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

CześćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na tym filmie widać jak facet to normalnie wykręca i wsadza do środka. Pytanie czy trzeba tym wałkiem obracać żeby wsadzić do środka te szklankę czy on to robi po to żeby obejrzeć cały wałek w tym miejscu czy nie jest porysowany? Czy można samemu po prostu to wyciągnąć i wsadzić do środka bez konieczności obracanie wałkiem i podpinania komputera?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 17:45   #3
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Robiłem w 1.6eb, analogiczna robota. U mnie po 260tkm była w stanie bardzo dobrym (lekkie zabarwienie powierzchni i nic więcej) ale pro forma wymieniłem skoro odkręcałem. Teraz 336tkm i nic się nie dziele. Takie wytarcia zdarzają się (nie tylko na tej szklance) jak ktoś nie lubi wymieniać oleju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pompę można wymienić jeśli jest z nią jakiś problem, jeśli działa to nie ruszałbym.

Cytat:
Napisał HUGOBERG Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy można samemu po prostu to wyciągnąć i wsadzić do środka bez konieczności obracanie wałkiem i podpinania komputera?
Trzeba obrócić wałek tak aby szklanka znajdowała się w dolnym położeniu (nie podniesiona przez krzywkę), łatwiej zamontować pompę na miejsce. Kompa nie trzeba przynajmniej w mk4 1.6eb (nie powinno być różnicy)
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 20:53   #4
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 464
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Właśnie chyba olej jest kluczem do zwycięstwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ja wymieniałem w aso co 20 tyś jak Henry Ford kazał i silnik padł przez tą pierdołę po 140 tyś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Teraz grzecznie co 10 tyś...
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2022, 23:31   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,516
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
co 20 tyś jak Henry Ford kazał
Raczej jego księgowi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ważny jest także styl jazdy, ilość zimnych startów itp. sam przebieg to nie wszystko (choć osobiście korzystam z całego zakresu obrotowego dosyć często). Auto mogłoby to zliczać i kalkulować sobie kiedy należy zmienić olej no ale producentom raczej na tym nie zależy (chociaż niektóre beemki tak mają ale pewnie ustawione pod longlife).

140tkm to szybko poleciał, zawsze mogło być tak że kiedyś w ASO mogli zapomnieć wymienić olej albo/i filtr. Zawsze sprawdzam a najlepiej sam wymieniam (bo jaki olej wleją to nie sprawdzę), słyszałem co się dzieje na zapleczach ASO od drugiej strony, niejeden warsztat za stodołą by takich jaj nie odstawił. Przy okazji za grubą kasę.

Cytat:
Napisał WoojO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Teraz grzecznie co 10 tyś...
Ja co 12tys.km wymieniam ale to już chyba ostatni moment powyżej zaczyna się loteria. Plus płukanka. Raz kiedyś zrobiłem taką kompleksową ale zazwyczaj po prostu litr nafty do oleju przed jego spuszczeniem, niech trochę pochodzi na luzie i małym obciążeniu i zmieniamy.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 24-10-2022 o 23:39
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2023, 20:59   #6
Luki 1
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 18-03-2023
Skąd: Skierniewice
Model: Mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost LPG
Rocznik: 2018
Postów: 5
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Witam Wszystkich co do szklanki proponuję sprawdzić ją co wymianę oleju roboty z tym niewiele a bałaganu może narobić ja w 1.5 ecoboost miałem brak mocy jechał max 120 i rozpędzał się jak by miał 50KM.Odpiąłem akumulator żeby pompa nie pompowała paliwa i nie było błędów lekko luzowałem śrubę poleciało trochę paliwa oczywiście dobrze podłożyć szmatkę i odkręcamy pompę.Wyjąłem szklankę a tam dziura na wylot założyłem drugą moc wróciła ale okazało się że szklanka po przejechaniu 100km wytarta już sporo i po zdjęciu pokrywy zaworów wałek wydechowy do wymiany bo krzywka od pompy pozadzierana.Przebieg auta 165tk a w drugim którego posiadam przebieg 120tk i jest idealna więc nie wiem od czego to zależy dlatego lepiej sprawdzać profilaktycznie bo szklanka kosztuje 60-120 za oryginał
Luki 1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2023, 21:08   #7
tomao
ford::professional
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 01-08-2022
Skąd: Płock
Model: focus mk3/mondeo mk5
Silnik: 1.6 EB/2.0 DW10F
Rocznik: 2011/2018
Postów: 1,733
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Niby niedużo roboty, ale wg instrukcji serwisowej należałoby po każdym odkręceniu wymienić przewód wysokiego ciśnienia do listwy paliwowej. Ileś razy odkręcając złącze pewnie będzie szczelne, ale co wymiana oleju to bym nie przesadzał.
tomao jest online   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2023, 14:54   #8
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Myślę że raz w roku w wakacje wystarczy to ściągnąć i obejrzeć. A jak się już zużyją te łączenia to będzie widać że po odpaleniu coś kąpię z tych przewodów.
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2023, 07:26   #9
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Coś kapie? Benzyna pod ciśnieniem 250 bar na rozgrzany kolektor wydechowy...
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2023, 13:06   #10
HUGOBERG
ford::average
 
Imię: .
Zarejestrowany: 13-11-2021
Skąd: Śląsk
Model: mondeo mk5
Silnik: 1.5 ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 143
Domyślnie Odp: Wymiana Szklanki w pompie wysokiego ciśnienia w EB

Robimy to na zimnym silniku najlepiej. Jak odkręcićie klucz 17 przewód paliwowy to będzie tryskać benzyna. Nie ma sensu żadnej szmaty dawać bo to odparuje i śladu nie będzie. Odkręcamy dwie śrubki torx 30. Nie trzeba kręcić kołem żeby szklanka się schowała. Wystarczy ręka przycisnąć i spokojnie chwycić śrubkami i je delikatnie równomierne dokręcić. Żadnych błędów po zabawie nie ma w forscanie. Po skręceniu włączyć zapłon. A dopiero później jak pompa przestanie się odzywać zapalić. U mnie trwało dosłownie 3 sekundy zanim odpalił. Nie przestraszcie się bo pompa będzie hałasować jak w dieslu. Takie terkotanie. Dać popracować trochę później przygazowac kilka razy. Później znowu odpalić i tak zabawa u mnie trwała kilka minut zanim pompa była już cicho. Pewnie się odpowotrzala. Pamiętajcie że ta pompa i tak na wolnych obrotach hałasuje. Po prostu tak jest zrobiona ech Moja szklanka po 84 tys km ma jedynie takie ślady ale zadnych opiłków i wyczuwalnych ubytków pod palcem brak.

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20230421_123828.jpg (97.7 KB, 79 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_20230421_123819.jpg (97.2 KB, 80 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez HUGOBERG ; 21-04-2023 o 13:14
HUGOBERG jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:56.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.