Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Tuning

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-12-2014, 09:48   #21
Oskarr
ford::average
 
Avatar Oskarr
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.6TDCi 138/338
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Cytat:
Napisał whiro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To wytłumacz mi fenomen czemu wyniki ich tuningu są inne? Wystarczą inne wtryski, intercooler, czy turbina i jest już kolosalna różnica.
poczytaj sobie ten wątek (do końca) na tej stronie masz wykresy silnika 1.6 o mocy 95 i 115 po chipsie wyniki są podobne

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Oskarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2014, 15:48   #22
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Prawie mnie przekonałeś. Choć musiał bym zobaczyć max wyniki dla 1,6 115 ps. Mnie to tam wsio ryba. Wole mojego 2.0 tdci. Choć bardziej wolał bym jakąś fajna turbo benzynie niż te badziewne diesle. Nie ma jak volvo, saab, lub nawet vw 1,8 t na turbince. Te wszystkie parchate diesle się chowają.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2014, 23:04   #23
Oskarr
ford::average
 
Avatar Oskarr
 
Imię: Oskar
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: Wrocław
Model: Focus III
Silnik: 1.6TDCi 138/338
Rocznik: 2011
Postów: 140
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Rozmawiałem z HEKO jak robilem swojemu chipsa, potwierdził ze silniki sa takie same,
Po chipsie "odpycha" się ładnie, 338 Nm robi swoje, o ile pamiętam to więcej niż w twoim 2.0 tdci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

jeszcze tutaj masz ciekawy wątek: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez Oskarr ; 04-12-2014 o 23:14
Oskarr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 08:39   #24
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Tiaa. całe 18 więcej . żadna rewelacja, Może gdyby mojego wyciągnąć na te 170 ps to by było jakieś wrażenie. Z podstawowymi parametrami jeździ bo jeździ. Lepsze wrażenie robi np 2.0 d w bmw czy nawet vw 1.9 tdi 130 ps. Dodatkowo dużo pali. Tak myślę że z litr więcej niż konkurencja. A tak na stronie to czy twój focus ma 6 bieg??
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 12:20   #25
Lelon
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Raszyn
Model: C-Max Energi
Silnik: 2.0 plugin hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 497
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

vw 1.9tdi 130KM pod jakim punktem robi lepsze wrażenie?
Lelon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 14:51   #26
whiro
ford::average
 
Imię: adam
Zarejestrowany: 16-09-2014
Skąd: jaworzno
Model: focus mk2
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 137
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

choćby spalania. Spalanie na poziomie 7 l to lekka przesada. w tym silniku nie czuc takiego odejścia jak w tdi czy 2,0 d bmw. Tutaj np przebieg momentu jest taki ze powyżej 3 tys nie ma sensu go piłować bo samochód nie przyspiesza. max jego moment jest przy ok 2-2,2 tys obrotów. Później leci w dół. Taka jazda na 2,5 tys i zmiana biegu. Po to czerwone pole jest koło 5 tys żebym z tego korzystał a tu nie ma jak bo na wysokim biegu powyżej 3 tys silnik staje.
whiro jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-12-2014, 15:24   #27
Lelon
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-02-2007
Skąd: Raszyn
Model: C-Max Energi
Silnik: 2.0 plugin hybrid
Rocznik: 2017
Postów: 497
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Nie masz pojęcia o czym piszesz...
Tak się składa, że miałem przez prawie 3 lata 1.9TDI 130KM i teraz mam 2.0 TDCi 136KM od 5 lat.
Spalanie jest praktycznie identyczne w obu przypadkach. W mieście i w trasie do 120km/h minimalnie mniej pali TDCi, w szybkiej trasie trochę mniej pali TDI.
Kultura pracy TDI przy TDCi to koszmar.

Jeżeli twierdzisz, że TDCi traci szybko moc a, TDI nie - to jestem na 100% przekonany, że nie jeździłeś TDI 130KM. Tam jest duże jebnięcie z dołu, a za chwilę nic się nie dzieje. TDCi dużo bardziej liniowo rozwija moc i dłużej ją utrzymuje.
W TDI jest to złudne uczucie, że auto jest mocne właśnie ze względu na tego kopa z dołu, potem niestety niewiele się dzieje. Moim passatem TDI 130KM przegrywałem sprinty z pod świateł z autami takimi jak Focus II Kombi 2.0TDCi czy 307 SW 2.0HDI (ten sam silnik co w Fordzie).

o BMW 2.0d się nie wypowiadam, bo dużo nie jeździłem - słyszałem tylko kilka razy uruchomiony motor i kultura pracy podobna do TDI PD - czyli traktor na zimnym. Kolega ma 318d N47 2010 140kkm i już powoli rozrząd do wymiany... Koszt 4kPLN (łańcuch). Spalania niskiego nie ma, ale to może kwestia automatycznej skrzyni biegów i opon 225.

Ostatnio edytowane przez Lelon ; 05-12-2014 o 15:27
Lelon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 12:24   #28
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,148
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Cytat:
Napisał aerostar Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Superchips:
1.6 EB 150 KM -> 196 KM (193 BHP), 261 Nm
1.6 EB 182 KM -> 215 KM (212 BHP), 294 Nm
to chyba bardziej pozycjonowanie produkcji, nic innego
ja bez problemu "przemieniam" 1.6EB 150 na fabryczne 1.6EB 182, a Heko z obu wersji (150 i 182) wyciąga mniej-wiecej te same wyniki (ok. 205-210KM)

Bump:
Cytat:
Napisał whiro Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dalej mnie to ciekawi. Jeśli silniki są te same to dlaczego wychodzą takie wyniki tuningu jak np tutaj ?? [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
na tej stronie są błędy! FF3 1.6tdci 95 ma fabrycznie 230Nm, a nie 205 (tyle to miał chyba w FF2)

Zrobiłem już więcej niż kilka upgradów FF3 1.6tdci 95 do fabrycznej wersji 115KM, mam jakieś doświadczenie.

Jako podsumowanie:
Silnik 1.6 tdci 95KM w Focusie mk3 (oraz w Cmaxie mk2, czyli od 2010) jest sprzętowo identyczny z silnikiem 1.6 tdci 115KM, nominalna różnica 20KM i 40Nm (55Nm z overboost'em) wynika tylko różnego oprogramowania sterującego silnik.
W przypadku aut wyprodukowanych do kwietnia 2014 r. można wgrać odpowiedni fabryczny (a więc pewny, bezpieczny) soft wersji 115KM do silnika 1.6tdci 95.
Po wgraniu softu, silnik który "nie jedzie" przemienia się w zwykły, przyzwoity silnik i nawet może mniej palić (zależy od stylu jazdy).

Kilka linków na dowód:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

A jeśli chodzi o efekty uboczne, to w autach z roczników 2011 i 2012 po przemianie na 115KM przez kilkanaście kilometrów silnik nieprzyjemnie klekocze przy małym obciążeniu (do ok. 2k RPM), ponieważ sterownik na nowo musi adaptować wtryskiwacze (pisałem też o tym tu: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] )
Od wiosny 2013 zmieniono chyba wtryskiwacze i zniknął problem początkowego klekotu po wgraniu softu na 115KM.

Od kwietnia/maja 2014 roku Ford kompletnie pozmieniał softy i na razie nie jest możliwy upgrade 95->115.

Gwarancja:
sytuacja nie jest tak korzystna jak przy upgradzie 2.0tdci 140->163, ponieważ wersja softu w sterowniku silnika zmienia, ale podczas standardowego przeglądu IDS tego nie wykrywa, natomiast w przypadku naprawy gwarancyjnej auto jest podłączane online i są sprawdzane wersje softu sterowników.
Ale kilka aut na gwarancji już robiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM

Ostatnio edytowane przez mayak ; 09-12-2014 o 13:05
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-12-2014, 22:01   #29
jonasz9613
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 05-04-2011
Model: Focus
Silnik: TDCi 1,6
Rocznik: 2013
Postów: 1
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Witam Wszystkich serdecznie, jako że to pierwszy wpis na forum z mojej strony.
Zostałem niejako wywołany do tablicy przez Marcina, którego odwiedziłem w Warszawie na początku października.
Minęło już trochę czasu, mogę więc na chłodno podzielić się wrażeniami z upgrade focusa 95KM > 115 KM.
Marcin wgrał mi typowy pakiet: upgrade + dodatki. Jak było przed a jak jest po? Był dobrze, a jest... jeszcze lepiej.
Już krótka jazda próbna po operacji wgrywania dała poczucie tego co będzie się działo - na piątce i na szóstce focus
przyspieszał wyraźnie lepiej i silnik brzmiał przyjemniej dla ucha. Droga powrotna do domu zajęła mi trochę czasu, bo to aż do Gdańska.
Wracałem autostradami i musiałem się mocno pilnować bo focus zrobił sie mocno "wyrywny" - chwila nieuwagi, mocniejsze wciśniecie gazu
i już na liczniku było DUŻO za dużo nawet jak na autostradę. Na szczęście patrole miały nocna przerwę! Tę chęć do jazdy obserwuję w focusie
do dzisiaj - auto czyni to z dużą lekkością, aż łapię się na tym, że co rusz muszę hamować bo mi się ulice kończą.
Czy upgrade miał wpływ na spalanie? Trudno mi to określić, ale moja sytuacja jest trochę nietypowa - do pracy dojeżdżam ponad 20 km i to wcześnie rano, gdy ulice są stosunkowo puste,
a po mieście nie jeżdżę za dużo, do tego czasami ( raz na 2 tyg.) podmiejski wyjazd tak do 100 km. Do tej pory mieściłem się w 5,2 l/100 km.
Kilka razy zdarzyło mi się pojechać do pracy obwodnicą trójmiejską - jadąc tym razem zgodnie z przepisami do 120 km/h a potem 70 km/h osiągnąłem
3,5 l/100km. Ale wracając przez miasto już było o litr więcej. Zaczyna się robić zimno i zużycie trochę wzrasta.
Z dodatków wykorzystałem tylko wyłączenie świateł "szwedzkich" i założyłem sobie DRL. Ponadto codziennie korzystam ze wspomagania ruszania pod
górę (dojazd do domu mam na 14% nachyleniu) i z premedytacja codziennie zatrzymuję się na chwilkę aby ruszyć ze wspomaganiem.
Ciągle jeszcze zbieram się z kierownicą z tempomatem.
Fajnie że są na forum tacy ludzie jak Mayak i kolega ze śląska - przydałby się jeszcze ktoś na Wybrzeżu, bo fordów ci u nas dostatek.
Marcin, jeszcze raz dziękuje.
jonasz9613 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2014, 16:14   #30
ms2
ford::amateur
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 07-11-2014
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCI 95KM
Rocznik: 2011
Postów: 6
Domyślnie Odp: Czym się różni silnik 1.6 TDCI 95 KM od 1.6 TDCI 115 KM?

Kulturą jazdy ..
Ja również zdecydowałem się na konwersję sofy u kolegi Marcina. Bardzo polecam klubowicza. Szybko, sprawnie, rzetelnie. To tyle słowem reklamy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
Co do samej zmiany:
Zdecydowanie polecam każdemu posiadaczowi wersji 95 KM. Najprościej sprawę bym opisał tak: samochód robi się inny (lepszy).
Zdecydowanie elastyczność, przyśpieszenie naprawdę da się tym już jeździć i potwierdzam iż sprawia to niezwykłą frajdę, zaś bardzo mi się podoba fakt że dobre podbicie jest na 2,3,4 biegu - tzn. najczęściej używanymi po mieście.
O ile 95 KM słabiutko jeździł na 5, i 6 (to już bieg do utrzymywania prędkości), to po zmianie jest odczuwalnie lepiej, ale i na 6 idzie coś na spokojnie wyprzedzić. I tak redukuje, bo wcześniej jeździłem benzynami, więc odruchowo mam tendencje do redukcji przy wyprzedzaniu.
Spalanie wzrosło nieznacznie, zdaję sobię sprawę że to już raczej od mojej nogi jest zależne, po prostu jazda na 115 KM cieszy i nie potrafię sobie odmówić dłuższego przyciśnięcia gazu.
Od konwersji przejechałem jakieś 4k km, nic się nie urwało ani nie skrzypi, trzeszczy, więc jest dobrze.
ms2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:12.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.